FC Liverpool liigub maailmarekordilise kasumi suunas


FC Liverpooli suurimad staarid Mohamed Salah ja Virgil van Dijk.
FC Liverpooli suurimad staarid Mohamed Salah ja Virgil van Dijk.Foto: Darren Staples, PA Wire/PA Images/Scanpix

Inglismaa meedia teatab, et FC Liverpooli jaoks on viimasel ajal kulgenud asjad majanduslikult hästi. Viimaste teadete kohaselt teenib Liverpool aastaga üle 100 miljoni euro kasumit. Tegemist on summaga enne maksude tasumist. Kui säärane kasum aga kokku saadakse, siis on tegemist maailmarekordilise saavutusega.

Liverpooli jaoks oli lõppev aasta majanduslikult suurepärane ning sellele panid eelkõige aluse edukas esinemine Meistrite liigas (jõuti finaali) ning Philippe Coutinho müük FC Barcelonasse.

Meistrite liiga finaali jõudmise eest teenis Liverpool umbes 81,3 miljonit eurot ning Coutinho müügiga lisati tuludesse 164 miljonit eurot.

Inside World Football kirjutab, et rekord saab ametliku kinnituse märtsis, kui klubi esitab Company House'ile majandusaasta aruande.

Praegune rekord kuulub Leicester City'le, kes tegi pärast Premier League'i võitmist eduka hooaja ka Meistrite liigas. Nende maksude eel kogutud kasum jäi aga napilt alla 100 miljoni euro.

Vastavat uudist on kinnitanud juba ka UEFA klubide litsenseerimiskomisjon, kes märkis, et senine ühe finantsaasta kasum kuulub Leicester Cityle, kuid märkis seejärel samas lauses, et Liverpool lööb selle nüüd üle.

Futboliit (talgpall)