Everton suutis tänu Rooney penaltile Liverpooliga viigistada, Klavanilt täismäng

(34)
Ragnar Klavan on edestanud Wayne Rooneyt.
Ragnar Klavan on edestanud Wayne Rooneyt.Foto: Lee Smith, Reuters/Scanpix

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool pidi Premier League'i kohtumises leppima Evertoni vastu 1:1 viigiga.

Liverpool asus kohtumist 42. minutil juhtima, kui tabamuse sai kirja Premier League'i suurim väravakütt Mohamed Salah. Rohkem rünnanud Liverpool ei suutnud aga teist väravat lüüa ning 77. minutil viigistas Wayne Rooney penaltist seisu.

Liverpooli poolel tegi otsustava vea keskkaitsja Dejan Lovren, kes lükkas karistusalas käega selga Evertoni ründajat Dominic Calvert-Lewinit.

Ragnar Klavan tegi Liverpooli ridades kaasa terve kohtumise ning mängis suuremate eksimusteta.

Turniiritabelis hoiab Liverpool 30 silmaga neljandat kohta. Everton on 19 punktiga 10. kohal. Liverpooli ees on ühe kohtumise vähem pidanud Manchester City 43 ja Manchester United 35 punktiga. Kolmas on Liverpooliga võrdse arvu matše pidanud Londoni Chelsea 32 silmaga.

Liverpool - Everton
KOHTUNIK ANNAB LÕPUVILE! Seis 1:1!
Kohtunik annab mängule neli lisaminutit.
Vahepeal Liverpooli poolelt ka vahetus.
Coutinho karistuslöök on lendamas ristnurga poole, kuid Evertoni puurilukk saab käed vahele.
Coutinho saab 85. minutil heast kohast proovida karistuslööki!
Everton võtab 83. minutil Rooney puhkama. Keskkaitsja Jagielka mängu.
Oxlade-Chamberlain võetakse 78. minutil puhkama. Philippe Coutinho mängu.
Lovrenile ka kollane kaart selle olukorra eest.
Penaltile eelnenud veale söödu andnud Wayne Rooney saadab penaltipunktilt palli väravasse! Seis 1:1! Mängitud 77 minutit.
Lovren teeb Calvert-Lewini vastu karistusalas vea ja Evertonile penalti!
73 minutit mängitud. Ei mängupilt ega skoor ole viimase ajaga muutunud.
Salah võetakse 67. minutil puhkama. Firmino mängu.
Everton saab Liverpooli karistusala lähistele, kuid Klavan on kahel korral peaga vahel. Lõpuks lüüakse pall klaariks ja Liverpool asub taas ründama.
Nüüd oli väravale lähedal Mane. Skoor püsib muutumatuna. Samamoodi ka mängupilt.
56. minutit mängitud. Liverpool juhib endiselt 1:0 ning Liverpool on jätkuvalt ka ründavamaks pooleks.
Vahepeal tegutses Klavan taas kaitses enesekindlalt.
Salah oli lähedal ka teisele väravale.
Everton on teiseks poolajaks teinud kaks vahetust.
Liverpoolis on kohtumise teine poolaeg alanud!
ESIMENE POOLAEG ON LÕPPENUD! LIVERPOOL JUHIB 1:0!
Salah on sel hooajal löönud nüüd Premier League'is 13 väravat ja sellega on ta liiga suurim väravakütt!
Mohamed Salah keerutab osavalt vastaste karistusala paremas servas ning saadab seejärel palli ilusa kaarega tagumisse nurka!
LIVERPOOL ASUB 42. MINUTIL JUHTIMA!
Klavan saab taas mitmel puhul tegutseda Liverpooli rünnakute algatajana.
Liverpool valdab endiselt kõvasti palli, kuid ühtegi lööki raami ei ole seni ikkagi tehtud.
35. minutit mängitud. Klavan rassib kaitses kõvasti. Lõpuks tehakse eestlase vastu viga ning pall taas Liverpoolile.
Löögid seni 5:0 Liverpooli kasuks. Siiski ei ole ühtegi lööki veel raami saadud.
Liverpooli nurgalöökide ajal käib ikka vastaste värava all ka Klavan, kuid midagi ohtlikku ei ole veel niimoodi tekitatud.
26. minutil on Liverpoolil tekkimas taas võimalus. Skoor püsib siiski muutumatuna.
25 minutit mängitud. Liverpool on seni olnud ründavamaks pooleks. Tundub, et lumised olud veidike kimbutavad mängijaid.
Vaikselt hakkab lund sadama. Liverpool pressib ja otsib oma esimest väravat.
Milneril hea võimalus! Siiski püsib skoor 0:0!
Kohtumine on alanud!

Enne mängu:

Kuna Kameruni keskkaitsja Joel Matip on endiselt vigastatud, on Klavan tänagi ilmselt avavilest alates platsil. Kindel ei saa selles aga olla enne kui koosseisud väljas.

Ajaleht Liverpool Echo ennustab tänaseks algrivistuseks: Mignolet; Gomez, Lovren, Klavan, Milner; Henderson, Can, Coutinho; Salah, Mane, Firmino.

The Guardiani pakkumine erineb kahe mängija võrra: Mignolet; Alexander-Arnold, Lovren, Klavan, Milner; Henderson, Wijnaldum, coutinho; Salah, Firmino, Mane.

Liverpool üritab täna korrata klubi rekordit, püüdes linnarivaal Evertoni vastu oma kaotusteta seeria pikendada 15-mänguliseks. Varasemalt on Liverpool Merseyside'i derbis 15 mängu kaotuseta püsinud ka aastatel 1972 kuni 1978.

Liverpool on tabelis 29 punktiga neljandal kohal, hooaega kahvatult alustanud Everton paikneb 18 silmaga kümnendal real.

Delfi vahendab mängu käiku tekstipõhises otseülekandes.