Meistrite liiga: Giroud kübaratrikk viis Arsenali siiski 16 parema hulka!

(26)
Chelsea ja Roma samuti edasipääsejate hulgas
Olivier Giroud
Olivier Giroud tegi üliolulises mängus Olympiakosega kübaratriki, aidates Arsenali kaheksandikfinaali.Foto: Andrew Couldridge, REUTERS

Jalgpalli Meistrite liigas tagasid tänastes viimastes alagrupimängudes edasipääsu 16 parema hulka viis meeskonda: AS Roma, Londoni Arsenal, Londoni Chelsea, Kiievi Dünamo ja Gent.

E-alagrupis lõppesid mõlemad tänased mängud viigiga, mis tähendab, et tänu omavaheliste mängude tulemustele edenes lisaks Barcelonale edasi Roma.

Londoni Arsenal tegigi F-alagrupis pärast kahe kaotusega alanud hooaega imet, võideldes end taaskord kaheksandikfinaali. Täna tuli neil võõrsil võita Pireuse Olympiakost vähemalt kahe väravaga ning sellega ka toime tuldi - Olivier Giroud kübaratrikk tõi londonlastele 3:0 võidu.

G- alagrupis olid mõlemad edasipääsejad enne tänast veel selgumata. Londoni Chelsea võitis kodus 2:0 Portot ning Kiievi Dünamo samuti kodus Tel Avivi Maccabit, tänu millele edenesid 16 hulka nii Inglise kui Ukraina klubi.

H-alagrupis kaotas edasipääsu juba kindlustanud Peterburi Zeniit võõrsil Gentile 1:2 ning aitas belglased ka teisena edasi. Valencia kaotas kodus 0:2 Lyonile ja piirdus alagrupiturniiriga.

Kaheksadikfinaalide paarid loositakse 14. detsembril. Mängudega jätkatakse veebruari teises pooles.

Tänased mängud ja tabeliseisud:

E-alagrupp:

Leverkuseni Bayer - Barcelona 1:1 (1:1)
23' Javier Hernandez - 20' Lionel Messi
AS Roma - Borissovi BATE 0:0
Tabeliseis: Barcelona 14 punkti, Roma 6, Leverkusen 6, BATE 5

F-alagrupp:
Zagrebi Dinamo - Müncheni Bayern 0:2 (0:0)
61', 64' Robert Lewandowski
Piraeuse Olympiakos - Londoni Arsenal 0:3 (0:1)
29', 49', 67' Olivier Giroud
Tabeliseis: Bayern 15, Arsenal 9, Olympiakos 9, Arsenal 6, Zagreb 3

G-alagrupp:

Kiievi Dinamo - Tel Avivi Maccabi 1:0 (1:0)
16' Deniss Garmaš
Londoni Chelsea - Porto 2:0 (1:0)
12' Ivan Marcano (omavärav), 52' WIllian
Tabeliseis: Chelsea 13, Kiiev 11, Porto 10, Maccabi 0

H-alagrupp:
Valencia - Lyon 0:2 (0:1)
37' Gnaly Maxwell Cornet, 76' Alexandre Lacazette
Gent - Peterburi Zeniit 2:1 (1:0)
18' Laurent Depoitre, 78' Danijel Milicevic - 65' Artjom Dzjuba
Tabeliseis: Zeniit 15, Gent 10, Valencia 6, Lyon 4

Alagruppide võitjad: Madridi Real, Wolfsburg, Madridi Atletico, Manchester City, Barcelona, Bayern, Chelsea, Zeniit
Alagruppide teised kohad: PSG, PSV, Benfica, Torino Juventus, Roma, Arsenal, Kiiev, Gent

Jalgpalli Meistrite liiga
Tänased mängud ja ühtlasi Meistrite liiga alagrupiturniir on selleks korraks läbi! Uuenda uudist ning vaata, kes pääsesid kaheksandikfinaali.
Gent läheb 78. minutil Danijel Milicevici väravast Zeniidi vastu 2:1 juhtima.
Lyon läheb Valencia vastu 2:0 juhtima (76' Alexandre Lacazette) ja aitab sisuliselt Genti alagrupist edasi.
Zeniit viigistab võõrsil Genti vastu seisu 1:1-le. 65. minutil on täpne ei keegi muu kui Artjom Dzjuba.
Bayern lööb kolme minuti jooksul kaks väravat - mõlema autoriks Robert Lewandowski - ning asub 64. minutiks Zagrebi vastu mängu 2:0 juhtima.
67. on minut käes ning Giroud realiseerib penalti! Arsenal 3:0 ees, Giroud'l kübaratrikk käes ja Olympiakosel on vaja lüüa nüüd kolm väravat tagasi, et edasi pääseda.
Penalti Arsenalile! Karistusalas jäi Omar Elabdellaoui käsi õnnetult pallile ette.
Väravaid pole täna eriti palju löödud. Arsenali mängust hetkel nii palju, et Olympiakos on haaranud nüüd (mõistetavatel põhjustel) initsiatiivi.
Ka Chelsea tüürib edasipääsu poole: Willian lööb 52. minutil Porto vastu 2:0.
Giroud viib 49. minutil Arsenali 2:0 ette! Sellest juba piisab, et alagrupist edasi pääseda. Arsenal on täna seejuures alles esimene meeskond, kes kaks väravat on löönud.
Poolaeg! Et kõikide mängude hetkeseisu näha, uuendage uudist!
Gary ja Phil Neville kurvastavad, sest Valencia laseb 37. minutil lüüa Lyonil värava. Autoriks Gnaly Maxwell Cornet.
Arsenal lööb ühe 29. minutil ühe värava ära! Imeline rünnak, mille alustab Mesut Özil ja lõpetab Olivier Giroud.
Flamini oleks peaaegu Arsenali juhtima viinud, aga seis ei muutu - latti!
Leverkusen viigistab Barcelona vastu! Tabamuse autoriks 23. minutil Javier Hernandez.
Genti viib 19. minutil Zeniidi vastu juhtima Laurent Depoitre.
Lionel Messi lööb 20. minutil värava ja Barcelona läheb Leverkuseni vastu 1:0 ette.
Ka teises G-grupi mängus on väravaarve avatud: Denis Garmaš viib Kiievi Dünamo kodus 16. minutil Tel Avivi Maccabi vastu juhtima.
Maiconi omavärav viib Chelsea 12. minutil kodus Porto vastu 1:0 juhtima.
10 minutid kõikjal mängitud, ent väravaid keegi veel löönud pole.
Olympiakose ja Arsenali mäng algab intrigeerivalt: üheksandal minutil viskab Konstatinos Forounis Arsenali karistusalas pikali ning õnneks peakohtunik Nicola Rizzoli selle haneks ei lähe - kollane kaart teesklemise eest!
Mängud on alanud!
Tere õhtust, head jalgpallisõbrad! Delfi üritab taas hoida kõigil peagi algavatel mängudel silma peal, tuues teieni kõik väravad. Jääme ootama põnevat mängudeõhtut!