Terve mängu domineerinud Barcelona "kirstu" lõi viimase naela ei keegi muu, kui 80. minutil vahetusest sisse tulnud ning terve aasta jalgpallifännide põlu all olnud Fernando Torres, kelle üleaja värav seisuks 2:2 lõi.

Barcelona läks kohtumist juhtima 35. minutil, kui värava ette tulnud söödu Sergio Busquets väravaks vormistas. Asi läks Chelsea jaoks hullemaks, kui kapten John Terry Alexis Sanchezile tehtud vea pärast punase kaardi teenis.

Ühe jalaga finaali lõi Barcelona Andres Iniesta 8 minutit hiljem. Kuid Ramiresi värav esimese poolaja üleminutil määras seisuks 2:1, mis tähendanuks võõrsil löödud värava reegli tõttu Chelsea edasipääsu.

Terve teise poolaja püüdis Barcelona edasipääsu tagavat väravat lüüa, domineerides täielikult. Parim võimalus tekkis kohtumise 49. minutil, kui Dider Drogba Cesc Fabregase karistusalas maha tõmbas ning kohtunik penalti määras. Kolmekordne aasta jalgpallur Lionel Messi põrutas löögi aga latti. Kohtumise lõpus lõi Messi korra ka posti ning teenis Frank Lampardi mahatõmbamise eest kollase kaardi.

Chelsea finaalivastane selgub kolmapäeval toimuvast poolfinaalist Müncheni Bayerni ja Madridi Reali seeria kohtumise võitjast. Bayern juhib hetkel 2:1.