VIDEO ja FOTOD: Meistrite liiga: Neueri prohmakas kinkis Arsenalile võidu

(57)
Olivier Giroud lööb Neueri eksimuse järel värava
Olivier Giroud lööb Neueri eksimuse järel väravaAFP

Jalgpalli Meistrite liigas alustati teisipäeval alagrupifaasi kolmanda vooruga. Õhtu tähtsaimas mängus alistas kaks esimest kohtumist kaotanud Londoni Arsenal kodus Müncheni Bayerni 2:0.

Arsenali võidus oli suuri "teeneid" Bayerni väravavahil Manuel Neueril, kelle eksimus aitas inglased 76. minutil juhtima. Avapoolajal suurepärast mängu näidanud Saksamaa koondise esiväravavaht lõi Santi Cazorla antud karistuslöögile vastu joostes pallist mööda ning Olivier Giroud lükkas palli tühja väravasse.

Mängu lõppskoori 2:0 vormistas Mesut Özil, kui käis kohtumise neljas ehk viimane lisaminut.

Teises F-alagrupi mängus alistas Pireuse Olympiakos võõrsil Zagrebi Dinamo 1:0. Kolme vooru järel on selle grupi tabeliseis väga põnev: Bayernil ja Olympiakosel 6 ning Arsenalil ja Dinamol 3 punkti.

Tulemused:
E-alagrupp:

BATE - Barcelona 0:2 (Rakitic 48., 64.)
Leverkuseni Bayer - AS Roma 4:4 (Hernandez 4. (penalti), 19., Kampl 84., Mehmedi 86. - De Rossi 29.,38., Pjanic 54., Falque 73.)
Tabeliseis: Barcelona 7 punkti, Bayer 4, BATE 3, Roma 2.

F-alagrupp:
Londoni Arsenal - Müncheni Bayern 2:0 (Giroud 76., Özil 90+4.)
Zagrebi Dinamo - Pireuse Olympiakos 0:1 (Ideye 79.)
Tabeliseis: Bayern 6, Olympiakos 6, Zagreb 3, Arsenal 3.

G-alagrupp:
Kiievi Dünamo - Londoni Chelsea 0:0
FC Porto - Tel Avivi Maccabi 2:0 (Aboubakar 37., Brahimi 41.)
Tabeliseis: Porto 7, Kiiev 5, Chelsea 4, Maccabi 0.

H-alagrupp:
Valencia - Gent 2:1 (Feghouli 15., Mitrovic (omavärav) 72. - Foket 40.)
Peterburi Zenit - Lyon 3:1 (Dzjuba 3., Hulk 56., Danny 83. - Lacazette 49.)
Tabeliseis: Zenit 9, Valencia 6, Lyon 1, Gent 1.

Neueri eksimus:

Jalgpalli Meistrite Liiga
TULEMUSED: E-alagrupp: BATE - Barcelona 0:2; Leverkuseni Bayer - AS Roma 4:4 F-alagrupp: Londoni Arsenal - Müncheni Bayern 2:0; Zagrebi Dinamo - Piraeuse Olympiakos 0:1G-alagrupp: Kiievi Dünamo - Londoni Chelsea 0:0; FC Porto - Tel Avivi Maccabi 2:0H-alagrupp: Valencia - Gent 2:1; Peterburi Zeniit - Lyon 3:1
Arsenal - Bayern 2:0! Özil lööb lisaminutitel Arsenali teise värava ja selle tulemusega kohtumine lõppebki.
Zenit - Lyon 3:1. Danny saadab 83. minutil kolmanda palli prantslaste väravasse.
Bayer - Roma 4:4! Sakslased teevad võimsa tagasituleku - 84. minutil lööb Kevin Kampl 3:4 ja vaid kaks minutit hiljem seab Admir Mehmedi tabloole viigi!
F-grupis läks paugutamiseks: 79. minut: Zagrebi Dinamo - Olympiakos 0:1. Värav Brown Ideyelt.
76. minut: Arsenal - Bayern 1:0! Mida tegi Neuer? Saksamaa väravavaht lõi Santi Cazorla antud karistuslöögile vastu joostes pallist mööda ning Giroud saab lükata palli tühja väravasse. Prantslane oli väljakule tulnud alles kolm minutit tagasi.
73. minut: Valencia - Gent 2:1. Stefan Mitrovic lööb õnnetu omavärava.
73. minut: Bayer - Roma 2:4. Itaallaste neljanda kolli lööb Iago Falque.
Ainsad mängud, kus pole veel väravaid löödud, on F-grupis - 70. minutil nii Arsenal - Bayern kui Zagrebi Dinamo - Olympiakos 0:0.
64. minut: BATE - Barcelona 0:2. Rakitić lööb teise värava, eeltöö autoriks Neymar.
56. minut: Zenit - Lyon 2:1. Hulk viib Venemaa klubi uuesti ette.
54. minut: Bayer - Roma 2:3. Juba 19. minutiks kahe väravaga kaotusseisu jäänud itaallased on pääsenud juhtima. Värava autoriks Miralem Pjanic, kes realiseeris ilusa karistuslöögi.
49. minut: Zenit - Lyon 1:1. Alexandre Lacazette viigistab prantslaste poolel.
48. minut: BATE - Barcelona 0:1. Ivan Rakitic suudab lõpuks kodumeeskonna värava lahti muukida, kui saadab imelisest kauglöögist palli võrku.
Teine poolaeg on alanud kõigis kohtumistes.
HETKESEISUD: E-alagrupp: BATE - Barcelona 0:0; Leverkuseni Bayer - AS Roma 2:2F-alagrupp: Londoni Arsenal - Müncheni Bayern 0:0; Zagrebi Dinamo - Piraeuse Olympiakos 0:0G-alagrupp: Kiievi Dünamo - Londoni Chelsea 0:0; FC Porto - Tel Avivi Maccabi 2:0H-alagrupp: Valencia - Gent 1:1; Peterburi Zeniit - Lyon 1:0.
Arsenal - Bayern avapoolaeg on lõppenud 0:0. Kuna ka Zagreni Dinamo ja Olympiakose mängus on seis 0:0, on tabeliseis hetkel: Bayern 7, Olympiakos ja Dinamo 4, Arsenal 1 punkt.
41. minut: Porto - Maccabi 2:0. Nelja minuti jooksul teine värav - seekord autoriks Yacine Brahimi, kes pääses puurivahiga üks-ühe vastu. Hea eeltöö tegi avavärava autor Aboubakar.
40. minut: Valencia - Gent 1:1. Viigi toob külaliste poolel tabloole poolkaitsja Thomas Foket. Senist mängupilti arvestades täiesti ootamatu värav.
Ka Petr Cech on teinud head tööd - siin tema tõrje pärast Arturo Vidali lööki.
38. minut: Porto - Maccabi 1:0. Portugallased viib juhtima Vincent Aboubakari tabamus, kes suunab peaga palli Predrag Rajkovići selja taha.
38. minut: Bayer - Roma 2:2. De Rossi lööb teise värava ja toob tabloole viigi!
32. minut: See oleks pidanud olema 1:0! Walcott saab värava eest vaid mõne meetri kauguselt vabalt peaga löögile, kuid Neuer toob selle palli ära! Walcott lihtsalt ei ole Thierry Henry...
29. minut: Bayer - Roma 2:1. Daniele De Rossi värav toob itaallased mängu tagasi.
29. minutil suudab Walcott kolme Bayerni kaitsja vahelt löögile pääseda, kuid pall vuhiseb kõvasti üle värava. Seis endiselt 0:0.
Arsenali ja Bayerni mängus on võitlust kõvasti:
Hetkeseisuga on kõige igavam alagrupp H: Zenit 9 punkti, Valencia 6, Gent ja Lyon 1 punkt.
19. minut: Bayer - Roma 2:0. Javier Hernandez lööb juba mängu teise värava.
15. minut: Valencia - Gent 1:0. Hispaanlaste värav Sofiane Feghoulilt.
Bayerni fännide protest Arsenali piletihindade vastu:
7. minut: Sakslased omavahel - Neuer päästab Bayerni, tõrjudes Özili pealelöögi.
4. minutil realiseerib Javier Hernandez penalti, viies Leverkuseni Bayeri 1:0 ette Roma vastu. Bayer teenis penalti, kui kreeklane Vasilis Torosidis mängis karistusalas käega.
Mängudeõhtu esimene värav on juba löödud: Artem Dzjuba viib Zeniidi 1:0 juhtima Lyoni vastu. Dzjuba sai Oleg Šatovilt suurepärase söödu karistusalasse ning talle jäeti ilmselgelt liiga palju ruumi ja aega.
Kohe kolmandal minutil on Arsenalil ohtlik võimalus, kuid kohtunik fikseerib õigesti suluseisu.
Mängud on alanud!
Bayerni buss elas teel staadionile üle väikese avarii, kui sõitis parkinud autole otsa... https://twitter.com/NipunBathini1/status/656538879609073664
Kõik tänased mängud: E-alagrupp: Barcelona - BATE Borissov; Leverkuseni Bayer - AS RomaF-alagrupp: Londoni Arsenal - Müncheni Bayern; Zagrebi Dinamo - Piraeuse OlympiakosG-alagrupp: Kiievi Dünamo - Londoni Chelsea; FC Porto - Tel Avivi MaccabiH-alagrupp: Valencia - Gent; Peterburi Zeniit - Lyon
Senine statistika on Arsenali vastu karm: neile on viimase kuue mänguga löödud 12 väravat, Bayern on samas löönud ise kuue mänguga 18 väravat... https://twitter.com/anasmatmarzuki/status/656534876334592001
18-aastasest Rúben Nevesest saab täna Meistrite liiga mängude ajaloo noorim kapten, kui ta tõmbab kaptenipaela kätte mängus Tel Avivi Maccabiga.  https://twitter.com/ChrisAhmarani33/status/656534128683147264
Tere õhtust! Peatselt algavad Euroopa jalgpalliväljakutel järjekordsed Meistrite liiga mängud. Vooru keskseimas kohtumises vajab Arsenal Müncheni Bayerni vastu võitu.