FOTOD: Real alistas lisaaja thrilleris Bayerni, Ronaldolt kübaratrikk ja Vidalile teenimatu punane

(260)
Meistrite liiga veerandfinaal Madridi Real - Müncheni Bayern
Meistrite liiga veerandfinaal Madridi Real - Müncheni BayernFoto: SERGIO PEREZ, Reuters/Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite liigas selgusid esimesed poolfinalistid. Madridi Real vajas lisaaega, et kindlustada edasipääs Müncheni Bayerni vastu, Madridi Atletico oli kahe mängu summas parem Inglismaa meistrist Leicester City´st 2:1.

Kahe gigandi Reali ja Bayerni mäng oli tõeline klassika. Kõik, mis juhtuda sai, see ka juhtus. Penalti, punane kaart, omavärav, suluseisust löödud värav, lisaaeg ja takkaotsa veel Ronaldo kübaratrikk.

Bayern püsis mängus kuni 84. minutini, kui Arturo Vidal sai teise kollase ja saadeti platsilt. Telekorduste põhjal oli kaart ilmselgelt ülekohtune, aga Kassai on varemgi eksinud ja küll ta eksib veel. Vähemuses Bayerni jaks lisaajal lihtsalt rauges. Lisaajale mindi külaliste 2:1 eduseisul, siis aga lõi Real kaheksa minuti jooksul kolm väravat ja võitis 4:2.

Madridi Real on esimene klubi, kes jõudnud seitsmel aastal järjest Meistrite liiga poolfinaali. Ronaldo vormistas kohtumises kübaratriki, olles täpne 76., 105. ja 109. minutil. Tema teine tabamus sündis suluseisust, mis jäi kohtunikel fikseerimata.

Leicester City ja Atletico korduskohtumine lõppes 1:1 viigiga. Atletico läks 26. minutil juhtima ning võttis sellega pinged maha. Leicester City pidanuks edasipääsuks lööma juba kolm väravat. Auvärav ikkagi tuli, 61. minutil oli täpne Jamie Vardy.

Eelinfo:

Real peab hakkama saama nädal tagasi avamängus hüppeliigest vigastanud Walesi ründaja Gareth Bale'ita. Bayernil on aga väljakule naasmas viimati 8. aprillil mänginud Poola snaiper Robert Lewandowski.

Edu korral teeks Bayern omamoodi ajalugu, sest varem pole ükski külalismeeskond Meistrite liiga play-off'is avamängu 1:2 kaotust edasipääsuks mänginud. Reali edasipääsu korral püstitataks samuti uus rekord, sest see oleks neile juba seitsmes järjestikune kord poolfinaali edeneda.

Mängu Madridis vilistab ungarlane Viktor Kassai, kes oli ametis ka 2012. aasta aprillis, kui Real poolfinaalis Bayerni penaltiseerias alistas.

Leicester loodab, et Atletico vastu naaseb viimased kuus mängu pealtvaataja rollis olnud kapten Wes Morgan. Kaitsjat on vaevanud seljanärvi probleem. Tema tagasitulekut oodatakse seda enam, et teine Leicesteri keskkaitsja Robert Huth kannab täna mängukeeldu.

Atletico seevastu võib rõõmustada viimasest viiest mängust eemale jäänud Prantsuse ründaja Kevin Gameiro naasmise üle. Tänase mängu nimel said laupäevases liigamängus puhkust Koke, Saul Niguez ja Antoine Griezmann.

Atleticot toetab täna Meistrite liiga varasem statistika, mis ütleb, et 67,7 % meeskondadest on avamängu 1:0 võidu pealt ka järgmisse ringi pääsenud. Favoriidistaatust süvendab ka fakt, et Leicester ei sooritanud nädal tagasi ühtegi pealelööki Atletico väravale.

UEFA Meistrite liiga: Real - Bayern ; Leicester City - Atletico
Kohtumine on lõppenud!
112. minutil - Asensio lõi seisuks 4:2. Bayern on löödud.
109. minut - Marcelo tegi eeltöö ning Ronaldo lõi seisuks 3:2. Portugallaselt hat-trick!
108. minut - Bayerni kümnes nurgalöök, aga ei midagi ohtlikku
Lisaaja teine pool läks käima
Telekordused näitasid, et Ronaldo oli suluseisus, aga see enam ei maksa
105. minut - Ronaldo lõi oma teise ja seis 2:2
103. minut - Bayern sai nurgalöögi, mängu üheksas
101. minut - Robben võttis joonekohtunikuga kurjustamise eest kollase kaardi
Tõeline tulevärk mõlemale poole. Reali mehed nõudsid Casemiro kukkumise järel penaltit, Bayern tormas samal ajal kiiresse ja Costa pääses ohtlikult löögile
97. minut - Neuer tõrjus Ronaldo löögi
95. minut - Bayernile nurgalöök ja külalismeeskond on alustanud lisaaega näljasemalt
Lisaaeg algas!
Leicester City ja Madridi Atletico vastasseis lõppes 1:1, kahe mängu kokkuvõttes poolfinaali edasi Atletico 2:1
Normaalaeg lõppes ja 30 minutit lisaaega ootab ees!
Viimane lisaminut tiksub, Reali korner
Lisaaeg koidab, sest Bayern kaotas kodus samuti 1:2
Kohtunik Kassai andis 4 lisaminutit
88. minut - Lewandowski võeti välja ja Kimmich sisse. Bayern läheb vähemuses selgelt kaitsetaktika peale, mis on loogiline valik
84. minut - Vidal teenis teise kollase ja punase otsa. Bayern teist mängu järjest Reali vastu vähemuses
Bayern on vallanud palli 57 ja Real 43 protsenti
80. minut - Bayern teenis kohtumise seitsmenda nurgalöögi
78. minut - Reali kapten Sergio Ramos lõi omavärava ja Bayern uuesti ette 2:1!!!!!
76. minut - Ronaldo viigistas seisu 1:1. Filigraanne töö peaga!
74. minut - Realil kolm kahe vastu minek, aga Hummels saab löögile jala vahele
75. minut - Hummels võttis kollase kaardi, tõmbas Modrici maha
70. minut - Alonso võttis kollase kaardi
Mõlemalt poolt vahetused - Ribery ja Isco välja, värskemad jalad sisse
Real üritab tempot maha suruda
64. minut - Reali esimene vahetus, Benzema välja ja Asensio sisse
Reali mäng on teisel poolajal olnud ikka päris hambutu
Jamie Vardy viigistab seisu Leicester City ja Atletico vastasseisus 1:1 (61. minut)
60. minut - Ribery pealelöögist Bayernile nurgalöök
54. minut - Bayernil kohe veel üks hea võimalus otsa, aga Vidal ei suuda palli raamide vahele suunata
53. minut - Lewandowski lõi seisuks 1:0!
51. minut - Robben teenis Bayernile penalti!
50. minut - Isco madal löök poole meetri jagu vasakust postist mööda
49. minut - Ronaldo karistuslöögist tuleb nurgalöök
48. minut - Vidal sõitis Casemirole jalgadesse ja teine kollane rippus õhus. Veel teist kollast ei tulnud
Poolaeg läks käima!
Mõni minut veel teise poolaja alguseni
Poolaeg läbi: Real - Bayern 0:0 ; Leicester City - Atletico 0:1
45. minut - Kroos trahvikasti piirilt, aga otse keskele, Neuer püüab
43. minut - Ronaldo põrutas üle, pääses löögile kastist
40. minut - Bayernil 30-32 meetri pealt karistuslöök.
39. minut - Milline võimalus Kroosil, aga ei saa ässad viimast lihvi rünnakutele kuidagi antud
Korralik tulevärk käib. Ronaldol oli suurepärane võimalus, aga munes ära. Bayernil kohe oma võimalus vastu
34. minut - Kroosil suurepärane võimalus trahvikasti äärelt. Üsna kindlalt üle
Atletico lõi 26. minutil võõrsil 1:0 ja selles paaris tundub kõik selge olevat. Leicester City peab lööma vähemalt kolm, et edasi saada
Tundus, et Ribery näitas pingile "Kui ei meeldi, siis vahetage välja!"
29. minut - Real teenib kolmanda nurgalöögi
Sergio Ramose löögile suutis ette jääda Alaba
27. minut - Reali nurgalöök
26. minut - Neuer tõrjub Carvajali ohtliku löögi
25 minutit mängitud ja mõlemas mängus endiselt 0:0
23. minut - Benzema saab palli peaga suunama, aga suure varuga mööda
Bayernil on kerge ülekaal, aga see maksab vaid juhul, kui suudatakse väravaid lüüa
15. minut - Marcelo teenib Reali esimese nurgalöögi
13. minut - Vidal põrutas paarikümnelt meetrilt üle värava
13. minut - Robben teenib Bayernile kolmanda nurgalöögi
11. minut - Bayerni teine nurgalöök
9. minut - terav rünnak läbi vasaku ääre Bayernilt ja kaks korda saadi kastist löögile
Bayernil on vaja edasipääsuks lüüa vähemalt kaks väravat
6. minut - Vidal teenis juba kollase kaardi, sõitis Iscole jalga. Realil ohtlik karistuslöök
Tekkis päris ohtlik rikošett, aga asi lahenes Reali jaoks
4. minut - Bayerni esimene nurgalöök
Mäng algas!
Veerandfinaalide korduskohtumised: Real võitis võõrsil 2:1, teises paaris kaotas Leicester City võõrsil 0:1.
Tere kõigile! Tänased tähtsad jalgpallilahingud UEFA Meistrite liigas õige pea algavad. Meie keskendume otseblogiS eelkõige vastasseisule Madridi Real - Müncheni Bayern.