Kes suutis viimati Meistrite liiga finaalis Madridi Reali alistada? Loomulikult Liverpool!

 (2)
FC Liverpooli keskkaitsja Dejan Lovren.
FC Liverpooli keskkaitsja Dejan Lovren.Foto: Fotografo01 / IPA, PA Images/Scanpix

Madridi Real jõudis jalgpalli Meistrite liigas viie hooaja jooksul juba neljandat korda finaali. Esikoha peale mängitakse kolmandat hooaega järjest. Kokku on Real seni esikoha peale mänginud 15 korda ning võidetud on neist finaalidest koguni 12. Kui vaadata aga kaotusi, siis viimane saadi just seekordse vastase Liverpooli käest.

Real on läbi aastakümnete mänginud Meistrite liiga finaale ülimalt edukalt. Seejuures on võidetud kuus viimast mängitud finaali. Võidukad oldi nii 1998., 2000., 2002., 2014., 2016. ja 2017. aastal. Viimati pidi Real Meistrite liiga finaalis kaotuse vastu võtma 1981. aastal. Toonasel mälestusväärsel hooajal kaotas Real finaalis 0:1 seekordsele vastasele FC Liverpoolile. See on ka ainus kord, kui Real on Meistrite liiga finaalis kohtunud inglastega.

Toonasest mängust kirjutati Hispaania meedias ka täna mitmete lehekülgede kaupa lugusid.

Samuti meenutati, mis juhtus, kui Real viimati Liverpooli alahindas. Selleks mindi tagasi hooaega 2008/09. Toona kohtusid meeskonnad kaheksandikfinaalis. Liverpool võitis võõrsil 1:0 ja koduväljakul 4:0 ning pääses koondskooriga 5:0 järgmisesse ringi.

Liverpool ja Real kohtuvad Meistrite liiga finaalis 26. mail Kiievis.

Futboliit (talgpall)