Tottenhami fänne betoonplaatidega loopinud Ajaxi huligaanid mõisteti 20 nädalaks vangi


Tottenhami fänne betoonplaatidega loopinud Ajaxi huligaanid mõisteti 20 nädalaks vangi
Politsei ja Ajaxi fännide vastasseis Londonis 30. aprillil.Foto: Imago Sport/Scanpix

Londoni kohus mõistis 20 päevaks vangi neli Hollandi jalgpallifänni, kes 30. aprillil enne Meistrite liiga kohtumist loopisid betoonplaatidega Tottenhami poolehoidjaid.

Kaklused Amsterdami Ajaxi ja Tottenham Hotspuri fännide vahel puhkesid enne Meistrite liiga poolfinaali avakohtumist Londonis. Käiku lasti klaaspudelid, telliskivid ja betoonplaadid. Üks pudeliga pihta saanud mees viidi haiglasse koljuluu mõra ja ajuverejooksuga.

Kohtu alla anti neli hollandlast: Marvin Kerkhof, Stefan Tromp, Fahd Amri ja Boy Patrick Calvin Fuchs. Politsei tuvastas kakluse ninamehe ja suurima vägivallatsejana 29-aastase Kerkhofi. 23-aastast Amrid ja 34-aastast Trompi nähti käe ümber sidumas püksirihmi, mida kakluses külmrelvana kasutati. Ühtlasi katsid mehed oma näod ja viskasid sillutuskive vastasfännide ja korrakaitsjate pihta, vahendab BBC.

28-aastane Fuchs lõi ühte politseinikku kuklasse ning üritas lambiposti toena kasutades hüppega lüüa teist tema kolleegi. Fuchs peab võimuesindaja ründamise eest veetma trellide taga veel lisa kaheksa nädalat.

Kõik neli meest kanti ühtlasi kuueks aastaks rahvusvahelisse jalgpallistaadionite keeldu kandvate inimeste nimekirja.

Futboliit (talgpall)