FOTOD: Meistrite liiga: Barcelona kaotas, Totti ja Xavi tegid ajalugu

(43)
Francesco Totti
Francesco Totti AFP

UEFA jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri teise vooru avamängudes tegid ajalugu AS Roma ründaja Francesco Totti ja FC Barcelona poolkaitsja Xavi Hernandez.

Kolm päeva tagasi oma 38ndat sünnipäeva tähistanud Tottist sai Meistrite liiga ajaloo vanim väravalööja, kui itaallase tabamus kindlustas AS Romale Inglismaal Manchester City vastu olulise 1:1 viigipunkti. Totti võttis rekordi Manchester Unitedi legendilt Ryan Giggsilt, kes oli värava löönud 37-aastaselt.

Barcelona poolkaitsja Xavi Hernandez tõusis tugevaimas eurosarjas enim mänge pidanud jalgpalluriks, tehes PSG vastu kaasa juba 143. kohtumise Meistrite liigas. Barcelona meeskonna jaoks teisipäeva õhtu väga õnnelik ei olnud, sest hispaanlased kaotasid Prantsusmaal 2:3. PSG väravad lõid David Luiz, Marco Verratti ja Blaise Matuidi, hispaanlaste poolel tegid skoori Lionel Messi ja Neymar.

G-alagrupis võitis Chelsea Lissabonis kohalikku Sportingut tänu Nemanja Matici avapoolaja väravale 1:0 ja tõusis nelja punktiga grupi liidriks.

Kõige dramaatilisemas kohtumises juhtis Donetski Šahtar veel normaalaja eelviimasel minutil Porto vastu 2:0, kuid ukrainlased pidid lõpuks piirduma 2:2 viigiga. Porto kangelaseks kerkis vahetusest sekkunud Jackson Martinez, kes lõi mõlemad väravad.

Tulemused/tabeliseisud:

E-alagrupp

Moskva CSKA - Müncheni Bayern 0:1
Manchester City - AS Roma 1:1

Tabeliseis: Bayern 6, Roma 4, ManCity 1, CSKA 0 punkti.

F-alagrupp

Pariis Saint-Germain - FC Barcelona 3:2
Nicosia APOEL - Amsterdami Ajax 1:1

Tabeliseis: PSG 4, Barcelona 3, Ajax 2, APOEL 1 punkt.

G-alagrupp

FC Schalke 04 - NK Maribor 1:1
Lissaboni Sporting - Londoni Chelsea 0:1

Tabeliseis: Chelsea 4, Maribor ja Schalke 2, Sporting 1 punkt.

H-alagrupp

Donetski Šahtar - FC Porto 2:2
Borissovi BATE - Bilbao Athletic 2:1

Tabeliseis: Porto 4, BATE 3, Šahtar 2, Athletic 1 punkt.

Meistrite liiga mängud 30. septembril
LÕPPSEISUD: APOEL-Ajax 1:1, PSG-Barcelona 3:2, Manchester City-Roma 1:1,Schalke-Maribor 1:1, Sporting-Chelsea 0:1, BATE-Athletic 2:1, Šahtar-Porto 2:2.
Martínez viigistab neljandal üleminutil! Šahtar-Porto 2:2!
88. minut: Martínez lööb värava - Šahtar - Porto 2:1.
85. minut: Šahtar on kindlustamas võitu - Luiz Adriano lööb 85. minutil Porto vastu 2:0!
Manchester City pressib kõvasti, 1:1 viik neid ilmselgelt ei rahulda.
Hetkeseisud: APOEL-Ajax 1:1, PSG-Barcelona 3:2, Manchester City-Roma 1:1,Schalke-Maribor 1:1, Sporting-Chelsea 0:1, BATE-Athletic 2:1, Šahtar-Porto 1:0.
Alanud on mängude viimased 10 minutit.
Hispaanlane Xavi teeb ajalugu ning tuleb Barca eest väljakule. See on rekordiline 143. mäng Meistrite liigas!
Ajalugu teinud Totti lastakse 71. minutil puhkama. Väljakule tuleb Iturbe.
Džeko asemele tulnud Lampard kõmmutab kaugelt peale. AS Roma väravavaht päästab.
Barca lööb koheselt värava tagasi - Neymarilt 2:3!
Barca on suures hädas! 56. minutil viib Blaise Matuidi PSG juba 3:1 ette!
56. minutil Schalke viigistab. Klaas Jan Huntelaar lööb Maribori vastu 1:1.
53. minut: Donetski Šahtar asub Alex Teixeira väravast 1:0 juhtima Porto vastu.
Manchester City värava all oli kõva tulevärk. Inglased pääsesid ehmatusega, itaallastel jäi õnnest puudu.
Manchester City teeb kohe teise poolaja alguses vahetuse: Milner tuleb Navase asemele.
Ajalugu teinud Totti. Legendaarne itaallane lõi värava 38 aasta ja 3 päeva vanusena.
David Beckham vaatab Pariisis oma endise koduklubi PSG mängu:
Avapoolajad on lõppenud: APOEL-Ajax 1:1, PSG-Barcelona 2:1, Manchester City-Roma 1:1, Schalke-Maribor 0:1, Sporting-Chelsea 0:1, BATE-Athletic 2:1, Šahtar-Porto 0:0.
45. minut: Aritz Aduriz lööb ühe värava tagasi - BATE-Athletic 2:1!
41. minut: BATE-Athletic 2:0! Teise värava lõi Aleksandr Karnitskiy.
AS Roma mängija puutub Agüero söödu järel oma karistusalas palli käega. Kohtuniku vile vaikib.
Schalke-Maribor 0:1! Värava lõi 38. minutil Damjan Bohar.
34. minut: Nemanja Matic lööb Chelsea avavärava! Sporting-Chelsea 0:1.
Agüero realiseerib penalti:
31. minut: APOEL jõuab Ajaxi vastu  koheselt viigini, kui Gustavo Manduca realiseerib penalti! 1:1!
28. minut: Lucas Andersen lööb värava ning Ajax juhib võõrsil APOELI vastu 1:0!
26. minut: Marco Verratti viib PSG Barcelona vastu 2:1 juhtima!
22. minut: 38-aastane Totti teeb ajalugu ja viigistab! Manchester City - Roma 1:1! Totti on nüüd Meistrite liiga läbi aegade vanim väravalööja.
Kaitsemängija Denis Polyakov viib 19. minutil nurgalöögi ajal BATE 1:0 juhtima hispaanlaste Athleticu vastu.
Gervinho purjetas ilusti karistusalasse, kuid Hart tõrjub tema löögi. Manchester City napp edu Roma vastu püsib.
12. minut: Kulus kaks minutit ja Messi viigistas! PSG - Barcelona 1:1!
10. minut: David Luiz lõi värava! PSG - Barcelona 1:0!
6. minut: Maicon kõmmutas latti! Viik oli õhus.
4. minut: Agüero realiseeris penalti külmavereliselt. ManCity-Roma 1:0!
Penalti Manchester Cityle! Kogenud Maicon tõmbab karistusalas Agüero maha!
Mängud on alanud!
Algkoosseisud: Šahtar-Porto: ŠAHTAR: Pyatov, Kucher, Srna, Rakitskiy, Azevedo, Stepanenko, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Luiz Adriano,Taison. PORTO: Fabiano, Danilo, Martins Indi, Maicon, Marcano, Alex Sandro, Brahimi, Herrera, Óliver Torres, Tello, Aboubakar.
Algkooseisud Schalke-Maribor: SCHALKE: Fährmann, Aogo, Fuchs, Matip, Boateng, Draxler, Ayhan, Barnetta, Neustädter, Choupo-Moting, Huntelaar. MARIBOR: Handanovič, Šuler, Mejač, Rajčevič, Viler, Filipović, Ibraimi, Vršič,Bohar, Mertelj, Tavares.
Algkoosseisud APOEL-Ajax: APOEL: Pardo, Guilherme, Carlão, Antoniades, Mário Sérgio, Tiago Gomes, Vinicius, Manduca, Nuno Morais, Aloneftis, Sheridan. AJAX: Cillessen, Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen, Viergever, Klaassen,Schöne, Serero, Sigthórsson, Andersen.
Algkoosseisud BATE-Athletic: BATE: Chernik, Khagush, Filipenko, Mladenović, Polyakov, Yablonski, Karnitski, A Volodko, M Volodko, Gordeychuk, Signevich. ATHLETIC: Iraizoz, Laporte, San José, Iraola,Balenziaga, Beñat, Iturraspe, Gómez, Rico, Muniain, Aduriz.
Algkoosseisud: Sporting-Chelsea: SPORTING: Rui Patrício, Cédric, Maurício, Sarr, Jonathan Silva, Carvalho, Adrien Silva, João Mário, Carrillo, Nani, Slimani. CHELSEA: Courtois, Ivanović, Terry, Cahill, Luis, Matić, Fàbregas,Oscar, Hazard, Schürrle, Costa.
Algkoosseisud PSG-Barcelona: PSG: Sirigu, Marquinhos, Maxwell, Van der Wiel, David Luiz, Lucas, Thiago Motta, Matuidi, Verratti, Pastore, Cavani. BARCELONA: ter Stegen, Mascherano, Jordi Alba, Daniel Alves, Mathieu, Rakitić, Busquets, Iniesta, Pedro Rodríguez, Messi, Neymar.
Manchester City-Roma algkoosseisud: MAN CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Navas, Touré, Fernandinho, Silva, Agüero, Džeko. ROMA: Skorupski, Maicon, Manolas, Yanga-Mbiwa, Cole, Keita, Nainggolan, Pjanić, Florenzi, Totti, Gervinho.
Tänane esimene mäng on lõppenud. Bayern võitis Thomas Mülleri penaltist CSKA-d 1:0. Bayernil on nüüd 6 ja CSKA-l jätkuvalt 0 punkti. Teises sama alagrupi mängus on täna vastamisi Manchester City (0p) ja AS Roma (3p).
Teatavasti mängib CSKA fännide halva käitumise tõttu täna tühjade tribüünide ees:
70 minutit mängitud, Bayern ikka CSKA vastu 1:0 juhtimas.
Avapoolaeg on lõppenud: Bayern juhib CSKA vastu 1:0.
CSKA ründaja pääses Bayerni puurivahiga üks-ühe vastu, kuid Neuer tegi supertõrje!
22. minut: Thomas Müller viib Bayerni CSKA vastu penaltist 1:0 juhtima.
Tänane esimene mäng on juba alanud - CSKA võõrustab Moskvas Müncheni Bayernit. 20. minutil on seis endiselt 0:0.