Milline mäng! Barcelona küttis Manchester Cityle sauna, Messilt kübaratrikk

(57)
TULEMUSED ja TABELISEISUD
Lionel Messi
Lionel MessiFoto: Manu Fernandez, AP

Jalgpalli UEFA Meistrite Liigas peeti täna õhtul mäng, mida on kõige enam oodatud juba alates alagruppide loosimisest – kohtusid FC Barcelona ja Manchester City. Kodusel Camp Noul võttis seljavõidu Barcelona 4:0.

Terve mängu vältel pidevalt juhtus.

Barca peatreener Luis Enrique oli sunnitud juba avapoolajal tegema kaks vahetust, sest Jordi Alba ja Gerard Pique said viga. Väikese lohutusena lõi Messi avapoolajal ühe värava, ehkki mängupildi järgi võinuks tablool olla pigem viik. Messi sai kingituse 17. minutil, kui kaitsja oma kastis ootamatult libises ja argentiinlane oli välgu kiirusel palli juures.

53. minutil lasi katastroofilise eksimuse läbi endine Barca ja praegune City väravavaht Claudio Bravo. Läks kastist välja jalaga palli mängima, andis lohaka söödu, mille võttis vahelt Suarez ja siis pani uruguaylase löögile väljaspool kasti käed ette. Otseloomulikult tähendas see punast kaarti ja vähemusse jäämist. Messi lõi 61. ja 69. minutil veel kaks kolli ning vormistas Meistrite liigas omas seitsmenda kübaratriki.

Mängule pani 89. minutil punkti Neymar, kes oli paar minutit varem jätnud sisse löömata penalti. Ah jaa, 74. minutil jäi ka Barcelona kümnekesi, sest mõne minutilise vahega võttis kaks kollast kaarti Pique asemel väljakule tulnud keskkaitsja Jeremy Mathieu.

Eelinfo:

Manchester City on juba teine meeskond, kellega Pep Guardiola läheb oma vana, Barcelona meeskonna juurde. 2015. aastal Müncheni Bayerniga tuli naasta 0:3 kaotusega.

Barcelona ja City on tänase mängu eel C-alagrupi liidrid - kahe vooru järel on neil vastavalt 6 ja 4 punkti.

Kui Barcelonas nelja hooaja jooksul koguni 14 trofeed võitnud Guardiolalt küsiti pressikonverentsil Lionel Messi kohta, vastas hispaanlane: "Ma ei tea, mis korraldusi ma peaksin oma mängijatele andma, et sellist talenti kontrollida. 90 minutit on pikk aeg. Nad ei pea looma palju võimalusi, et väravani jõuda. See mäng on meile suureks testiks. Saame teada, milline on meie tase maailma parima meeskonnaga võrreldes."

Guardiola ostis suvel Citysse endise Barca mehe Claudio Bravo, kuid rohkem Hispaania tippklubi mängijaid ta lähiajal klubiga liitumas ei näe. "Kui rääkida sellest suvest, siis ma ei helistanud kordagi Messile. Ei helistanud Neymarile, Luis Suarezile, Busquetsile, Iniestale. Ma ei helistanud kellelegi," tunnistas Guardiola.

Tänased mängud: (poolaja tulemus)

A-alagrupp:

Arsenal - Ludogorets 6:0 (2:0)
Paris Saint Germain - Basel 3:0 (1:0)

Tabeliseis: PSG ja Arsenal 7 punkti, Ludogorets ja Basel 1.

B-alagrupp:

Napoli - Besiktas 2:3 (1:2)
Kiievi Dinamo - Benfica 0:2 (0:1)

Tabel: Napoli 6, Besiktas 5, Benfica 4, Dinamo 1.

C-alagrupp:

Glasgow Celtic - Mönchengladbachi Borussia 0:2 (0:0)
Barcelona - Manchester City 4:0 (1:0)

Tabel: Barcelona 9, Manchester City 4, Borussia 3, Celtic 1.

D-alagrupp:

Rostov - Madridi Atletico 0:1 (0:0)
Müncheni Bayern - PSV 4:1 (2:1)

Tabel: Atletico 9, Bayern 6, PSV ja Rostov 1.

Barcelona - Manchester City
Kohtumine lõppes Barcelona 4:0 võiduga!
Veel üks vigastusega seotud seisak, aga kohe kõlab lõpuvile
89. minut - Barcelona 4:0! Neymar triblab karistusalasse ja lööb ära
Caballero võttis penalti ära!
86. minut - Barcelona kasuks penalti. Messi tõmmati maha. Lööma läheb Neymar.
79. minut - Nii Barcelona kui Manchester City teevad oma kolmanda vahetuse. Sisse Sergio Agüero ja Andre Gomes.
74. minut - Mathieu võtab kahe minutiga kaks kollast kaarti ning ka Barcelona on nüüd kümnekesi!
72. minut - Kolarovilt suurepärane karistuslöök, aga Ter Stegen võtab täna kõik ära.
69. minut - Barcelonale 3:0! Messilt kübaratrikk! Suarez annab lahkelt söödu, ehkki võinuks ka ise kõmmutada
64. minut - Ter Stegen teeb jälle suurepärase tõrje. Võtab ära De Bruyne löögi.
61. minut - Barcelonale 2:0! Kes siis muu kui Messi. Karistusala joonelt vasakuga alla nurka.
Umbes 4-5 minutit kestnud mängupaus on nüüd läbi. Messi põrutas karistuslöögi üle värava.
Ja tulebki kaks vahetust! Caballero väravasse, Nolito ründest ära ja Clichy Zabaleta asemel sisse.
55. minut - City kapten Zabaleta on saanud ka vigastada ja võimalik, et külalistel tuleb teha kaks vahetust korraga
53. minut - Claudio Bravo võtab kastist väljaspool käega mängides punase kaardi. Ja ise tekitas selle momendi. City jätkab vähemuses.
50. minut - Barcelona teine nurgalöök tänases mängus
47. minut - City alustab kohe tuliste rünnakutega paremalt äärelt
Teine poolaeg algas
Esimene poolaeg Barcelonale 1:0
45.+1 minut - Suarezel võimalus, aga Bravo päästab City jaoks olukorra
45. minut - Cityl karistuslöögist ülihea võimalus, aga keskkaitsja Stones ei löö peaga ära. Suunab palli väravast mööda
43. minut - Manchester Cityl paar päris head võimalust
39. minut - Barcelona teine sunnitud vahetus. Piquet vigastusega välja ja Mathieu sisse.
37. minut - Nolito sai lähedalt löögile, aga Ter Stegen tõrjus. City nurgalöök. Ter Stegen päästab ühe suurepärase tõrjega Barcelona veel korra.
32. minut - Barcelonalt ohtlik karistuslöök. Rakitic pääses peaga palli suunama
28. minut - Barcelona keskkaitsja Pique sai viga. Üritab esialgu longates jätkata.
26. minutit kohtumise algusest kulunud ja seni Messi ruulib.
17. minut - Barcelona ette 1:0! Messi lööb ära imelise kaitsjate kingituse. Libastumine värava ees tühja koha pealt ja Messi oli kohe jaol
9. minut - Barcelona teeb juba esimese vahetuse. Välja vigastada saanud Jordi Alba ja sisse Lucas Digne.
5. minut - City teenib nurgalöögi (mängu esimene)
Barcelona ja Manchester City mäng algas!
Meistrite liigas toimub samal ajal veel seitse kohtumist ja põnevust jagub eeldatavalt kuhjaga.
Manchester City juhendajana on Camp Noul tagasi Pep Guardiola, kes on Barcelona eesotsas võinud palju-palju karikaid.
Tere õhtust. Jalgpalli UEFA Meistrite liigas on täna suur vastasseis FC Barcelona - Manchester City. Tegemist on alagrupiturniiri 3. vooruga.