Manchester Unitedi võiduvärava lõi Londonis Wayne Rooney avapoolaja keskel. Kohtumise lisaminutitel jättis kohtunik Chelseale penalti andmata, kui Evra tegi karistusalas vea Ramiresi vastu.

Barcelona veenvas 5:1 võidumängus lõid Hispaania klubi väravad Andres Iniesta, Dani Alves, Gerard Pique, Seydou Keita ja Xavi. Šahtari ainsa tabamuse eest hoolitses Jaroslav Rakitski, kes vähendas 59. minutil kaotusseisu 1:3-le.

MÄNGUDE KÄIK:

Chelsea - Manchester United 0:1 (24. Rooney)

Mäng on lõppenud. Manchester United suutis 9-aastase vaheaja järel võita Chelseat nende koduväljakul.

93. minut: Närvilised lõpuminutid: Torres saab karistusalas kukkumise eest kollase, sest kohtunik nägi sukeldumist.

92. minut: Ramires kukub karistusalas Evra veast, kohtunik ei anna penaltit! Videokordus näitab, et see oleks pidanud olema penalti!

90. minut: Kohtumisele lisatakse neli lisaminutit.

85. minut: Chelsea surub, kuid ManU kaitse peab.

80. minut: Chelsea ohtlik karistuslöök. Van der Sar tõrjub Lampardi löögi.

77. minut: Berbatov tuleb Hernandezi asemele.

74. minut: Torreselt väga ohtlik peaga löök, kuid van der Sar on tasemel ja lükkab palli üle küljejoone!

72. minut: Chelsea vahetab - Drogba ja Zhirkovi asemele Anelka ja Malouda. Drogba näost on näha suurt pettumust...

69. minut: Essien lööb karistusala joonelt napilt mööda.

67. minut: Cech saab viimasel hetkel Hernandezi ees sõrmed vahele ja pall ei jõua mehhiklaseni.

55. minut: Rooney lööb värava, kuid Hernandez oli enne suluseisus.

49. minut: Ramires ei suuda suurepärasest olukorrast väravat lüüa.

Avapoolaeg on lõppenud.

44. minut: Torres lööb posti. Lampard saab uuesti löögile, kuid Evra lööb palli värava joonelt ära.

34. minut: Torres murrab karistusalasse ja kukub. ManU kaitsjad on väga vihased, vihjates kohtunikule, et hispaanlane sukeldus.

24. minut: Wayne Rooney lööb 1:0 Manchester Unitedile. Ryan Giggs tegi vasakul äärel suurepärase eeltöö ja söötis karistusalas vabaks jäetud Rooneyle.

18. minut: Drogba pääseb karistusala joonelt löögile. Van der Sar tõrjub.

11. minut: Drogba on väljakul pikali. Chelsea ründaja saab mängu siiski jätkata. Vigastus pole tõsine.

-----------

Algkoosseisud:

Chelsea: 1-Petr Cech; 17-Jose Bosingwa, 2-BranislavIvanovic, 26-John Terry, 3-Ashley Cole; 7-Ramires, 8-FrankLampard, 5-Michael Essien, 18-Yuri Zhirkov; 11-Didier Drogba,9-Fernando Torres.

Manchester United: 1-Edwin van der Sar; 21-Rafael da Silva,15-Nemanja Vidic, 5-Rio Ferdinand, 3-Patrice Evra; 25-AntonioValencia, 16-Michael Carrick, 11-Ryan Giggs, 13-Park Ji-sung,14-Javier Hernandez, 10-Wayne Rooney.

-----------------------------------------------------------------------

Barcelona - Donetski Šahtar 5:1 (2. Iniesta, 34. Alves. 53. Pique, 60. Keita, 86. Xavi/ 59. Rakitski)

Mäng on lõppenud.

86. minut: Xavi lööb 5:1 Barcelonale! Donetski klubi vajab kodus 4:0 võitu...

82. minut: Luiz Adriano lööb posti! Ukrainlased olid lähedal teisele väravale.

60. minut: Keita lööb võimsa pommlöögiga 4:1 Barcelonale!

59. minut: Jaroslav Rakitski lööb Šahtari esimese värava! Ohtlik olukord sai alguse Srna karistuslöögist.

53. minut: Pique lööb nurgalöögi järel juba 3:0 Barcelonale. Sellest paarist hakkab poolfinaali pääseja juba selguma.

50. minut: Šahtari väravavaht tõrjub Messi pealelöögi.

40. minut: Barcelona on vallanud palli 65% ajast.

34. minut: Alves mängib väravavahist mööda ja lööb tühja väravasse 2:0! Suurepärase söödu andis Iniesta.

26. minut: Villa pealelöök lendab napilt mööda. Barcelona domineerib mängu.

18. minut: Messi sooritab umbes 25 meetrilt karistuslöögi. Pall vuhiseb väravast mööda.

13. minut: Barcelona kaitsja Alves annab kohutavalt halva söödu tagasi ja Valdes peab Adriano surve all palli ette lööma. Pall jõuab Willianile, kes lööb esimese puutega üle värava.

2. minut: Iniesta viib Barcelona 1:0 juhtima. Pall jõudis rikošeti abil hispaanlaseni, kes suunas palli külmavereliselt väravasse.

------------

Barcelona: 1-Victor Valdes; 2-Daniel Alves, 3-Gerard Pique,16-Sergio Busquets, 21-Adriano Correia; 14-Javier Mascherano,6-Xavi, 15-Seydou Keita; 8-Andres Iniesta, 10-Lionel Messi,7-David Villa.

Šahtar: 30-Andriy Pyatov; 33-Darijo Srna, 32-MykolaIshchenko, 44-Yaroslav Rakitskiy, 26-Razvan Rat; 3-TomasHubschman; 20-Douglas Costa, 8-Jadson, 10-Willian; 22-HenrikMkhitaryan, 9-Luiz Adriano.

--------------------------------------------------------------------------------

Mängude eelvaade:

Manchester Unitedi jalgpallimeeskonna peatreener Sir Alex Ferguson avaldas enne tänaõhtust Meistrite liiga veerandfinaalmängu lootust, et tema hoolealused löövad Chelseale Londonis kaks väravat.

„Kui me saame Old Traffordil toimuvale kordusmängule minna vastu väikese eduga, siis on meid üliraske alistada,“ rääkis Ferguson Inglismaa meediale. „Seega on meie eesmärgiks lüüa võõrsil üks või parem kui kaks väravat.“

Fergusoni ei heiduta teadmine, et United pole suutnud Chelseat Stamford Bridge`il üheksa aastat võita. Chelsea praegune peatreener Carlo Ancelotti on aga Inglismaa meistriliigas kõik kolm mängu Manchester Unitedi vastu võitnud.

"Me oleme Chelseaga kohtudes head jalgpalli näidanud, kuid tulemused on olnud kehvad," märkis Ferguson, lootes, et täna tuleb ilusa mänguga ka võit.

ManU ja Chelsea mängisid 2008. aastal Meistrite liiga finaalis. Siis sai penaltiseerias võidu ManU.

Barcelona tähtmängija Lionel Messi teatas Donetski Šahtariga mängu eel, et kuigi neil lasub võidukohustus, ei tunne ta pinget.

"Ma ei tunne mingit närvipinget. Tahan lihtsalt hästi mängida ja saavutada hea tulemuse. Me ei lähe kunagi viigi peale mängima, seega ootan loomulikult võitu," rääkis Messi.

Ka Barcelona peatreener Pep Guardiola ei kiirusta veel võidušampust avama. „Kuime täiega ei mängi, siis jalutab Šahtar meist üle,“ lausus Guardiola.„Mind teeb ärevaks, et meid selgeks soosikuks peetakse.“

Guardiolameelest ei tohi 2009. aasta UEFA karikavõitjat Šahtari üldsegi mittealahinnata. „Neil on supermeeskond,“ hindas Guardiola ukrainlasi. „Nadtegutsevad agressiivselt, töötavad kui loomad ja on head kaitses.“