Liverpool mängis avapoolajal kahvatult ning jäi 25. minutil kaotusseisu, kui Fabian Frei kodumeeskonna vea ära kasutas. 61. minutist alates muutus Brendan Rodgersi hoolealuste olukord veelgi keerulisemaks, sest väljakult saadeti punase kaardi tõttu ära vahetusest sekkunud Lazar Markovic.

Ometi suutis mitmeaastase vahe järel tugevaimas eurosarjas mängiv Liverpool 81. minutil tänu Steven Gerrardi täpsele karistuslöögile seisu viigistada.

Edasipääsuks Gerrardi väravast siiski ei piisanud, sest Baseli viis edasi ka viik. Esimesena läks A-alagrupist edasi Madridi Real, kes võitis kodus Ludogoretsit 4:0.

A-alagrupist pääses esimesena edasi Madridi Atletico, temaga koos pääseb 16 parema hulka ka Torino Juventus. Täna tegid nimetatud meeskonnad väravateta viigi.

C-alagrupis kogus enim punkte Monaco, kes alistas täna Peterburi Zeniidi 2:0. Edasipääsu oli juba varem taganud Leverkuseni Bayer, kes ei suutnud siiski võõrsil Benficat võita ja jäi alagrupis esikohata.

D-alagrupis kerkis Londoni Arsenal võiduga Galatasaray üle küll Dortmundi Borussiaga võrdsete punktide arvu peale, ent enamat alagrupi teisest kohast see Londoni klubile ei andnud.

Homme selguvad edasipääsejad neljas ülejäänud alagrupis. 1/8-finaalide paarid loositakse 15. detsembril. Mängudega jätkatakse veebruari teises pooles.