VIDEO | Klavan tegi Meistrite liigas Eesti vutiajalugu, Liverpool teenis kindla võidu

(54)
Ragnar Klavan kohtumises Maribori vastu.
Ragnar Klavan kohtumises Maribori vastu.Foto: Rui Vieira, AP

Eesti jalgpallikoondise kapten Ragnar Klavan tegi kaasa täismängu, kui tema koduklubi FC Liverpool alistas Meistrite liigas 3:0 Sloveenia tiimi Maribori. Tegemist oli esimese korraga, kui Eesti jalgpallur alustas Meistrite liiga alagrupimängu algkoosseisus ja viibis väljakul kõik 90 minutit.

Ainsa Eesti mängijana oli varasemalt Meistrite liiga põhiturniiril väljakule pääsenud just Klavan, kui ta sai alla kümne minuti mänguaega 2009. aasta sügisel AZ Alkmaari särgis. Toona kohtumise lõpus vahetusest sekkunud eestlane teenis mänguminuteid matšis Liege Standardi vastu.

Tagasi aga seekordse mängu juurde. Liverpool oli avapoolajal Maribori kaitse murdmisega hädas ning esimese 45 minuti järel oli skoor 0:0. Liverpool vormistas võidu teisel poolajal, kui 49. minutil lõi värava Mohamed Salah, 64. minutil tegi skoori Emre Can ning 90. minutil vormistas lõppseisu vahetusest sekkunud Daniel Sturridge. Seejuures jättis James Milner 53. minutil realiseerimata penalti.

Tipphetked:

E-alagrupi teises kohtumises alistas Sevilla koduväljakul 2:1 Moskva Spartaki. Nelja vooru järel on Liverpoolil alagrupi liidrina 8 punkti. Sevillal on 7, Spartakil 5 ning Mariboril 1 punkt.

Kolmapäevastes põnevusmängudes teenisid võidu Inglismaa klubid: Manchester City alistas võõrsil 4:2 Napoli, Tottenham oli koduväljakul 3:1 parem Madridi Realist.

Kolmapäevaste mängude tulemused:

E-alagrupp
Sevilla – Moskva Spartak 2:1
Liverpool – Maribor 3:0
Tabeliseis: 1. Liverpool 8 punkti, 2. Sevilla 7, 3. Moskva Spartak 5, 4. Maribor 1.

F-alagrupp
Napoli – Manchester City 2:4
Donetski Šahtar – Feyenoord 3:1
Tabeliseis: 1. Manchester City 12, 3. Donetski Šahtar 9, 3. Napoli 3, 4. Feyenoord 0.

G-alagrupp
FC Porto – RB Leipzig 3:1
Istanbuli Besiktas – AS Monaco 1:1
Tabeliseis: 1. Besiktas 10 punkti, 2. FC Porto 6, 3. RB Leipzig 4, 4. AS Monaco 2.

H-alagrupp
Dortmundi Borussia – APOEL 1:1
Tottenham – Madridi Real 3:1
Tabeliseis: 1. Tottenham 10 punkti, 2. Madridi Real 7, 3. Dortmundi Borussia 2, 4. APOEL 2.

Meistrite liiga kolmapäev
90. minutil lööb palli võrku Sturridge, kellele see on esimene värav Meistrite liigas Liverpooli särgis.
Liverpool lööb ka kolmanda värava!
Ronaldo saab ka Londonis jala valgeks, kuid Madridi Real on Tottenhami vastu 1:3 kaotusseisus.
Liverpool tenib järjekordse nurgalöögi. Nüüd nurgalöökide arv juba 16.
Liverpool teeb 85. minutil oma viimase vahetuse: Firmino puhkama, Grujic mängu.
Liverpool ründab jätkuvalt ning teenitud on juba 15 nurgalööki.
Agüero viib ManCity 3:2 Napoli vastu juhitma.
74. minutil Liverpool vahetab: Salah puhkama, Sturridge mängu.
Sevilla juhib Moskva Spartaki vastu 2:0.
Donetski Šahtar asub Feyenoordi vastu 3:1 juhtima.
69. minutil saab Maribor ka esimese löögi raamide vahele, kuid Karius püüab kauglöögi.
Tottenhami poolel on täna kaks väravat löönud Alli ning viimane tabamus on kirjutatud Erikseni arvele.
Napoli viigistab ManCity vastu 2:2. Tottenham lööb aga Madridi Reali võrku juba kolmanda palli.
Can'i jaoks on see karjääri esimene Meistrite liiga värav.
Milner teeb hea eeltöö ning Can saadab 64. minutil palli võrku.
2:0 Liverpoolile!
Lööma läheb Alexander-Arnold, kes saadab palli kindlalt üle värava.
Klavan tõuseb palliga ning teenib Liverpoolile 59. minutil karistuslöögi.
APOEL viigistab Dortmundi vastu 1:1, Leipzig viigistab 1:1 Porto vastu.
ManCity on asunud Napoli vastu 2:1 juhtima. Tottenham juhib aga Madridi Reali vastu koguni 2:0.
Klavan saab 57. minutil ka kaitsetööd teha ning teeb seda hästi. Maribor saab oma esimese nurgalöögi, kuid suurt tulu see ei too. Liverpool juhib 1:0.
Milner jätab 52. minutil penalti realiseerimata. Handanovic saab pallile käe vahele ning postist tuleb mänguvahend väljakule tagasi.
Rajčević teeb vea Firmino vastu ning Maribori mängumees saab ka kollase kaardi.
Liverpoolile penalti!
Värava autoriks Mohamed Salah. Tabamus sünnib 49. minutil, kui egiptlane saadab võrku Alexander-Arnoldi tsenderduse.
LIVERPOOL ASUB JUHTIMA!
Teine poolaeg on alanud!
Kohtumiste skoorid avapoolaja lõppedes:Sevilla – Moskva Spartak 1:0Liverpool – Maribor 0:0Napoli – Manchester City 1:1Donetski Šahtar – Feyenoord 2:1FC Porto – RB Leipzig 1:0Dortmundi Borussia – APOEL 1:0Tottenham – Madridi Real 1:0
Esimene poolaeg lõppeb Liverpoolis 0:0!
Liverpoolile juba seitsmes nurgalöök. 45 minutit on täis tiksunud.
Manchester City on suutnud Napoli vastu seisu 1:1 viigistada. Värava autoriks Nicolas Otamendi.
Maribori mngijad vajuvad sügavalt kaitsesse ning Liverpoolil ei ole seni olnud ideed, kuidas sloveenide kaitse lahti muukida. Liverpoolil jääb praegu loovusest lihtsalt puudu.
Maribor saab korraks Liverpooli väljakupoolele, kuid peagi ollakse taas sisuliselt kõikide meestega taas sloveenide väljakupoolel. Nii saab Klavan taaskord rohkem kiigutada palli keskväljal ja otsida meeskonnale rünnakuvõimalusi.
Liverpoolil juba kuues nurgalöök, kuid taas tulemuseta. Nurgalöökide ajal käib ikka kastis ka Klavan, kuid seni ei ole eestlane löögile saanud. Seekord sai pea vahele Matip.
Nüüd Milnerilt veidike parem nurgalöök, kuid nüüd ei saa Firmino peaga pallile hästi pihta. Mängitud 36 minutit.
Sevilla on saanud Spartaki vastu 1:0 juhtima. Dortmund juhib 1:0 APOEL-i vastu.
Liverpool on olnud seni mänguliselt selgelt üle, kuid standardolukordi tuleks lahendada palju paremini.
Liverpooli rünnakud muutuvad teravamaks. Nüüd saab viiekasti joonelt peaga löögile Can, kuid Saksamaa koondislane ei taba kõige paremini peaga palli.
Klavan otsib sööduga karistusalas olevaid Liverpooli mängumehi, kuid Maribori kaitsjad on ülesannete kõrgusel.
Firmino saab 30. minutil löögile. Maribori kaitsjast võtab pall veel väikese rikošeti ja näpud saab vahele ka väravavaht ning lõpuks tabab pall veel ka latti. Seis püsib Liverpoolis siiski veel 0:0.
Teises põnevusmängus on Tottenham asunud Madridi Reali vastu juhtima. Värava autoriks Dele Alli.
Liverpool teenib juba kolmanda nurgalöögi. Taaskord on kastis ka Klavan, kuid Milneri nurgalöök lendab otse väravavahi saagiks.
Napoli läheb samal ajal Insigne 21. minuti väravast 1:0 Manchester City vastu juhtima.
21. minutil tekib Liverpoolil seni parim võimalus, kuid Oxlade-Chamberlaini lähilöök blokeeritakse.
Nüüdseks on tehtud ka skoori: Donetski ja Feyenoordi vahelises matšis on seis 1:1, FC Porto juhib RB Leipzigi vastu 1:0.
Liverpool peab 17. minutil tegema vahetuse. Jalga väänanud Wijnaldum pingile, Henderson väljakule.
Kõigis seitsmes käimasolevas kohtumises on skoor veel avamata.
Klavan saab täna kõvasti tegeleda ka Liverpooli rünnakute ehitamisega. Eestlane saab palju viibida ka vastaste väljakupoolel.
10. minutit mängitud. Liverpool valdab palli. Maribor on vajunud sügavalt kaitsesse. Ühtegi väga head võimalust ei ole Liverpoolil seni tekkinud.
Nagu arvata võis, siis kohtumiste esimestel minutitel on aktiivsem pool koduväljakul mängiv Liverpool.
Kohtumine Liverpoolis on alanud!
Besiktas – AS Monaco 1:1 (kohtumine lõppenud)Sevilla – Moskva SpartakLiverpool – MariborNapoli – Manchester CityDonetski Šahtar – FeyenoordFC Porto – RB LeipzigDortmundi Borussia – APOELTottenham – Madridi Real
Kes Eesti jalgpalluritest on lisaks Klavanile olnud lähedal Meistrite liiga põhiturniiril mängimisele.  https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/mlpaevik/meistrite-liiga-paevik-poomi-hobemedalist-kuni-poolas-manginud-eestlaste-valusate-hetkedeni?id=79194067
Meenutus Klavani eelmisest kohtumisest Meistrite liiga põhiturniiril, kui ta sai 2009. aasta sügisel mõneks minutiks väljakule.  https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/mlpaevik/meistrite-liiga-paevik-klavan-on-lahedal-oma-rekordi-kordamisele-ja-uletamisele?id=80031296
Besiktase ja Monaco kohtumine lõppeb Istanbulis 1:1! G-alagrupi tabeliseis: 1. Besiktas 10 punkti/4 mängu, 2. RB Leipzig 4/3, 3. FC Porto 3/3, 4. AS Monaco 2/4. G-alagrupi õhtu teises kohtumises lähevad vastamisi Leipzig jaPorto.
Piilu Liverpooli riietusruumi, kus ootavad algkoosseisus väljakule jooksvate meeste mängusärgid.  https://twitter.com/LFC/status/925795027229474823
Besiktase ja Monaco kohtumises on samal ajal mängitud juba 80 minutit ning seis püsib 1:1.
Klavan täna Liveprooli algkooseisus!
VÄRAV! Ricardo Quaresma teenib Besiktase kasuks penalti ning Cenk Tosun viigistab 54. minutil kohtumise seisu. Tablool säravad numbrid 1:1.
Monaco asub poolaja lõpus kohtumist juhtima.
Tabamuse autoriks on avapoolaja esimesel üleminutil Rony Lopes.
Istanbulis on praeguseks mängitud 16 minutit. skoor püsib 0:0. Taaskord näitab kohalik publik end juba tuntuks saanud küljest ehk vastaste palli valdamise ajal kostab areenil kõrvulukustav vilekoor.
Tänane esimene kohtumine algab juba kell 19.00, kui Istanbulis on vastamisi Besiktas ja AS Monaco.

Enne mänge:

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp vihjas eile selgelt, et nädalavahetusel Huddersfield Towniga ootamatult platsile pääsenud Eesti koondise kapteniga võib arvestada ka täna, kui võõrustatakse Sloveenia klubi Maribori.

Klavani klubisisest konkurenti Dejan Lovreni vaevab vigastus. Sakslane ütles, et kui Lovren mängueelsel päeval ei treeni, jääb ta ka mängupäeval kõrvaltvaatajaks. Ei treeninud. Näis, kas Klopp peab sõna.

Liverpool juhib hetkel Meistrite liiga alagruppi viie punktiga. Kolmest mängust vaid ühe viigipunkti kogunud Maribor jäi eelmises mänguvoorus oma koduväljakul Liverpoolile alla koguni 0:7. Maribori lootused edasipääsule kustuvad, kui nad kaotavad ja Moskva Spartak (5 punkti) võidab Sevillat (4).

Valitsev meister Madridi Real (7) külastab täna Londonit. Eelmises voorus mängisid Real ja Tottenham (7) 1:1 viiki. Võidu korral võib üks meeskondadest täna juba play-off'i pääsu kindlustada, nagu seda tegid eile PSG ja Bayern, sest Dortmundi Borussia Ja APOEL on vaid ühe punkti peal.

Napolis tuleb Manchester Cityl edasi pääsemiseks vältida kaotust. Hetkel on nad F-alagrupi liidrid 9 silmaga, järgnevad Donetski Šahtar (6), Napoli (3) ja Feyenoord (0).

G-grupis võib täna õhtuks kergemalt hingata Türgi klubi Besiktas (9). Selleks tuleb neil kodus Monacot (1) võita. Viigist piisab, kui Leipzig (4) alistab võõrsil Porto (3).