FOTOD JA VIDEO | West Hami fännid tormasid protestiks väljakule, klubi omanikud eskorditi staadionilt välja


Inglise jalgpalli kõrgliigamäng West Ham Unitedi ja Burnley vahel võttis ootamatu pöörde, kui kodumeeskonna fännid oma rahuololematust juhtkonna suhtes väljakule jooksmisega demonstreerisid.

Mäng algas ülevas meeleolus. Klubi legendi Bobby Moore'i 25. surma-aastapäeva auks tõusid enne avavilet püsti klubi omanikud David Gold ja David Sullivan, peatreener David Moyes, kõik mängijad ning kogu tribüün. Tund aega hiljem valitses aga staadionil kaos, sest murule hakkas ükshaaval protestimeeleolus fänne jooksma.

Kui West Hami omanikud aru said, et neil pole kõige mõistlikum staadionile jääda, aidati neil politseieskordi saatel VIP-loožist lahkuda. Lõpuvile kõlades tormasid väljakule veel tosinkond fänni.

Politsei kinnitas, et on alustanud mängijate turvalisust õõnestanud fännide suhtes uurimist. West Ham kutsus kokku kriisikoosoleku, selgitamaks välja, kuidas turvameeskond neljal korral mängu jooksul valvsuse kaotas. Kindlasti järgnevad ka mõningad Inglise jalgpalliliidu (FA) sanktsioonid.

Peatreener Moyes tunnistas, et vahejuhtumid mõjutasid ka nende mängu, mis kaotati 0:3. West Ham hoiab tabelis 20 meeskonna seas 16. kohta.

Kõik tänased tulemused Inglise kõrgliigas:

Manchester Unitd - Liverpool 2:1
Everton - Brighton 2:0
Huddersfield - Swansea 0:0
Newcastle - Southampton 3:0
West Bromwich - Leicester 1:4
West Ham - Burnley 0:3
Chelsea - Crystal Palace 2:1

Futboliit (talgpall)