Briti rikkaim inimene tahab Abramovitšilt Chelsea ära osta

 (9)
Jim Ratcliffe
Jim RatcliffeFoto: Toby Melville, Reuters / Scanpix

Suurbritannia rikkaim inimene Jim Ratcliffe on andnud Venemaa miljardär Roman Abramovitšile teada, et soovib Chelsea jalgpalliklubi ära osta.

Ratcliffe on pakkunud Chelsea eest 2 miljardit naela, kuid Abramovitš on siiani müümisest keeldunud ja tahab klubi juhtimist jätkata, kirjutab Daily Mail. 2003. aastal ostis venelane Chelsea 140 miljoni naela eest.

Abramovitši tulevik Chelsea omanikuna on sattunud suure küsimärgi alla, sest Suurbritannia ei ole nõus poliitilistel põhjustel tema viisat pikendama.

Chelsea boss ei saanud seetõttu 19. mail Londonis jälgida ka Chelsea ja Manchester Unitedi vahelist Inglismaa karikafinaali, mille võitis Chelsea Eden Hazardi väravast 1:0.

Briti võimud on teada andnud, et Iisraeli passi omav Abramovitš ei või Suurbritannias töötada.

65-aastane Ratcliffe, kes on keemiahiiglase Ineos juht ja asutaja, juhib Sunday Times'i avaldatud Suurbritannia rikaste edetabelit. Tema varanduse väärtust hinnatakse 21 miljardi naelsterlingi suuruseks. Petrokemikaale tootva Ineosi müüginumbrid ulatuvad kuni 45 miljardi naelani aastas, Briti suurimas erafirmas töötab 18 500 inimest.

Ratcliffe on küll Chelsea klubi hooajapileti omanik, kuigi toetab tegelikult hoopis Manchester Unitedit.