Brexit tähendab, et Premier League'i klubid peavad paljudest välismaistest tippmängijatest loobuma

 (18)
Manchester Cityl on välismaalaste kvoot maksimaalselt täis. Tulevikus tuleb osadest neist loobuda.
Manchester Cityl on välismaalaste kvoot maksimaalselt täis. Tulevikus tuleb osadest neist loobuda.Foto: LINDSEY PARNABY, AFP/Scanpix

Inglisma jalgpalli kõrgliiga Premier League'i reeglite järgi tohib meeskonnas olla maksimaalselt 17 välismaist mängijat. Brexit tähendab, et see number langeb tulevikus 12 peale.

Brexiti reeglid tähendavad, et meeskonnas peavad edaspidi olema vähemalt pooled mängijad kodumaised. Kuna koosseisus on 25 pallurit, siis tohibki olla 12 välismaalast. Kodumaine tähendab siinkohal seda, et selle arvestuse alla läheb ka mõne Euroopa Liidu riigi kodanik, kes on vanusevahemikus 16-21 mänginud kolm aastat Inglismaa või Walesi klubi akadeemias. Vastavalt Brexiti reeglitele saab edaspidi palgata aga mängijat, kes on vähemalt 18-aastane.

The Times kirjutab, et muudatusest teatatakse Premier League'i klubidele sel nädalal. Lisaks peavad arvatavasti ka Euroopa Liidu mängijad edaspidi hankima endale tööloa. Vähemalt praeguse seisuga ei paista kokkulepet, et sellest võiks pääseda.

Seniste teadete kohaselt pakub Inglismaa Jalgpalli Liit edaspidi klubidele suuremat abi mängijatele tööloa hankimisel.

Premier League'is pallib teatavasti 20 klubi. Nendst 13 tiimi on hankinud endale üle 12 välismaalase. Maksimaalne kvoot on kasutusel Manchester City's, Tottenhamis, Brightonis, Huddersfieldis ja Watfordis.

16 välismaalast on aga Londoni Chelsea, FC Liverpooli, Fulhami ja West Ham Unitedi koosseisudes.

Välismaalaste arv Premier League'i klubides:

Seotud lood:

17 - Manchester City, Tottenham, Brighton, Huddersfield, Watford

16 - Chelsea, Liverpool, Fulham, West Ham

15 - Arsenal

14 - Manchester United, Newcastle

13 - Leicester

12 - Crystal Palace, Wolves

11 - Southampton

10 - Everton

7 - Cardiff

6 - Burnley

5 - Bournemouth

Futboliit (talgpall)