Ebaõnnestunud Meistrite liiga finaali tulemus? Liverpool tahab meeskonda tuua maailma kõige kallima väravavahi

 (21)
AS Roma esiväravavaht Alisson Becker.
AS Roma esiväravavaht Alisson Becker.Foto: Alfredo Falcone/LaPresse."ALFREDO FALCONE ", LAPRESSE/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liiga finaali järel hakati taas valjult rääkima, et FC Liverpool vajab endale uut esiväravavahti. Loris Kariuse eksimuste järel ongi jaht uuele väravavahile taas lahti läinud.

Briti meedia teatel on Liverpooli sihikul AS Roma esikinnas Alisson Becker. 25-aastane Alisson on lisaks AS Roma esiväravavahi rollile täitmas ka Brasiilia koondise esiväravavahi rolli.

Liverpool üritabki nüüd väidetavalt ära kasutada Roma täbarat olukorda ning Alissoni endale meelitada. Romal on probleeme Financial Fair Play reeglite täitmisega ning seetõttu tuleb suvel mõni tähtmängija rahaks teha. Alissoni eest nõutakse umbes 70 miljonit eurot ja selline summa teeks brasiillasest läbi aegade kõige kallima väravavahi.

Praegune rekordimees on Gianluigi Buffon, kelle eest maksis Torino Juventus 2001. aastal Parmale 52 miljonit eurot.

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp on suur Alissoni talendi austaja ning sakslase jaoks on just brasiillane ainus väravavaht, keda ta meeskonda tuua tahab. Briti meedia teatel on seis sarnane Virgil van Dijkiga ehk Klopp on valmis maksma küsitavat summat. Mäletatavasti kerkis van Dijk talvel maailma kõige kallimaks kaitsjaks.

Uueks hooajaks on Liverpooliga juba liitunud poolkaitsjad Fabinho ja Naby Keita. Ründavamatest mängijatest on Liverpooli sihikul Nabil Fekir.

Futboliit (talgpall)