Eriolukorra reeglitele vilistavad Arsenali "covidioodid" said klubilt peapesu

 (6)
Eriolukorra reeglitele vilistavad Arsenali "covidioodid" said klubilt peapesu
Foto: Imago Sport/Scanpix

Viimastel päevadel on Inglismaal nähtud õues sõpradega jalgpalli tagumas mitmeid Premier League'i vutistaare, keda Briti kõmumeedias on hakatud kutsuma "covidiootideks".

Arsenali klubi kinnitas The Sun'ile, et on neljale oma mängijale - David Luizile, Granit Xhakale, Nicolas Pepele ja Alexandre Lacazette'ile pidanud meelde tuletama koroonapandeemiast tingitud eriolukorra reegleid.

Sotsiaalmeedias levivad videod, kuidas Pepe mängib tosina sõbraga jalgpalli pargis ning Xhaka ja Luiz kõksivad omavahel Southgate'i linnaosas.

"Neil oli väga lõbus, nad ei hoolinud millestki. Miks neile kehtivad ühed ja teistele teised reeglid?" rääkis Xhakast ja Luizist koeraga mööda jalutanud kodanik.

Lacazette jäi pildile oma kodu ees autopesijaga lähidistantsilt rääkides. "Ma olin šokeeritud, kui neid teineteisele nii lähedal nägin. Kindlasti ei klassifitseeru selline tegevus hädavajaliku reisi alla. Miks Lacazette seda ise ei võinud teha?" küsis juhuslik möödasõitja.

"Tähan, et meie tähelepanu sellele juhtisite. Me räägime oma mängijatega," ütles Arsenali pressiesindaja The Sun'ile.

"Rääkisime Nicolasiga, kes jagab maja mitmete sugulastega, kes selles mängus osalesid. Tuletasime talle meelde, kui tähtis on, et kõik reegleid järgiksid," lisati hiljem.

Kõigest kaks päeva tagasi jäid eratrenni tegemisega linna peal vahele Tottenham Hotspuri mängijad Serge Aurier ja Moussa Sissoko. Mõned nädalad tagasi viis Tottenhami loots Jose Mourinho isiklikult Londoni pargis läbi treeningut kolmele mängijale.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Futboliit (talgpall)