FOTOD: Klavanita mänginud Liverpool ja Manchester United jätsid väravad löömata

(61)

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kohtus esmaspäeva õhtul Premier League'i ühes hooaja suurimas mängus kodumurul Manchester Unitediga. Ootamatult igavaks kujunenud kohtumine lõppes 0:0 viigiga, Eesti jalgpallikoondise kapten väljakule ei pääsenud.

Väga võimalustevaeses kohtumises oli avapoolajal domineerivam ManU ja teisel mängupoolel Liverpool, kuid ühtegi ülikindlat olukorda luua ei suudetud. Esimese 45 minuti ohtlikuima olukorra lõid Paul Pogba ja Zlatan Ibrahimovic, kellest viimase pealöök aga ebaõnnestus. Teisel poolajal tegi suurepärase kauglöögi Philippe Coutinho, ent sellele pallile sai käed vahele kindlalt mänginud Unitedi puurilukk David De Gea. Hispaanlane tõrjus osavalt ka Emre Cani ootamatu lähilöögi.

Liverpool valdas küll selgelt rohkem palli (65%) ja tegi ligi kaks korda enam sööte (623 vs 334), kuid ründeliinis jäädi teravuste loomisega hätta.

Klavan oli tänasele kohtumisele üles antud varumehena ega pääsenud väljakule. Liverpooli keskkaitsepaari moodustasid vigastusest paranenud Dejan Lovren ja Joël Matip.

Viik jättis Liverpooli (17 punkti) liigatabelis neljandaks. Kahe punkti kaugusel on liidrid Manchester City ja Arsenal, punkti kaugusel Tottenham. ManU on 14 punktiga seitsmendal kohal.

Tänased algkoosseisud:
Liverpool:
Karius, Clyne, Matip, Lovren, Milner, Henderson, Can, Coutinho, Firmino, Mane, Sturridge.
Manchester United: De Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Blind, Fellaini, Pogba, Rashford, Herrera, Young, Ibrahimovic.

Liverpool vs Manchester United 0:0
Statistika:
Tabeliseis:
Normaalaeg on täis tiksunud.
80. minut: Uskumatu, aga alles ManU esimene nurgalöök täna. Fellaini lööb peaga mööda.
77. minut: Rooney sisse, Rashford välja.
75. minut: Firmino suluseis ohtlikus olukorras.
Coutinho lööb kaugelt ohtlikult peale, De Gea päästab taas! 70 minutit mängitud. Ikka 0:0. Mängupilti arvestades olekski viik õiglane tulemus.
Lallana sekkumine on teinud Liverpooli mängupildi hoopis rõõmsamaks. Pall liigub rünnakul märksa paremini.
"Nähtamatu" Sturridge lahkus, asemele Lallana.
Teine poolaeg on alanud mõlema värava all ohtlikumalt, kuid seda eelkõige kaitsjate kehva töö tõttu.
58. minut: Can pääseb karistusalas meeste vahelt ohtlikult löögile, De Gea päästab! https://twitter.com/thisisanfield/status/788111489530007556
57. minut: Nüüd ei suuda Liverpool isegi karistuslööki lahti mängida, pall lihtsalt kaotatakse...
54. minut: Pogba hea tsenderdus leiab karistusalas Ibrahimovici, kelle pealöök aga ebaõnnestub! Mängu üks ohtlikumaid hetki.
Mõlema klubi tipuründajad on saanud vastaste karistusalas teha vaid ühe puute... https://twitter.com/BBCMOTD/status/788110171478298624
Ibrahimovic oli Liverpooli õnneks suluseisus. Kodumeeskonna väravavaht tahtis ManU-le kingitust teha - Karius andis oma kasti lähistel jubeda valesöödu.
Briti meedia on süüdlase leidnud - mäng on kahvatu matši eel väljakule jooksnud musta kassi tõttu.
Teine poolaeg on alanud.
Liverpoolilt avapoolajal vaid 2 pealelööki. Viimati esineti Premier League`is nii tagasihoidliku statistikaga koduväljakul 2003-04 hooajal... https://twitter.com/OptaJoe/status/788104851305660416
Ka Liverpooli kodulehekülg peab tunnistama, et avapoolaeg jalgpalli klassikasse ei lähe. https://twitter.com/thisisanfield/status/788104048771735553
Avapoolaeg lõpeb 0:0. Suurt silmailu esimesed 45 minutit küll ei pakkunud.
Young teenib õiendamise eest kollase.
Lõpuks ka esimene kollane - Bailly ja Manchester United.
Klopil on, mida vaheajal öelda...
ManU hooaja keskmine on 12 viga mängu kohta, nüüd on juba avapoolajal tehtud 14 viga. https://twitter.com/lovefutebol/status/788101214122733568
Liverpooli twitteri leheküljel ironiseeritakse, et kohtunik on andnud endast parima, et ükski ManU mees kollast ei saaks. Vigu on tehtud juba 14... https://twitter.com/thisisanfield/status/788099975720890368
Väravaid veel pole, aga võitlust on kõvasti.
Mäng on päris närviline, kuid ühtegi hoiatuskaarti pole kohtunik Antony Taylor veel andnud. https://twitter.com/DominicKing_DM/status/788100596431720448
29. minut: Alles esimene Liverpooli korralik olukord - Firmino pääseb peaga löögile, kuid Unitedi väravavaht De Gea on valvel. https://twitter.com/thisisanfield/status/788099727724273664
Positiivne algus Mourinho meeste jaoks - rohkem on oldud vastasmeeskonna väljakupoolel. https://twitter.com/Squawka/status/788098139018432513
22. minut: Can teeb sama, mida ManU mehed siiani. Kõmmutab kõrgelt üle värava.
20 minutit on mängitud. Liverpool pole oma õiget mängu veel leidnud, United on olnud domineerivam pool.
Mourinho teeb juba kurja häält.
15. minut: Young lööb kaugelt peale, Karius tõrjub. ManU on alustanud üllatavalt ründavalt.
Varumees Rooney.
9. minut: Sturridge saab vastaste karistusalasse hea pika söödu, kuid inglase esimene puude ebaõnnestub ja olukorrast asja ei saa.
5. minut: Ibrahimovic lööb ülikauge karistuslöögi kõrgelt üle värava.
Treenerid matši eel:
Mäng on alanud!
Ootamatu külaline jalgpallimurul. Kellele toob must kass ebaõnne, kellele õnne?  https://twitter.com/LiverpoolGifs/status/788087317848268800
Jürgen Klopi terane pilk jälgib Liverpooli meeste soojendust.
Jamie Carragher pakub jalgpallistuudios, et pikakasvuline Fellaini on täna ManU algrivistuses seetõttu, et Liverpool on olnud standardolukordades nõrk.
ManU eksmängija Gary Neville ütleb Sky Sportsi stuudios: "Liverpool kohutab mind pisut. Ma ei oleks hooaja eel arvanud, et pean Liverpooli tiitlipretendendiks, kuid vaadates nende võõrsilt võetud võite Chelsea ja Arsenali vastu, peab ütlema, et selliste suurte mängude võitjad on kindlasti tiitlinõudlejad."
Liverpooli endine ründetäht Michael Owen kiikab matši eel Premier League`i karika suunas.
ManU alg11 suurim üllatus on Ashley Young, kes kuulus viimati liigamängus Unitedi algrivistusse jaanuaris.
Võit tõstaks Liverpooli liidrite kõrvale.
Rooney taas pingil. ManU varumehed: Romero, Rojo, Shaw, Carrick, Lingard, Mata, Rooney.
Liverpooli varumeeste pink: Mignolet, Moreno, Klavan, Lucas, Grujic, Lallana, Origi.
Kohe tulevad ametlikud algkoosseisud.
eid_157e96af81e4f2: sportcategory punkt com, valid football ja leiadki mitu linki, kus vaadata
ManU väidetav algkoosseis: Dea Gea, Valencia, Bailly, Smalling, Blind, Herrera, Pogba, Lingard, Mata, Rashford, Ibrahimovic.
Janno Männik: Oskab keegi nõu anda, kust seda mängu näha saab? Tänud ette!
Liverpoolil peaks olema keskväljalt puudu vigastusest taastuvad Adam Lallana ja Georginio Wijnaldum, kuid kaitsjad Dejan Lovren ja Nathaniel Clyne olevat rivis, kirjutab Liverpool Echo.
Spekuleeritakse, et Liverpooli algkoosseis on täna selline:
Ragnar Klavan mängule siirdumas:
Tere, jalgpallisõbrad! Kauaoodatud Liverpooli ja Manchester Unitedi mängu alguseni jääb veidi vähem kui neli tundi. https://twitter.com/LFC/status/787964637077647361