Suurepärane Dani Alves viis Torino Juventuse kindlalt Meistrite liiga finaali!

(43)
Dani Alves
Gianluigi Buffon ja Claudio Marchisio õnnitlemas poolfinaali kangelast Dani Alvesit.Foto: Stringer, REUTERS

Jalgpalli Meistrite liiga tänavuse hooaja esimene finalist on Torino Juventus, kes alistas kahe mängu kokkuvõttes AS Monaco 4:1. Teine mäng võideti kodus 2:1 (2:0).

Eelmisel nädalal peetud avamängu võitis Juventus võõrsil 2:0. Mõlemad väravad lõi argentiinlane Gonzalo Higuain ning mõlemad väravasöödud andis brasiillane Dani Alves.

Sama stsenaarium jätkus ka täna. Alves tsenderdas 33. minutil palli suurepäraselt värava alla, kus Mario Mandžukic sai vabalt löögile. Esimese ürituse võttis Danijel Subašic ära, aga korduslööki enam mitte. Teine värav sündis 45. minutil ning oli tõeline maiuspala: Alves lõi palli kaugelt otse õhust väravasse.

Monaco auvärav sündis 68. minutil, kui Kylian Mbappe viimaks ühe paljudest Monaco võimalustest realiseeris.

Juventus on võitnud Meistrite liiga kahel korral (1985 ja 1996), finaali pääseti viimati 2015. aastal.

Teine finalist selgub homme, kui Madridi Atletico võõrustab Madridi Reali. Avamängu võitis Real 3:0.

UEFA Meistrite liiga: Monaco - Juventus
LÄBI! Torino Juventus võidab 2:1 ja on kindlalt finaalis! Täname jälgimast ja kohtumiseni juba homme.
82. minut: Higuain hoiab nurgalöögi lipu juures palli ja Monaco mängijad tulevad mitme mehega teda lõhkuma. Õnneks viga, kuid mitte vigastust.
78. minut: Monaco vahetab: Bakayoko välja ja Valere Germain sisse.
73 minut: mäng kisub tuliseks. Higuainile astutakse selgelt tahtlikult jala peale, kuid kohtunik viga ei vilista. Seejärel teeb teisel pool väljakut Bonucci ebasportliku vea ja teenib kollase kaardi. Kole on see lõpp.
68. minut: Juventus magab olukorra maha ja Mbappe lööb 1:2!
67. minut: Mbappel on suurepärane võimalus Monaco väravaarve lõpuks avada, aga Buffon tõrjub jalaga!
63. minut: Juventus on kontrollimas mängu täielikult ning paistab, et ka Monaco ise ei usu enam oma võimalustesse.
Vahetab ka Monaco: Mendy välja ja Fabinho sisse.
54. minut: Allegri kindlustab tagalat: Dybala välja ja Cuadrado sisse.
Teine poolaeg on alanud.
Poolaeg...
45. minut: 2:0 ja Juventus on sisuliselt finaaaalis! Alves üllatab Subasici ja lööb kaugelt otse õhust suuuurepärase värava! Selles seerias on brasiillane osaline olnud nüüd kõigis neljas väravas - kolm resultatiivset söötu ja üks värav...
44. minut: Dybala pääseb pärast Monaco pallikaotust täiesti vabalt üks-ühele Subasiciga, aga väravavaht teeb suurepärase tõrje.
42. minut: Monacost hakkab kahju... Kaks suurepärast võimalust järjest, ent mõlemal korral läheb pall napilt väravast mööda.
36. minut: Higuain lööb värava, kuid oli enne napilt-napilt suluseisus. Kohtunik vilistas selle ka ära.
Nüüd peab Monaco lööma juba kolm väravat.
33. minut: Juventus teeb seda taaaas! 1:0! Alves tsenderdab vasturünnakul suurepäraselt värava alla, kus Mandžukic saab löögile. Esimese ürituse võtab Subasic ära, aga korduspalli enam mitte.
22. minut: Juventuse vasturünnak. Higuain pääseb Subasiciga üks-ühele, üritab väravavahist palli kavalalt üle tõsta ja tõstabki, aga pall liigub liiga aeglaselt ja kaitsjad jõuavad olukorda paikama.
19. minut: Monaco domineerib jätkuvalt, kuid Juventuse kaitse teeb oma tööd jätkuvalt imeliselt. Ei midagi üliohtlikku viimase kümne minuti jooksul.
10. minut: esimene vahetus tuleb juba nüüd. Vigastatud Khedira lahkub, teda asendab Marchisio.
5. minut: Mbappe lööb... posti! Hetk hiljem tõuseb õigustatult ka joonekohtuniku lipp - suluseis.
Tuletame meelde, et avamängu võitis Monaco Torinos 2:0.