Arsenali peatreener võis koroonaviiruse saada Kreeka klubi omanikult


Pep Guardiola ja Mikel Arteta
Pep Guardiola ja Mikel ArtetaFoto: JASON CAIRNDUFF, Action Images via Reuters/Scanpix

Arsenali jalgpalliklubi peatreeneril Mikel Artetal on diagnoositud koroonaviirus. Londoni klubi teatel käisid mitmed nende mängijad 20. veebruaril, mil Arsenal võõrustas Euroopa liiga mängus Olympiakost, Kreeka klubi presidendi Evangelos Marinakisega kohtumas ning tema kaudu võis meeskonda jõuda ka viirus.

52-aastane Marinakis, kellele kuulub ka Inglise esiliigaklubi Nottingham Forest, avalikustas selle nädala alguses, et ta andis koroonaviiruse suhtes positiivse testi.

Arsenali tegevjuht Vinai Venkatesham ütles, et tervet meeskonda karantiini ei panda. "Oleme aktiivses dialoogis kõigi asjassepuutuvate inimestega, et olukord lahendada. Üritame treeningutele naasta esimesel võimalusel, kui arstid selleks loa annavad," sõnas Venkatesham BBC-le.

Ta lisas, et pärast Marinakisega kohtumist panid mitmed Arsenali mängijad end koroonaviiruse sümptomite avaldumise järel ise karantiini.

Inglismaa jalgpalli meistriliiga on otsustanud kõik mängud koroonaviiruse tõketamiseks peatada vähemalt kuni aprilli alguseni.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Futboliit (talgpall)