Milline mäng! Ajax sai ühest olukorrast kaks punast ja Chelsea tuli välja 1:4 kaotusseisust

(35)

UEFA Meistrite liiga neljanda mänguvooru teisipäevastes kohtumistes pakkusid tõelise põnevuslahingu Londoni Chelsea ja Amsterdami Ajax, kes sepistasid kokku 8 väravat ja leppisid 4:4 viiki.

Esimene poolaeg kulges täielikult Ajaxi taktikepi all, kes läks vaheajale 3:1 eduseisust ning lõi 55. minutil tabloole ka seisu 4:1 - kaks neist olid Chelsea omaväravad, ülejäänud Quincy Promesi ja Donny van de Beeki tabamused.

Chelsea imeline tagasitulek algas 63. minutil, mil meeskonna kapten Cesar Azpilicueta esimest korda sihile jõudis, lüües seisuks 2:4. 68. minutil näidati ühe Chelsea rünnaku järel suisa kahele Ajaxi mängijale - Daley Blindile ja Joel Veltmanile - teist kollast kaarti ning Jorginho, kes oli 5. minutil viigistanud ka 1:1, realiseeris üheksakesi jätkanud Hollandi klubi vastu teise penalti.

Uut energiat saanud Chelsea kasutas ülekaalu ära ka kolm minutit hiljem, kui viigiväravani jõudis poolajal sisse vahetatud 19-aastane Reece James, kellest sai Chelsea Meistrite liiga kõigi aegade noorim väravalööja. Kuigi aega jäi veel 16 minutit ja kolm lisaminutit, suutis Ajax kuni lõpuni ühest punktist kinni hoida.

Kuna Valencia alistas samal ajal 4:1 Lille'i meeskonna, on tabeliseis kaks vooru enne lõppu H-alagrupis ülimalt intrigeeriv: 1. Ajax 7, 2. Chelsea 7, 3. Valencia 7, 4. Lille 1.

Standings provided by Sofascore LiveScore

F-alagrupis, kus FC Barcelona ei suutnud üle mängida Praha Slaviat (0:0), pidasid printsipiaalse lahingu Dortmundi Borussia ja Milano Inter. Saksa klubi tuli välja avapoolaja 0:2 kaotusseisust ning võttis Achraf Hakimi 77. minuti tabamusest 3:2 võidu. Maroko kaitsja nimele läks ka Dortmundi 1:2 värav 51. minutil. 64. minutil jõudis sihile Julian Brandt.

Meistrite liiga tiitlikaitsja Liverpool suutis pärast 1:1 viigiga lõppenud avapoolaega 2:1 seljatada Belgia klubi Genki. Võiduvärava lõi 53. minutil Alex Oxlade-Chamberlain.

E-alagrupi teises kohtumises tegid Napoli ja Salzburg 1:1 viigi.

G-alagrupis alistas RB Leipzig võõrsil 2:0 Peterburi Zeniidi ning Lyoni Olympique oli kodus 3:1 üle Benficast.

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIR (05.11)
Kõik tänased lõppskoorid:Barcelona - Praha Slavia 0:0Zenit - Leipzig 0:2Chelsea - Ajax 4:4Dortmund - Inter 3:2Liverpool - Genk 2:1Lyon - Benfica 3:1Napoli - Salzburg 1:1Valencia - Lille 0:1
Chelsea avaldas veel lõpuminutitel meeletut survet, aga tabloole jääb lõppseisuks 4:4.
Valencia lööb 90. minutil ka 4:1. 19-aastane Ferran Torres saab jala valgeks.
Neli lisaminutit on veel Chelseal aega võiduväravat püüda.
Valencia on 84. minutil löönud ka 3:1. Geoffrey Kondogbia.
VALENCIA - LILLE 2:1 Manu Vallejo viib Hispaania klubi 82. minutil juhtima.
LYON - BENFICA 2:1 Portugali klubi lööb 78. minutil ühe tagasi. Haris Seferovic.
Aga VAR võtab Chelsea juhtvärava ära! Käepall enne sooritust. Londonis jätkatakse 4:4 seisult.
DORTMUND - INTER 3:2 Samal ajal lööb oma teise värava ka Borussia kaitsja Achraf Hakimi.
CHELSEA - AJAX 5:4 Kapten Azpilicueta lööb teise värava ja Chelsea juhib!
CHELSEA - AJAX 4:4 74. minutil Reece James viib vältimatu lõpuni. Chelseal oli selline duhh sees, et viigivärav oli, olgem ausalt, ainult aja küsimus. https://twitter.com/OptaJoe/status/1191830943130177536
CHELSEA - AJAX 3:4 Jorginho realiseerib 71. minutil penalti.
Penalti tuleb ka Chelseale... Blind sai kollase vea eest, Veltman käepalli eest.
68. minut: PUNANE KAART AJAXILE! Daley Blind saab teise kollase kaardi.
TEINE PUNANE! Joel Veltman saab samuti teise kollase ja Ajax jätkab mängu üheksakesi!
DORTMUND - INTER 2:2 Karistusalas lahtisele pallile esimesena jaole saanud Julian Brandt viigistas 64. minutil.
CHELSEA - AJAX 2:4 Kapten Cesar Azpilicueta lööb ühe tagasi ja kütab publikut üles. Suure töö tegid ära teised mehed, tema lihtsalt pani värava eest läbi lipsanud pallile varba vahele. Ilmselt oleks ka ilma temaga värav sündinud. VAR kinnitas, et suluseisu polnud ja värav luges.
Nagu neljast väravast veel vähe oleks, tabab Chelseat tagasilöök ka Mason Mounti vigastuse näol, kes vahetatakse 60. minutil välja Callum Hudson-Odoi vastu.
CHELSEA - AJAX 1:4 Amsterdami poisid löövad neljanda! 55. minutil Donny van De Beek, kes jäeti viiekasti lähistel Chelsea kaitsjate poolt täiesti markeerimata.
LIVERPOOL - GENK 2:1 Alex Oxlade-Chamberlain viib Liverpooli taas juhtima!
DORTMUND - INTER 1:2 Achraf Hakimi avab 51. minutil Saksa klubi väravaarve. Suurepärane sööt kasti Mario Götzelt.
Esimesena pandi teisel poolajal pall mängu Chelsea-Ajaxi mängus. Kohe varsti on kõik mängud jälle täies hoos. Chelsea tegi poolajal vahetuse: Marcos Alonso vahetati vasakkaitses välja 19-aastase Reece Jamesi vastu.
Kuidas lüüa ühest raamide vahele suunatud pealelöögist kolm väravat? Ajax teab! https://twitter.com/OptaJoe/status/1191819130070011905
Esimese poolaja skoorid: Chelsea - Ajax 1:3Dortmund - Inter 0:2Liverpool - Genk 1:1Lyon - Benfica 2:0Napoli - Salzburg 1:1Valencia - Lille 0:1Ehk et oleme lugejatele võlgu Interi teise värava (Matias Vecino 40. min), Genki viigivärava (Mbwana Samata 41. min) ja Napoli viigivärava (Hirving Lozano 44. min)
Veel natuke negatiivset ajalugu. Vaid üks meeskond oli enne Chelseat Meistrite liigas avapoolajal kaks omaväravat löönud. Ehk et ka Promesi esimene värav läks tegelikult Chelsea mehe arvele.  https://twitter.com/OptaJoe/status/1191817974920994822
Viimane Ajaxi värav läks kirja siiski Chelsea väravavahi Kepa Arrizabalaga omaväravana.
Mitte kunagi varem pole Chelseale Meistrite liigas avapoolajal löödud kolme väravat. https://twitter.com/OptaJoe/status/1191816854475554821
CHELSEA - AJAX 1:3 !!! Uskumatult raske nurga alt skoorib otse karistuslöögist 35. minutil Hakim Ziyech. Peaaegu nagu otse nurgalöögist.
LYON - BENFICA 2:0 Memphis Depay suurendas 33. minutil Prantsuse klubi eduseisu. Lyon on hetkeseisuga tõusmas G-alagrupis teiseks Leipzigi järele.
VALENCIA - LILLE 0:1 Nüüd on kõigis mängudes skoor avatud. 25. minutil mängis Valencia väravavahi üle Victor Osimhen.
CHELSEA - AJAX 1:2 Quincy Promes lööb juba teise värava! Tsenderdusest tulnud palli suunas kenasti peaga vasaku posti kõrvale.
LIVERPOOL - GENK 1:0! Georginio Wijnaldum paneb Anfieldi staadioni rõkkama. Pall tegi meeste vahel mitu põrget, enne kui värava lähistel hollandlase jalge ette sattus.
NAPOLI - SALZBURG 0:1! 11. minutil avas penalstist külaliste skoori Erling Braut Haaland, kes on oma elu nelja esimese Meistrite liiga mänguga löönud juba seitse väravat. https://twitter.com/GracenoteLive/status/1191810719022567424
LYON - BENFICA 1:0! Varajane värav löödi ka Prantsusmaal, kus kodumeeskonna viis 4. minutil peaga juhtima Joachim Andersen.
DORTMUND - INTER 0:1! 5. minutil viib Interi juhtima Lautaro Martinez, saates karistusalast palli täpselt paremasse nurka. Väravavahil polnud midagi teha.
Jorginho ei eksi ja Chelsea viigistab 4. minuti penaltist 1:1! (Foto: Reuters/Scanpix)
Kohe 3. minutil määratakse Chelseale penalti! Pulisic kukutati karmi võttega.
OI-OI-OI! CHELSEA - AJAX 0:1! Juba teisel minutil viib Hollandi klubi juhtima otse karistuslöögist skoorinud Quincy Promes. Sellega haarab Ajax virtuaalselt H-grupi esikoha. (Foto: AFP/Scanpix)
Alles kolmandat korda ei suutnud Barcelona Meistrite liigas jagu saada meeskonnast, kes tuleb väljaspool viit suuremat Euroopa liigat. https://twitter.com/GracenoteLive/status/1191805308521385984
Zenit kaotas Leipzigile 0:2. G-grupi tabeliseis: 1. Leipzig 9, 2. Zenit 4, 3. Lyon 4, 4. Benfica 3.
Tabeliseis F-alagrupis: 1. Barcelona 8, 2. Inter 4, 3. Dortmund 4, 4. Praha Slavia 2.
Läbi! Praha Slavia fännid rõõmustavad ja Tšehhi klubi mängijatel on käed taeva poole. 0:0 Camp Noul on tõsiasi. (Foto: AFP/Scanpix)
Vidal läheb viimasel minutil veel ka värava ette penaltit otsima, aga kohtunikku tal orki tõmmata ei õnnestu.
Barcelona - Slavia mängus on 90 minutit täis saanud. Kohtunik lisab kolm juurde. Tablool ikka 0:0.
Vahepeal on selgunud ka kell 22.00 algavate mängude koosseisud. Liverpool on näiteks nädalavahetusega võrreldes teinud koosseisus kuus muudatust. https://twitter.com/GusLineups/status/1191789512659259393
78. minut: väravavahi kastis löögile saanud Messi ei suutnud Barcelonat juhtima viia! Praha väravavaht Ondrej Kolar tegi supertõrje!
Zenit - Leipzig 0:2! 63. minutil suurendas Leipzigi eduseisu Emil Forsbergilt kasti täpse söödu saanud Marcel Sabitzer.
Suluseis jääb paika. Värav ei loe.
59. minut: pall käib Praha Slavia võrgus, aga kohtunik vilistab Barcelonale suluseisu, mis omakorda vaadatakse veel VAR-i poolt üle!
5. november on Meistrite liigas ajalooline päev. Ühelgi teisel kuupäeval pole nii palju kübaratrikke tehtud. Kas ka täna? https://twitter.com/OptaJoe/status/1191691396723433472
Barcelona - Praha Slavia avapoolaeg lõppes 0:0.
Zenit - Leipzig 0:1! Poolaja neljandal üleminutil läheb hoopis Saksa klubi juhtima ja seekord määrustepäraselt. Karistuslöök löödi esmalt müüri, tagasipõrkunud palli kõmmutas karistusalast väljaspoolt võrku Diego Demme.
Zenit oli avapoolaja teisel üleminutil väravale ülilähedal. Sardar Azmoun mängiti osavalt Leipzigi kaitseliini selja taha ning pealelöök läks vaid mõned sentimeetrid tühjast väravast mööda.
Barcelona pole kunagi kodustaadionil kaotust tunnistanud, kui Busquets ja Messi koos algkoosseisu on kuulunud. https://twitter.com/OptaJoe/status/1191764331043729408
Leipzig on 25 minutiga teinud 4 pealelööki Zeniti 1 vastu. Palli valdamine 63% - 37% räägib kõnekalt jõudude vahekorrast.
Aga see värav võetakse VAR-iga ära! Enne väravat puutus Leipzigi mängija palli käega. 0:0 pannakse tabloole tagasi.
Zenit - Leipzig 0:1! Kaitsja Marcel Halstenberg viis Saksa klubi 14. minutil juhtima
Praha Slavia polegi veel metsiku surve alla jäänud. Esimese 10 minuti järel on pallivaldamisprotsent Barca kasuks vaid 58-42.
Kohtumised Barcelonas ja Peterburis on alanud!