Šahtar tegi seejuures ajalugu, pääsedes üldse esmakordselt Euroopa tugevaimas klubisarjas kaheksa parema hulka. Donetskis lõid Šahtari väravad Tomas Hübschman, Willian ja vahetusest sekkunud Eduardo.

Meistrite liiga üks suurfavoriite Barcelona suutis tagasi mängida avakohtumises saadud 1:2 kaotuse. Mängu kangelaseks tõusis Hispaanias argentiinlane Lionel Messi, kes lõi kaks väravat ja juhtis hispaanlased 3.1 võidule.

Mängu käik:

Barcelona-Arsenal 3:1 (kahe mängu kokkuvõttes 4:3) Vaata VIDEOT SIIT

Algkoosseisud: Barcelona: Valdes, Dani Alves, Busquets, Abidal, Adriano Correia, Xavi, Mascherano, Iniesta, Pedro, Villa, Messi
Arsenal: Szczesny, Sagna, Djourou, Koscielny, Clichy, Wilshere, Diaby, Rosicky, Fabregas, Nasri, van Persie

Külaliste väravavaht Szczesny sai 18. minutil vigastada ja platsile vahetati Almunia.

1:0. Mängu avavärava lõi esimese poolaja lõpus Lionel Messi, kes sai hea söödu Iniestalt.

1:1. 54. minutil lõi Barcelona mängumees Sergio Busquets väravaesisest saginast omavärava. 1:1 tähendab, et kahe mängu kokkuvõttes on nüüd eelis Arsenalil.

56. minutil jäi Arsenal vähemusse, kui Van Persie sai teise kollase kaardi, sest lõi palli pärast seda, kui talle fikseeriti suluseis. Vaata van Persiele teise kollase kaardi maksnud olukorda SIIT

2:1. 68. minutil lõi Xavi 2:1!

3:1. 70. minutil tegi Koscielny karistusalas Pedrole vea ja kohtunik määras penalti! Messi realiseerib 11 meetri karistuslöögi ja Barcelona juhib 3:1!

Barcelona võitis 3:1 ja pääses edasi.

-----------

Šahtar-Roma 3:0 (kahe mängu kokkuvõttes 6:2) VAATA VIDEOT SIIT

Algkoosseisud: Šahtar: Andri Pjatov; Darijo Srna, DmitroTšõrginski, Jaroslav Rakitski, RazvanRat; Tomas Hübschman; DouglasCosta, Jadson, Willian; Henrik Mkhitaryan, Luiz Adriano.
AS Roma: AlexanderDoni; Nicolas Burdisso, Juan, Philippe Mexes, John Arne Riise; RodrigoTaddei, Daniele DeRossi, Simone Perrotta, David Pizarro; Mirko Vucinic,MarcoBorriello.

1:0. Mängu avavärav sündis 18. minutil, kui sihile jõudis tšehh Tomas Hübschman.

29. minutil sai AS Roma penalti, kuid Andri Pjatov tõrjus Marco Borriello 11 meetri karistuslöögi.

Itaallased jäid 40. minutil vähemusse, sest Philippe Mexes sai punase kaardi.

2:0. 58. minutil lõi Willian juba 2:0 ukrainlastele. Kahe mängu kokkuvõttes on Donetski klubi ees juba 5:2.

3:0. 87. minutil lööb Eduardo Da Silva juba 3:0. AS Roma peab Ukrainast lahkuma häbistava kaotusega.

---------------

Šahtar oli avamängus Itaalias võitnud Romat 3:2, Arsenal oli esimeses kohtumises parem Barcelonast 2:1.