Liverpooli ja Tottenhami finaali hakkab ohjama väikeriigi vilemees


Damir Skomina
Damir SkominaFoto: JASON CAIRNDUFF, Action Images via Reuters/Scanpix

1. juunil Madridis Estadio Metropolitanol peetavat jalgpalli Meistrite liiga finaali Liverpooli ja Tottenhami vahel vilistab Sloveenia kohtunik Damir Skomina.

42-aastase Skomina abikohtunikeks määrati tema kaasmaalased Jure Praprotnik ja Robert Vukan, neljas kohtunik on hispaanlane Antonio Mateu Lahoz. VARi ehk videokohtunikuks nimetati hollandlane Danny Makkelie, teda aitavad Pol van Boekel (Holland), Felix Zwayer ja Mark Borsch (mõlemad Saksamaa).

Skomina on rahvusvahelise kategooria kohtunik alates 2002. aastast. Kaks hooaega tagasi vilistas ta Euroopa Liiga finaali Amsterdami Ajaxi ja Manchester Unitedi vahel ning 2012. aastal UEFA superkarika mängu Chelsea vs Madridi Atlético. 2013. aastal oli sloveenlane osaline Meistrite liiga finaalmängus Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayerni vahel, kui töötas neljanda kohtunikuna.

Tänavu on Skomina vilistanud Meistrite liigas nelja ja Euroopa liigas kahte mängu. Veebruaris sai sloveenlasest esimene vilemees, kes tühistas Meistrite liigas VARi abil värava. See juhtus Ajaxi ja Reali mängus ning "kannatajaks" oli toona Hollandi klubi.

Futboliit (talgpall)