Rostov vapustas Meistrite liigas Bayernit, Arsenal ja PSG tegid viigi

(23)
Rostov
Sardar Azmoun tähistamas Rostovi 1:0 juhtima viimist.Foto: KIRILL KUDRYAVTSEV, AFP

Jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri eelviimases ehk viiendas voorus peeti täna kaheksa kohtumist.

Venemaa meistrivõistluste mullune suurüllataja Rostov alistas kodus 3:2 Müncheni Bayerni ja kerkis D-alagrupis 4 punktiga kolmandaks. Et Madridi Atletico sai teises mängus 2:0 jagu PSV Eindhovenist, on alagrupi võitja ja teine koht nüüd selged - Atletico esimene ja Bayern teine.

Benfica juhtis võõrsil Besiktasi vastu poolajal 3:0, kuid kodumeeskond suutis lõpuks välja võidelda 3:3 viigi. Teises B-grupi mängus tegi Napoli kodus väravateta viigi Kiievi Dünamoga, mis jätab edasipääsejate osas kõik lahtiseks - Napolil ja Benfical on 8 ning Besiktasil 7 punti. Dünamo on konkurentsist väljas.

Londoni Arsenal viigistas kodus Pariisi Saint-Germainiga 2:2, mis tähendab, et mõlemal on enne viimast vooru 11 punkti. Razgradi Ludogorets ja Basel, kes tegid 0:0 viigi, jagavad 2 punktiga kolmandat kohta.

C-grupis kindlustas 12 punkti kogunud Barcelona esikoha, alistades võõrsil Lionel Messi väravatest 2:0 Glasgow Celticu. Manchester City ja Mönchengladbachi Borussia tegid teise koha duellis 1:1 viigi, Inglise klubil on nüüd 8 ja sakslastel 5 punkti.

A-alagrupp:
21.45 Londoni Arsenal - Pariisi Saint-Germain 2:2 (1:1)
21.45 Ludogoretsi Ragrad - Basel 0:0
Punktiseis: Arsenal 11, PSG 11, Basel 2, Ludogorets 2.

B-alagrupp:
19.45 Besiktas - Benfica 3:3 (0:3)
21.45 Napoli - Kiievi Dünamo 0:0
Punktiseis: Napoli 8, Benfica 8, Besiktas 7, Kiiev 2.

C-alagrupp:
21.45 Mönchengladbachi Borussia - Manchester City 1:1 (1:1)
21.45 Glasgow Celtic - Barcelona 0:2 (0:1)
Punktiseis: Barcelona 12, Manchester City 8, Mönchengladbach 5, Celtic 2.

D-alagrupp:
19.00 Rostov - Müncheni Bayern 3:2 (1:1)
21.45 Madridi Atletico - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)
Punktiseis: Atletico 15, Bayern 9, Rostov 4, PSV 1.

*Võrdsete punktide korral arvestatakse järgmisena väravate vahet.

Besiktasi imeline viigivärav Benfica vastu:

Jalgpalli Meistrite liiga
Lõpuminutitel seekord väravaid ei löödudki, nii et kõikide mängude lõpptulemused saab kätte uudist uuendades. Tänud jälgimast ja kohtumiseni!
Lucase ja Cavani koostöö toodab PSG-le veel ühe suurepärase võimaluse, kuid uruguailase pealöök läheb väravast napilt mööda.
Cavani pääseb tänu Lucase hiilgavale eeltööle 79. minutil üksi läbi ja üritab palli üle David Ospina tõsta. Tõste siiski ebaõnnestub ning Ospina püüab palli.
77. minut ja PSG viigistab Arsenali vastu! Lucase pealöök pole eriti ohtlik, kuid Alex Iwobi peast võtab pall rikošeti ja suundub väravasse. 2:2!
Antoine Griezmanni 66. minuti tabamus viib Atletico PSV vastu 2:0 juhtima.
Uskumatu, aga tõsi! Arsenal lööb 60. minutil värava ja siirdub mängu PSG vastu 2:1 juhtima. PSG-d tabab olukorras täielik ebaõnn, sest prantslaste kaitsja Marquinhos lööb palli vastu teist oma meest Marco Verrattit ning mänguvahend põrkab sealt tagasi oma väravasse!
Messi realiseerib 56. minutil penalti ja kasvatab Barcelona eduseisu Celticu vastu kaheväravaliseks.
Madridi Atletico siirdub 55. minutil Kevin Gameiro väravast PSV vastu juhtima.
Lucas lööb 54. minutil karisutslöögi latti ega vii PSG-d juhtima.
Teine poolaeg alanud.
Poolaeg kõigis mängudes!
Manchester City viigistab David Silva väravast 45. minutil Mönchengladbachi vastu.
45+1 minut. Alexis Sanchez imeb Arsenalile väga õrnast puutest penalti ning Olivier Giroud realiseerib selle. Arsenal 1, PSG 1.
Manchester City jääb võõrsil 23. minutil Mönchengladbachi vastu kaotusseisu, värava lõi Raffael.
Ja Lionel Messi viib 24. minutil Barcelona võõrsil Celticu vastu juhtima, söötjaks Neymar.
PSG siirdub Arsenali vastu 18. minutil Edison Cavani väravast juhtima! Täpse söödu andis Blaise Matuidi.
PSG-l on hiilgav võimalus juhtima minna, aga Thiago Silva põlvest tulnud löögi tõrjub väravajoonel äärekaitsja Kieran Gibbs.
Seni kõigis mängudes seis 0:0, ka Arsenali ja PSG kohtumise algus on kulgenud keskväljal.
Mängud on alanud!
Besiktas jäi kodus Benfica vastu küll 0:3 kaotusseisu, kuid just taolise superväravaga tuli lõpuks 3:3 viigini. https://streamable.com/k42w
Tere õhtust nüüd ka liveblogi vahendusel! Kaks huvitavat mängu on täna juba peetud, kuus loodetavasti samuti huvitavat mängu veel ees.