KAHJU: Õnnetu käega mäng sai Augsburgile Liverpooli vastu saatuslikuks

(46)
Ragnar Klavan õhuvõitlusesFoto: REUTERS/SCANPIX

Ragnar Klavani koduklubi FC Augsburg langes äsja Euroopa liigas konkurentsist, kui võõral väljakul jäädi minimaalselt 0:1 alla Liverpoolile.

Otsustav värav löödi juba 5. minutil, kui penalti saatis külmavereliselt allanurka Inglismaa koondislane James Milner.

11-meetri karistuslöök anti kodumeeskonnale olukorras, kus Augsburgi kaitsev poolkaitsja Dominik Kohr enda värava all palli käega mängis. Kuigi tsenderdusest tulnud palli käega mängimine polnud tahtlik, oli puude ikkagi piisav, et peakohtunik vilet puhus ning Liverpool vajaliku penalti teenis.

Järgnenud avapoolaeg kulges üpriski rahulikult ning Augsburgi kahe parima võimaluse eest hoolitses tipuründaja Francisco Caiuby. Esimesel korral lendas mehe löök üle värava, teisel korral sai Caiuby küll mööda Liverpooli väravavahist Simon Mignolet'st, kuid paraku tema löögiüritus terava nurga alt ebaõnnestus.

Teisel kolmveerandtunnil jätkas Augsburg viigivärava otsinguid ning ehk kõige lähedamale jõuti tabamusele vaid paar minutit enne normaalaja lõppu, kui suurepärase karistuslöögi saatis teele vasakkaitsja Konstantinos Stafylidis. Paraku lendas tema keriv löök napid pool meetrit Liverpooli ristnurgast mööda ja sellega oligi Augsburg konkurentsist löödud.

Nädal tagasi tegid samad meeskonnad mäletatavasti Augsburgi koduväljakul 0:0 viigi. Suure ajalooga Liverpooli ootavad nüüd ees mängud Euroopa liiga 16 parema seas.

Liverpool - Augsburg
Ja ongi läbi...Augsburgi euroteekond on selleks korraks lõppenud.
Viimane minut tiksub, aga tundub, et Augsburg enam ei jõua. Ka Liverpool viivitab hoolega aega.
Lisaaega anti viis minutit - veel jõuab!
NII LÄHEDAL!!! Suurepärane keriv karistuslöök vasakkaitsjalt Konstantinos Stafylidiselt, kuid pall lendab napid pool meetrit Liverpooli ristnurgast mööda.
85. minut alustas just tiksumist...aeg läheb armutult.
Klavan Sturridge'ile ruumi ei jäta:
Augsburg avab aina enam mängu ning see tekitab kontrarünnakute võimalusi Liverpoolile. Just oli kastis ohtlik Divock Origi, aga Klavan suutis ohu kustutada ning palli nurgalööki puhastada. Ka sealt midagi ohtlikku Liverpool välja ei mänginud.
Augsburg toob 72. minutil sisse eelmisel nädalal vigastada saanud Raul Bobadilla. Kas esiründaja toob kastanid tulest välja?
65. minut tiksumas. Augsburg vajab vaid ühte väravat, aga üleliia võimalusi tekitatud pole. Kas suudetakse veel väiksem ime korda saata?
Mitme standardolukorra puhul on nüüd Klavanit otsitud, aga päris hästi eestlane veel löögile pole saanud.
Klavan õhuvõitlust võitmas:
Ja läheb teine poolaeg! Augsburgil aega 45 minutit, et enda eurohooaeg päästa.
Kõlab poolajavile! Kiire avavärav võttis mängutempo järgnenud 40 minutiks üpriski maha. Riietusruumi minnakse seega Liverpooli 1:0 juhtimisel. Kindlasti Augsburg aga asju nii ei jäta ja teisel kolmveerandtunnil tullakse juba oluliselt näljasemalt väravat jahtima. Jääme ootele.
Caiuby taas! Ebaõnnestunud tagasisöödu järel nopib ründaja palli vahelt, läheb ka Mignolet'st mööda, aga terava nurga alt sooritatud löök pisut ebaõnnestub. Kindlasti senise kohtumine parim võimaluse Klavani koduklubile!
Liverpool endiselt pisut domineerivamaks pooleks, aga päris imetõrjeid Hitz pole pidanud tegema. Ka Klavan on suurema tööta jäänud. Augsburgi üks parimaid võimalusi jäi kohe avaminutitesse, kui Francisco Caiuby enda löögi meeter-kaks üle värava saatis.
James Milner väravat tähistamas:
Nüüd proovis viiekasti lähistelt täpsust Robertio Firmino, aga löök lendab suhteliselt keskele ja Hitz suudab tõrjuda.
Coutinho lähedal, aga Augsburgi väravavaht Marwin Hitz suudab 10 meetrilt sooritatud löögi kergete raskustega tõrjuda!
Kahe meeskonna peatreenerid enne kohtumist omavahel juttu puhumas:
Nüüd siis Augsburgi muud ei päästa, kui on vaja ise värav lüüa. 1:1 viiks võõrsilvärava reegliga edasi teatavasti Klavani koduklubi.
Augsburgi tiimipilti ka veel:
Penalti sündis siis olukorrast, kus Dominik Kohr Liverpooli tsenderduse ajal käega palli mängis. Ülimalt rumal eksimus ja karistus oli karm.
Nii on...ülimalt kindel lahendus allanurka Inglismaa koondislaselt. Marwin Hitz Augsburgi väravas aimab küll löögisuuna ära, aga Milner on sedavõrd täpne, et puurilukk tõrjet teha ei suuda. Liverpool 1:0 ees.
James Milner läheb realiseerima. Kas tuleb varajane värav?
PENALTI LIVERPOOLILE!
Selline huvitav ennustus siis ühelt Saksamaa jalgpallihuviliselt, kel Twitteris ka üle 3000 jälgija:https://twitter.com/Sefendo/status/702886521821634560
Ja läksime! Pöidlad pihku! Augsburg siis üleni valges, Liverpool üleni punases vormis.
Liverpooli juhendaja Jürgen Klopp soojendust jälgimas:
Meeskonnad on väljakul ja käis ka Klavan just suurest telepildist läbi.
Huvitav hoiatus ka Anfieldi väljaku kõrval:
Tänaseks mänguks on valmistatud ka spetsiaalne fännisall:
Tere õhtust, jalgpallisõbrad! Pisut üle tunni on veel suure mänguni jäänud. Liverpooli algkoosseis selge:https://twitter.com/SkyFootball/status/702898713300246532