VIDEO: Kreeka märulipolitsei nüpeldas kumminuiadega Bayerni fänne

 (6)
VIDEO: Kreeka märulipolitsei nüpeldas kumminuiadega Bayerni fänne
Foto: REUTERS/SCANPIX

Müncheni Bayern sai jalgpalli Meistrite liiga esimeses alagrupimängus Piraeuse Olympiakose üle kindla 3:0 võidu, kuid paljudele Saksa fännidele jääb see õhtu meelde pigem valusa nuiahoobi poolest.

Videost on näha, et Kreeka märulipolitsei kasutab sakslaste vastu ülemäärast jõudu olukorras, kus viimased neile isegi vastu ei hakka. Daily Maili teatel sai üks fänn tõsiselt vigastada ning Bayerni pressiesindaja kommenteeris juhtunud järgmiselt: "Tegemist oli meie fännide ebavajalikult mühakliku käitumisega ja politsei poolt ebaproportsionaalse kumminuiade kasutamisega."

Bayerni ultrafännid rääkisid Saksa meediale, et kavatsesid protsestiks staadionilt lahkuda, kuid enamus toetajaid, kes viga ei saanud, naasesid tribüünidele mängu edasi jälgima.

Saksa suursaadik Ateenas Peter Schoof mõistis politsei käitumise hukka. "Need ei ole ilusad kaadrid, eriti arvestades, et päeval polnud linnas mingeid vahejuhtumeid. Ilmselt on politsei treenitud ohjeldama kohalikke tuliseid derbisid. Mõistan need pildid hukka. Paneb imestama, mis pani politsei niimoodi üle reageerima?" ütles suursaadik.

Futboliit (talgpall)