Endale meelega kollaseid kaarte hankinud Inglise jalgpallur sai kuueaastase võistluskeelu


Endale meelega kollaseid kaarte hankinud Inglise jalgpallur sai kuueaastase võistluskeelu
Bradley Wood (esiplaanil rohelises)Foto: REUTERS/SCANPIX

Inglise tugevuselt kuuenda liiga jalgpalliklubi Alfreton Town kaitsja Bradley Wood sai kihlveopettuses osalemise eest kuueaastase võistluskeelu.

Varem neljandas liigas Lincoln Citys mänginud 26-aastane Wood ütles eelmisel hooajal sõpradele enne FA Cupi matše Ipswichi ja Burnleyga, et üritab endale kollase kaardi hankida, mida ta ka tegi. Ta lasi seitsmel sõbral selle peale panustada, et teenida ligi 10 000-naelane (11 400 eurot) võidusumma, mida lõpuks siiski välja ei makstud.

Nendes kahes juhtumis ta end süüdi ei tunnistanud, kuid võttis omaks ülejäänud 23 kihlveosüüdistust, mis puudutavad mängutulemustele panustamist ja ühel juhul informatsiooni edastamist.

Lisaks sellele, et ta kuni 2024. aasta 8. märtsini mängida ei tohi, peab ta tasuma 3725-naelase (4249 eurot) trahvisumma.

Lincoln City jõudis eelmisel hooajal FA karikasarjas veerandfinaali. Klubi ütles, et neid teavitati uurimisest mullu aprillis ning mängija vallandati mais.

Kolmanda ringi mängus Ipswichiga tegi Wood kollase kaardi väärilise vea 90. minutil, viienda ringi võidumängus Burnley üle hankis ta endale hoiatuskaardi 70. minutil.

Futboliit (talgpall)