Kas Barcelona vallandab Enrique perfektsest hooajast hoolimata?

 (18)
Luis Enrique, Lionel Messi
Luis Enrique ja Lionel MessiFoto: ODD ANDERSEN, AFP

Luis Enrique kuulus mängijana Madridi Reali ja FC Barcelona ridadesse kokku 13 hooaega, ent ei võitnud Meistrite liigat kordagi. Nüüd, esimesel aastal Barcelona peatreenerina, õnnestus hispaanlasel ihaldatud karikas lõpuks võita, kui eilses finaalis alistati 3:1 Torino Juventus. Ometi pole tema jätkamine Kataloonia klubis sugugi kindel.

Küsimusele, kas ta jätkab tuleval hooajal Barcelona peatreenerina, vastas Enrique mängujärgsel pressikonverentsil nii: "Ei, tõde on see, et ma ei tea, kuid ma olen praegu õnnelik. Mu eesmärk on seda võitu ja kogu suve nautida. Küll tuleb ka aeg, mil tehakse otsuseid. See on olnud raske aasta, üleminekute aasta, kuid ma pean tänama kõiki neid inimesi, kes mind usaldasid ja arvasid, et olen koos oma treenerite tiimiga Barcelona juhendamiseks õige inimene."

Enrique klubist lahkumise üle hakati spekuleerima talvel, kui levisid kuulujutud, et 45-aastane Enrique ei saa hästi läbi Lionel Messiga. Väidetavalt oli Barcelona Messi klubisse jäämise nimel valmis isegi Enriquest lahti ütlema. Kevade poole on taolised spekulatsioonid siiski vaibunud ning vähemalt kõrvalt vaadates paistab, et märkimisväärset tüli treeneri ja mängija vahel enam pole.

Futboliit (talgpall)