Jürgen Klopi juhendatav FC Liverpool alistas sakslase endise koduklubi Dortmundi Borussia tõelises põnevusetenduses 4:3 ja pääses edasi üldskooriga 5:4. Liverpool alustas seejuures mängu katastroofiliselt, jäädes kodupubliku ees juba üheksandaks minutiks 0:2 kaotusseisu. See tähendas, et inglased vajasid edasipääsuks juba kolme väravat.

Liverpooli lootused äratas teise poolaja alguses ellu Divock Origi värav. Üheksa minutit hiljem lõi aga Marco Reus juba 3:1 ja taas vajas Liverpool kolme väravat. Inglaste võimas tagasitulek algas 66. minuti Philippe Coutinho väravast, 12 minutit hiljem lõi Mamadou Sakho 3:3 ja kohtumise üleminutitel Dejan Lovren 4:3!

Hispaanlaste Villarreal purustas täna võõrsil Praha Sparta 4:2 ja jõudis edasi üldskooriga 6:3, Šahtar oli kodus üle portugallaste Bragast koguni 4:0, võites seeria 6:1. Sevilla kaotas kodus Athleticule 1:2, mis tähendas üldseisu 3:3 ja lisaaega. Lisaajal jäid väravad löömata, kuid penaltiseeriaga pääses edasi Sevilla tulemusega 5:4.