Endine Chelsea jalgpalliklubi arst jääb inglaste plaani osas skeptiliseks: piisab ühest juhtumist, et kõik plahvataks

 (12)
Endine Chelsea jalgpalliklubi arst jääb inglaste plaani osas skeptiliseks: piisab ühest juhtumist, et kõik plahvataks
Eva CarneiroFoto: Mike Egerton, PA Wire/PA Images/Scanpix

Viimaste teadete kohaselt loodetakse Inglismaal jätkata jalgpalli Premier League'i hooajaga 8. juunil. Aastaid tippklubi Londoni Chelsea juures töötanud arsti Eva Carneiro hinnangul tuleb plaani suhtuda ülima ettevaatlikusega.

Jalgpalliportaali Goal.com teatel loodab Premier League lasta klubidel alustada ühistreeningutega 18. mail ning jätkata hooajaga 8. juunil, kuid kõik sõltub siiski koroonaviiruse levikust. Kindel on vaid see, et kui mängud toimuvad, siis pealtvaatajaid kohtumistele ei lubata.

Gibraltarilt pärit 46-aastase Carneiro sõnul peab Premier League'is sellisel juhul paranema nii kommunikatsioon kui tervisekontroll. "Piisab ainult ühest juhtumist, et kõik plahvataks," rääkis ta BBC-le. "See paneb paljud inimesed riski alla. Ohutus ja suhtlemine peab olema parem. Kui jalgpall jätkub, siis on testimine ülioluline ning täiendavaid treeninguid on samuti vaja."

Carneiro töötas Chelsea arstina aastatel 2009-2015. 2015. aasta sügisel lahkus ta klubi juurest pärast tüli tollase peatreeneri Jose Mourinhoga.

Inglismaa kõrgliiga seis enne hooaja peatumist:

Standings provided by SofaScore LiveScore


Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)