VIDEO ja FOTOD: Bayern sai dramaatilise võidu, kuid Meistrite liiga finaali pääses Atletico!

(164)
Atletico juubeldab
Atletico juubeldabAFP

Jalgpalli Meistrite liigas selgus teisipäeval esimene finalist. Müncheni Bayern võitis küll poolfinaali korduslahingus koduväljakul Madridi Atleticot 2:1, kuid kahe mängu kokkuvõttes jõudis tänu võõrsil löödud väravale finaali Hispaania klubi. Mõlemad meeskonnad jätsid seejuures täna penalti realiseerimata.

Mänguskoori avas Münchenis Xabi Alonso, kes saatis 31. minutil palli väravasse karistuslöögist. Juba kolm minutit hiljem oli Bayernil suurepärane võimalus eduseisu suurendamiseks, kui Gimenez tõmbas karistusalas maha Javi Martinezi ja sakslased teenisid penalti. Thomas Müller ei suutnud aga penaltit realiseerida - Jan Oblak tõrjus!

Vaheajale mindi Bayerni 1:0 eduseisus, kui kohe teise poolaja alguses Atletico viigistas. Fernando Torrese hiilgava söödu järel pääses Antoine Griezmann Bayerni puurivahiga üks-ühe vastu ja mängis Manuel Neueri üle. Seis 1:1 tähendas, et Bayern vajas sel hetkel edasipääsuks juba kahte väravat.

Ühe värava lõi Robert Lewandowski 74. minutil tagasi, ent see oli ka kõik. Bayerni edasine surve enam vilja ei kandnud. Lõpuminutitel tekkis parim võimalus mänguseisu kasvatamiseks hoopis Atleticol, kui Fernando Torres teenis 84. minutil penalti. Sarnaselt Müllerile ei suutnud aga ka Torres 11 meetri karistuslööki realiseerida (Neuer tõrjus).

Nädal tagasi peetud avakohtumise Hispaanias oli võitnud Atletico 1:0, kui ilusa soolovärava lõi 11. minutil Saul Niguez. Kahe mängu kokkuvõttes seega finaali Atletico. Tänase mängu väravaid näeb alltoodud live-blogist.

Kolmapäeva õhtul kohtuvad teises poolfinaalis Madridi Real ja Manchester City. Avamäng Inglismaal lõppes 0:0 viigiga.

Müncheni Bayern - Madridi Atletico 2:1 (kokkuvõttes 2:2, Atletico finaali)
Xabi Alonso 31., Lewandowski 74. - Griezmann 54.
Realiseerimata penaltid: 34. Müller - 84. Torres

Müncheni Bayern - Atletico Madrid 2:1
Täname jälgimast! Juba homme õhtul Madridis teine poolfinaal - Real vs Manchester City (avamäng 0:0). https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727598807261847555
KÕIK! Müncheni Bayern võitis küll 2:1, kuid finaali pääseb Madridi Atletico!
Veel on jäänud viis lisaminutit...
84. minut: Torres ei suuda penaltit realiseerida, Neuer tõrjub! Juba kaks realiseerimata penaltit!
Penalti Atleticole! Viga tehti tegelikult Torresele pigem karistusalast väljas, kuid kohtuniku otsus on langenud.
82. minut: Atletico vahetab - Partey (sisse) - Griezmann (välja).
73. minut: Lewandowski lööb peaga 2:1! Hea sööt Vidalilt peaga värava ette! Bayern vajab veel ühte väravat...
73. minut: Bayern vahetab - Coman (sisse) - Douglas Costa (välja).
Hetk, mil Antoine Griezmann lõi palli Neueri selja taha:
Bayern surub, kuid aega on jäänud vad 20 minutit. Ikka 1:1.
Avapoolaja statistika oli vägevalt Bayerni kasuks, kuid suurt kasu sellest hetkel ei ole. Eriti vajaksid sakslased hetkel avapoolaja penalti väravat ... https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727586696943013888
Antoine Griezmann ja Atletico juubeldavad:
54. minut: Griezmann (Atlético) lööb 1:1! Torres andis suurepärase söödu, mis saatis Griezmanni üks-ühele väravavahiga! Bayern vajab kahte väravat! Lisaaega täna enam tulla ei saa.
Atletico vahetas poolajal: Carrasco (sisse) - Fernández (välja).
Teine poolaeg on alanud.
Hetk, mil Jan Oblak tõrjus penalti:
Ribery on Simeonega karvupidi koos! Tundub, et emotsioonid hakkavad üle keema.
Oblak tõrjub Mülleri penalti!! Väravavaht aimas nurga ära ja toob nõrga löögi ära! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727578724779077632
Penalti Bayernile! Giménez (Atlético) maadles karistusalas Javi Martíneziga ja saab kollase!
Karistuslöök Bayernile väga ohtlikust kohast!
26. minut: Taas üliohtlik olukord Atletico karistusalas - Lahmi löök ei lähe palju mööda!
23. minut: Oblak pudistab Ribery kauglöögi järel palli ootamatult enda ette ja Lewandowski on esimesena jaol. Mööda!
Bayern on suure surve peale saanud.
20. minut: Hiilgav võimalus Bayernil! Lewandowski ei suuda värava eest palli võrku lüüa - Oblak tuleb õigel hetkel väravast välja ja tõrjub!
17. minut: Nüüd on Vidali pealelöök täpne, ent Oblak püüab selle kauglöögi kindlalt. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727576638704209921
Gabi kõmmutab kohe teisel pool väljakut kaugelt peale. Täpne löök nurka, kuid Neuer püüab kindlalt.
13. minut: Vidal lööb kaugelt peale. Kõrgelt üle värava.
Bayern on alustanud oodatult ründavamalt. Midagi üliohtlikku pole veel loodud, kuid teenitud on juba kaks nurgalööki.
Mäng on alanud!
Atletico puurivaht on teinud tänavu La Ligas juba 23 nullimängu, mis on klubi uus rekord. Atletico eest peetud 68 mänguga on Oblak oma värava puutumatuna hoidnud juba 41 korda. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727487741987045376
Atletico peatreeneri senine statistika tõestab, et nullimänge meeskond teha oskab - 256st mängust juba 135 korda. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/727440840210132992
Nädal tagasi peetud avakohtumise Hispaanias võitis Atletico 1:0, kui ilusa soolovärava lõi 11. minutil Saul Niguez. See tähendab, et Pep Guardiola juhendatav Bayern vajab koduseinte toel täna kindlasti väravat. Kui aga Diego Simeone meestel skoorida õnnestub, tuleks Müncheni tiimil võõrsilvärava reegli tõttu juba vähemalt kolm korda võrku sahistada.
Tere kõigile jalgpallisõpradele! Müncheni Bayerni ja Atletico Madridi kordusmänguni on jäänud loetud tunnid.