Tottenham - AC Milan 0:0 (0:0)

Milan ei suutnud kummaski mängus Tottenhami väravavõrku sahistada ja kaotas kahe mängu summas 0:1. Itaalia suurklubi valdas korduskohtumises oluliselt rohkem palli ja ka ründas enam, kuid tulutult. Seega juba teine Itaalia klubi pudenes kaheksandikfinaalis (AS Roma).

48. Marek Jankulovski (Milan) teenis kollase kaardi
63. Mathieu Flamini (Milan) teenis kollase kaardi
64. Pato (Milan) teenis kollase kaardi

Poolaeg lõppenud, väravaid löödud pole. Löögiüritused Milanil 8-6, löögid raamide vahele 2-1, nurgalöögid 3-2 ja palli valdamine 61-39. Milan dikteeris küll rohkem mängu, kuid mida pole on värav (väravad).

Pool esimesest poolajast kulunud. Milanil pealelööke värava suunas 5 ja Tottenhamil 3. Raamide vahele pole praktiliselt midagi läinud. Nurgalöögid 2:1 Milanile. Palli valdamise protsent samuti külaliste kasuks 54-46, hoiatuskaarte kohtunik jaganud pole.

Meeskondade algkoosseisud:

Tottenham: 1-Heuerelho Gomes; 22-Vedran Corluka, 13-William Gallas, 20-Michael Dawson, 32-Benoit Assou-Ekotto; 7-Aaron Lennon, 30-Sandro, 14-Luka Modric, 40-Steven Pienaar; 15-Peter Crouch, 11-Rafael Van Der Vaart.

AC Milan: 32-Christian Abbiati; 20-Ignazio Abate, 13-Alessandro Nesta, 33-Thiago Silva, 18-Marek Jankulovski; 10-Clarence Seedorf, 16-Mathieu Flamini, 27-Kevin-Prince Boateng; 70-Robinho, 11-Zlatan Ibrahimovic, 7-Pato

Väljakukohtunik: Frank de Bleeckere (Belgia)

90+4 Farfan 3:1

Schalke: 1-Manuel Neuer; 22-Atsuto Uchida, 4-Benedikt Hoewedes, 21-Christoph Metzelder, 3-Sergio Escudero; 17-Jefferson Farfan, 12-Peer Kluge, 32-Joel Matip, 18-Jose Manuel Jurado; 7-Raul, 19-Mario Gavranovic.

Valencia: 13-Vicente Guaita; 2-Bruno Saltor, 4-David Navarro, 20-Ricardo Costa, 22-Jeremy Mathieu; 7-Joaquin, 21-Ever Banega, 5-Mehmet Topal, 10-Mata; 19-Pablo Hernandez, 11-Aritz Aduriz.

Väljakukohtunik: Jonas Eriksson (Rootsi)

Eelinfo:

Inglaste Tottenham läheb Londonis toimuvale korduskohtumisele vastu 1:0 eduseisus. Schalke ja Valencia avamäng Hispaanias lõppes 1:1 viigiga.

Harry Redknappi juhendatav Tottenham on sel hooajal võitnud Meistrite liigas kõik kodumängud, sealhulgas itaallaste Milano Interit 3:1. AC Milan, kes sai alagrupiturniiril võõrsilt ühe võidu, kaotas aasta tagasi kaheksandikfinaalis Manchester Unitedile kahe mängu kokkuvõttes koguni 2:7.

AC Milani ootab täna raske väljakutse, sest varem on Meistrite liiga play-offis suutnud koduväljakul saadud avamängu kaotuse tagasi mängida vaid Amsterdami Ajax, kes sai sellega hakkama hooajal 1995/96 Panathinaikose vastu.

AC Milan pääses viimati Meistrite liigas kaheksa parema hulka neli aastat tagasi, kui lõpuks võideti ka meistritiitel. Tottenham ei ole oma ajaloo jooksul veel Euroopa tugevaimas klubisarjas veerandfinaali pääsenud.

Teisipäeval tagasid kahe esimese klubina pääsu veerandfinaali hispaanlaste FC Barcelona ja Ukraina meeskond Donetski Šahtar.