FOTOD: Meistrite liiga: Manchesteri klubid tulid rongi alt välja, Ronaldo lõi karjääri 500. värava

(44)
Sergio Agüero päästis viimasel hetkel Manchester Cityle võiduFoto: Reuters

Tänastes Meistrite liigas mängues võtsid oma hooaja esimesed punktid Manchester United ja Manchester City, kes teenisid mõlemad rasked 2:1 võidud.

Enne tänast oli Inglismaa Premier League'i klubide saldo Euroopa tugevaimas klubisarjas üpriski piinlik - tänavu oldi kuuest mängust kaotatud tervelt viis ning seega oli selge, et United ja City soovivad nii Inglismaa tiimide kui enda au päästa.

Sellega ka hakkama saadi, kuid midagi lihtsalt neile ei antud. United jäi koduplatsil Wolfsburgi vastu juba 4. minutil kaotusseisu, aga Juan Mata penalti ja Chris Smallingu teise poolaja varajane värav jätsid kõik kolm punkti siiski Old Traffordile.

Ka teine Manchesteri suurklubi City oli Saksamaa tiimiga raskustes, kui väravateta avapoolaja järel Borussia Mönchengladbachi vastu võõral väljakul kaotusseisu jäädi. 65. minuti viigivärava järel tundus juba, et City peab kahe mängu järel ühe punkti peale jääma, kuid 90. minutil päästis kõik kolm silma neile tipuründaja Sergio Agüero, kes realiseeris 11-meetri karistuslöögi. Sealjuures peab City suuresti tänama väravavaht Joe Harti, kes suurepärase mängu juures esimesel poolajal ka penalti ära tõrjus.

Väärt saavutusega sai maha ka maailma üks parim jalgpallur Cristiano Ronaldo, kes Real Madridi 2:0 võiduni Malmö vastu juhtis ning sellega oma karjääri 500. ja 501. värava lõi.

Kõik tänased mängud (sulgudes väravalööjad):

A-alagrupp:
Malmö - Real Madrid 0:2 (29.,90. Ronaldo)
Donetski Šahtar - Paris Saint-Germain 0:3 (7. Aurier, 23. Luiz, 90. ov. Srna)

B-alagrupp:
Moskva CSKA - PSV 3:2 (7. Musa, 21.,36. Doumbia - 60.,68. Lestienne)
Manchester United - Wolfsburg 2:1 (34. pen. Mata, 53. Smalling - 4. Caligiuri)

C-alagrupp:
Astana - Galatasaray 2:2 (77. ov. Balta, 89. ov . Carole - 31. Kisa, 86. ov. Eric)
Atletico Madrid - Benfica 1:2 (23. Correa - 36. Gaitan, 51. Guedes)

D-alagrupp:
Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:2 (54. Stindl - 65. ov. Christensen, 90. pen. Agüero)
Juventus - Sevilla 2:0 (41. Morata, 87. Zaza)

Tabeliseisud:

A: Real 6, PSG 6, Malmö 0, Šahtar 0
B: PSV 3, ManU 3, CSKA 3, Wolfsburg 3
C: Benfica 6, Atletico 3, Galatasaray 1, Astana 1
D: Juventus 6, Sevilla 3, City 3, Mönchengladbach 0

Meistrite liiga
Lõppskoorid:Atletico Madrid - Benfica 1:2Astana - Galatasaray 2:2Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:2Moskva CSKA - PSV Eindhoven 3:2Juventus - Sevilla 2:0Malmö - Real Madrid 0:2Manchester United - Wolfsburg 2:1Donetski Šahtar - PSG 0:3
Mängud nüüd kõikjal läbi!
Ja tuli ka Ronaldo karjääri 501. tabamus ära - portugallane viib Real Madridi Malmös 2:0 juhtima.
Manchester City pääseb 90. minutil!! Sergio Agüero realiseerib penalti ning viib Inglismaa tiimi 2:1 Borussia Mönchengladbachi vastu ette!
Ja ka PSG paneb asjad lõplikult riiulisse - 90. minutil minnakse Darijo Srna omavärava abil Donetski Šahtari vastu 3:0 juhtima.
Juventus otsustab Sevilla vastu asjad ära! 87. minutil lööb 2:0 Simone Zaza.
85. minutid juba mängudes tiksumas. Päris pikalt pole kusagil väravaid löödud.
Yoshimar Yotun teenib punase ning jätab Malmö Real Madridi vastu vähemusse. Paar minutit hiljem omab suurepärast võimalust 2:0 väravaks Cristiano Ronaldo, kuid tema üritus tuuakse veelgi oivalisema tõrjega ülanurgast ära!
Wolfsburg võõral väljakul Manchester Unitedi vastu aina näljasemalt viigiväravat otsimas. Kas ManU suudab 2:1 eduseisu hoida? Praegu sakslaste poolelt vahetusest sekkunud Andre Schürrle ohtralt aktiivsust juurde toonud.
15 minutit normaalaega minna. Mida meile veel pakutakse?
Ja PSV on 0:3 pealt juba tabloole 2:3 kirjutanud. Oma õhtu teise värava saab CSKA vastu kirja Maxime Lestienne.
Manchester City on ärkamas! 65. minutil lööb Saksamaa mulluse pronksimeeskonna Mönchengladbachi võrku iluvärava Nicolas Otamendi! Seal hetkel seis 1:1.
PSV comeback? Hollandi meistri särgis lööb Maxime Lestienne ühe tagasi ja kaotusseis Moskva CSKA vastu vähenes 1:3 peale.
Üllatus Saksamaalt! Borussia Mönchengladbach lööb end Manchester City vastu 1:0 ette! Võrgu pani sahisema Lars Stindl.
Ja läks ka Manchester United 2:1 juhtima! Chris Smalling viib Louis van Gaali tiimi suluseisu piirimail olles kaotusseisust ette. Enne seda efektne kannasööt avavärava autorilt Juan Matalt.
Concalo Guedes on 51. minutil Benfica 2:1 Atletico Madridi vastu juhtima viinud!
Kas Caligiuri avavärav Wolfsburgi eest oli halb enne? Ühe on Manchester United juba tagasi löönud..https://twitter.com/Eurosport_UK/status/649310203175915520
Ja teised poolajad nüüd kõikjal taas alanud!
Siin ka pilt Manchester City väravavahi Joe Harti penaltitõrjest Borussia Mönchengladbachi vastu:
Hetkeseisud siis: Atletico Madrid - Benfica 1:1; Borussia Mönchengladbach - Manchester City 0:0; Moskva CSKA - PSV Eindhoven 3:0; Juventus - Sevilla 1:0; Malmö - Real Madrid 0:1; Manchester United - Wolfsburg 1:1; Donetski Šahtar - PSG 0:2.
Ja kõikides mängudes kõlas ka poolajavile!
Moskva CSKA-l suurepärane šanss PSV vastu 4:0 juhtima minna, aga Seydou Doumbia eksib penaltil. Elevandiluuranniku mehel oli võimalus juba avapoolaja lõpuks kübaratrikk kirja saada, kuid löök lendab üle värava.
Juventuse surve kannab vilja! 41. minutiks olid nad Sevilla värava suunas teinud 13 lööki, vastased omakorda 0. Lõpuks leidis võrgu üles Alvaro Morata löök.
PSV on hävimas.. CSKA läheb Hollandi meistri vastu juba 3:0 juhtima, kui Seydou Doumbia penaltipunktilt oma õhtu teise värava lööb. Samal ajal sahistab võrku ka Benfica, kes võõral väljakul Atletico Madridi võrku 1:1 värava lõi - tabamuse autoriks Nicolas Gaitan.
United viigistab Wolfsburgi vastu! 34. minutil saadab penalti kindlalt võrku Juan Mata!
Borussia Mönchengladbachi fännid pakkusid enne kohtumist Manchester Cityga sellise vaatemängu:https://twitter.com/Bundesliga_EN/status/649300560693358592
Ja Real Madrid läheb 29. minutil Malmö vastu 1:0 juhtima! Skooritegija ei keegi muu kui Cristiano Ronaldo.
Wayne Rooney lööb nüüd 5-6 meetrilt sisuliselt tühja värava eest üle. Ei taha kuidagi seda 1:1 väravat Unitedil tulla.
Siin ka kerge illustratsioon, mida Antonio Valencia Wolfsburgi avavärava puhul valesti tegi:https://twitter.com/Eurosport_UK/status/649299494442520576
PSG läheb Donetski Šahtari vastu juba 2:0 juhtima - 24. minutil teeb skoori endine Chelsea mees David Luiz. Samuti avab skoori Atletico Madrid, kes Angel Correa värava abil Benfica vastu 1:0 ette läks.
Avavoorus Manchester Unitedi alistanud PSV jäi CSKA vastu juba 0:2 kaotusseisu. Venemaa tiimi teise värava lõi Seydou Doumbia. Teise väravasöödu sai kirja Zoran Tosic.
Aga 11-meetri punktilt eksitakse! Manchester City pääseb ja 0:0 püsib! Oivalise võimaluse jättis kasutamata Raffael.
Penalti Borussia Mönchengladbachile!
Mulluse Euroopa liiga võitja Sevilla ja Meistrite liiga finalisti Juventuse mängus veel väravad löömata.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/649297963215400960
Taas United! Aga maailma kalleima teismelise Anthony Martiali löök lendab napilt-napilt tagapostist mööda.
Unitedi viigivärav lähedal! Mata keerutab palli tahanurga suunas, aga suvel Müncheni Bayernist tulnud Brasiilia kaitsja Dante on Wolfsburgi õnneks peaga vahel.
Teises tänases suuremas mängus on Borussia Mönchengladbach ja Manchester City päris aktiivselt alustanud. Võimalusi mõlemale poolele, inglased pisut agressiivsemad, aga tablool endiselt 0:0.
Paris-Saint Germain läheb võõrsil ukrainlaste Donetski Šahtari vastu juhtima! Tabamus Serge Aurieri nimele. Ja ka Moskva CSKA haarab PSV Eindhoveni vastu juhtohjad. Venemaal sahistas võrku Ahmed Musa.
Ja esimene värav olemas! Wolfsburg läheb 4. minutil Manchester Unitedi vastu juhtima! Tabamuse autoriks Daniel Caligiuri. Kohutav tegutsemine Unitedi kaitsjate ja eriti Antonio Valencia poolt
Ja mängud on kõikjal alanud!
Muuhulgas tasub mainida, et suvel Wolfsburgist Manchester Citysse siirdunus Kevin de Bruyne naaseb täna Saksamaale. Vastaseks aga mitte Wolfsburg, vaid Borussia Mönchengladbach. Wolfsburg ise kohtub teise Manchesteri tiimi, Unitediga.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/649286776817885184
Meeskonnad on juba murul ning Meistrite liiga hümn igal pool kõlamas!
Tervitused! Meistrite liiga on taas jätkumas ning ka täna on juba esimene mäng peetud. Kasahstanis sai ajaloolise saavutusega maha FC Astana, kes 2:2 viigiga oma esimese värava ning punkti Euroopa tugevaimas klubisarjas kirja sai. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/649281735809744897