Mullu play-offi finaalis Fulhamile kaotanud Aston Villa pääses John McGinni ja Anwar El Ghazi väravatest 59. minutiks 2:0 juhtima. Frank Lampardi juhendatav Derby vähendas üheksa minutit enne lõppu vahetusmees Martyn Waghorni tabamusest vahe minimaalseks, kuid päästvat viigiväravat enam lüüa ei suudetud.

Mullu oktoobris peatreener Steve Bruce`i vallandanud ja Dean Smithi uueks juhendajaks palganud Aston Villa oli veel märtsi alguses esikuuikust ehk play-offist välja jäämas, kuid siis võideti kümme mängu järjest ja tõusti viiendaks. Play-offi poolfinaalis alistati neljandana lõpetanud West Bromwich Albion penaltiseeria järel.

Aston Villa oli kõrgliigast välja langenud 2016. aasta kevadel. Enne seda oli Birminghami klubi meistriliigasse kuulunud 27 aastat järjest.

Koos Aston Villaga tõusid uueks hooajaks Premier League`i Norwich City ja Sheffield United. Kõrgliigast kukkusid tänavu välja Cardiff City, Fulham ja Huddersfield Town.