FOTOD: Manchester United leppis Moskva CSKA vastu viigiga, PSG ja Madridi Real väravaid ei löönud

(27)
CSKA Unitedi võrku 1:0 väravat löömasFoto: Reuters

UEFA Meistrite liiga tänases mängudeõhtus pakuti mitmeid põnevaid duelle, kus päeva lõpuks jäid ehk enim kõlama kahe Manchesteri klubi tulemused. City võitis koduplatsil viimase hetke väravaga 2:1 Sevilla ja United viigistas võõrsil 1:1 Moskva CSKA-ga.

United jäi külmal Venemaal kaotusseisu 15. minutil, kui Anthony Martiali käe tõttu vilistatud penaltit läks realiseerima Roman Eremenko. Kuigi Soome koondislane 11-meetri karistuslöögil eksis, oli David de Gea tõrje järel esimesena jaol CSKA ründaja Seydou Doumbia, kes palli võrku kõmmutades oma hooaja kolmanda Meistrite liiga tabamuse kirja sai.

Hoolimata kaotusseisu jäämisest Louis van Gaali hoolealused pikalt mängu käima ei saanud ja mitmel korral oli lähedal hoopis Venemaa tiimi 2:0 värav. 65. minutil siiski United oma tahtmise sai, kui Anthony Martial Antonio Valencia paremalt äärelt tulnud tsenderduse peaga tagapostist sisse lõi ja lõppskooriks 1:1 kirjutas.

City pääseb, PSG ja Real ei riski

Kergelt ei läinud ka teise Manchesteri klubi City õhtu, kes koduplatsil 30. minutil kaotusseisu jäi. Jevgeni Konopljanka tabamusele leiti aga vastus juba kuus minutit hiljem, kui väravaesises saginas saatis palli omavõrku Adil Rami. 1:1 viigiseis püsis sisuliselt lõpuvileni, aga 91. minutil tõstis kodupubliku eufooria äärele Kevin de Bruyne, kes soolotriblingu järel palli võrku virutas ja City tabeliseisu 2:1 võiduga oluliselt rõõmsamaks muutis. Teises sama alagrupi kohtumises pidi Torino Juventus hoolimata tugevast survest leppima 0:0 viigiga Borussia Mönchengladbachi vastu.

Kuigi enne mänguõhtut oodati paljude jalgpallisõprade poolt ehk enim PSG ja Madridi Reali lahingut, siis kaks suurtiimi turvalises tabeliseisus üleliia riske ei võtnud ja seega veeretati Pariisis välja turvaline 0:0 viik. Kodumeeskonna poolelt oli mitmel puhul aktiivne Angel di Maria, kuid endise koduklubi vastu tal kas enda ebatäpsuse või Keylor Navase tõrjete tõttu skoori teha ei õnnestunud. Reali poolelt jõudis tabamusele kõige lähemale Cristiano Ronaldo, kelle ohtlik löök 72. minutil vaid loetud sentimeetrid väravast mööda lendas.

Kõik tänased tulemused:

A-alagrupp:
Malmö - Donetski Šahtar 1:0 (17. Rosenberg)
Paris Saint-Germain - Madridi Real 0:0
Tabeliseis: Real 7, PSG 7, Malmö 3, Šahtar 0

B-alagrupp:
Wolfsburg - PSV 2:0 (46. Dost, 57. Kruse)
Moskva CSKA - Manchester United 1:1 (15. Doumbia - 65. Martial)
Tabeliseis: Wolfsburg 6, ManU 4, CSKA 4, PSV 3

C-alagrupp:
Galatasaray - Benfica 2:1 (19. pen Inan, 33. Podolski - 2. Gaitan)
Madridi Atletico - FC Astana 4:0 (23. Niguez, 23. Martinez, 63. O. Torres, 89. ov. Dedechko)
Tabeliseis: Atletico 6, Benfica 6, Galatasaray 4, Astana 1

D-alagrupp:
Manchester City - Sevilla 2:1 (36. ov. Rami, 90+1. De Bruyne - 30. Konopljanka)
Juventus - Mönchengladbachi Borussia 0:0
Tabeliseis: Juventus 7, City 6, Sevilla 3, Mönchengladbach 1

Meistrite liiga kolmapäev
Ja on ka need mängud läbi!
Hetkel käimas veel seesama City-Sevilla heitlus ja Malmö-Šahtar duell. Esimeses seis 2:1, Rootsis 1:0 kodumeeskonnale.
CSKA-Unitedi mängus kõlab lõpuvile. Siin lepiti siis 1:1 viiki. Võrdlemisi ilmetu 0:0 viigiga poolitavad punktid ka PSG ja Real Madrid.
City päästab viimasel hetkel 3 punkti! 91. minutil sahistab võrku Kevin De Bruyne!!! Manchesteri klubi läheb koduplatsil Sevilla vastu 2:1 juhtima!
Astana on lõplikult maetud! Denys Dedechko lööb 89. minutil omavärava ja Atletico Madrid asub 4:0 juhtima.
Kuigi PSG ja Real Madrid väga suurt vaatemängu pakkunud pole, väärib kiitust Hispaania tiimi keskväljamees Toni Kroos, kes täna 94% täpsusega sööte jaganud on:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656929560588603393
Real ründestaar Ronaldo ja PSG täht Edinson Cavani. Täna on mõlemad kuivale jäänud:
Anthony Martial liigub Unitedi särgis hirmsas hoos. Cristiano Ronaldo samas vanuses veel niivõrd teraval väravasoonel polnud:https://twitter.com/InfostradaLive/status/656926552257601536
Vähemalt 75 minutit igal pool mängitud. Kes täna veel skoori teevad? Hetkel on ehk kõige näljasem Manchester City, kes kuidagi koduplatsil 1:1 viigiga Sevilla vastu leppida ei taha.
Suurepärane võimalus Realil ja Ronaldol! Viimase kahe aasta parim jalgpallur tulistab pärast Marcelolt söödu saamist väravale, aga see löök lendab napilt-napilt postist mööda. Enne seda oli hea võimalus ka Angel di Marial, aga Keylor Navase tõrje peatas selle, et argentiinlane oma endise koduklubi vastu skoori oleks teinud.
Manchester United lööb viigi majja! 65. minutil teeb skoori Anthony Martial. CSKA-United 1:1! Kena tsenderdus paremalt äärelt Antonio Valencialt ja ManU suvine täiendus Martial lööb palli peaga postipõrkest võrku. Kas Van Gaal läheb ka võitu jahtima?
6 põhimeest koju jätnud Astana on hävimas. Atletico läheb nende vastu 63. minutil Oliver Torrese värava läbi 3:0 juhtima!
Malmöl oli suurepärane võimalus koduplatsil Donetski Šahtari vastu 2:0 ette minna, aga Nikola Djurdjic eksib penaltil. See võib väga kalliks maksma minna!
Wolfsburg lööb ka teise! Max Kruse viib Saksamaa tiimi 57. minutil PSV Eindhoveni vastu 2:0 ette!
Mitte just kõige parem mäng Wayne Rooneylt. Esimene poolaeg puutus Unitedi poolelt temast vähem palli vaid väravavaht David de Gea...https://twitter.com/OptaJoe/status/656919755429945344
Juventus esimesel poolajal küll Borussia Mönchengladbachi vastu surus, aga paraku väravat see ei toonud. Siin Paul Pogba karistuslööki Bundesliga tiimi müüri saatmas:
"Fotosüüdistus" veel sellest, kuidas Selcük Inan Galatasaray comebacki Benfica vastu algatas:
Bas Dost viib 47. minutil Wolfsburgi PSV vastu 1:0 juhtima!
Ja on teised poolajad üle Euroopa taas vaikselt algamas! Raskes seisus ManU tegi kohe ka vahetuse, tuues Bastian Schweinsteigeri asemel väljakule Marouane Fellaini.
PSG ja Real Madrid esimese 45 minutiga üleliia palju silmailu ei pakkunud. Pariisis hetkel seis 0:0.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656915603471626240
Ja Moskvas kõlab poolajavile. CSKA läheb riietusruumi teenitult 1:0 eduseisul. Louis van Gaali juhendatav ManU on hetkel B-alagrupi virtuaalses tabelis 3 punktiga viimasel kohal...
Lukas Podolski jõudis väärikasse klubisse. Eelnevalt on ta Meistrite liigas skoorinud Arsenali ja Müncheni Bayerni särgis:https://twitter.com/InfostradaLive/status/656913875179319296
Galatasaray mehed 2:1 juhtvärava üle rõõmustamas:
Manchester City viigistab Sevilla vastu! 36. minutil sahistab võrku Wilfried Bony!
CSKA oli juba 2:0 väravale lähedal, aga Manchester Unitedi päästab külmal Venemaal David de Gea efektne tõrje.
Galatasaray on 0:1 kaotusseisu Benfica vastu ümber pööranud ja 33. minutil viib Türgi tiimi 2:1 ette Lukas Podolski!
CSKA väravahetk Unitedi vastu:
Kui ise ei löö, lüüakse sulle..30. minutil asub hoopis hispaanlaste Sevilla 1:0 juhtima! Palli saadab puuri ukrainlane Jevgeni Konopljanka!
Manchester City-Sevilla duellis omas Kevin de Bruyne päris head väravavõimalust, aga kodupubliku meelehärmiks belglase löök võrku ei leidnud.
Atletico lööb juba 2:0 Astana vastu! Teise tabamuse kirjutas 29. minutil enda nimele Jackson Martinez.
Zlatan Real Madridi kaitsjaid kimbutamas:
Atletico Madrid lööb esimese Astana vastu ära! 23. minutil on täpne Saul Niguez.
Ja Selcuk Inan lööb 20. minutil penalti ära! Galatasaray 1, Benfica 1!
Galatasaray teenib aga Türgis penalti ja oivaline võimalus neil 1:1 viigiseis Benfica vastu tabloole lüüa!
Hakkab vaikselt tulema! Rootsis lähen Malmö Donetski Šahtari vastu 1:0 ette! Värava autoriks ei keegi muu kui Markus Rosenberg.
Penalti sündis Anthony Martiali käega mängu tõttu. Prantsusmaa ründaja sai selle eest ka kollase kaardi.
Ja pommuudis Moskvast! Seal on CSKA 15. minutil Manchester Unitedi vastu juhtima läinud! David de Gea tõi Roman Eremenko penalti küll kena tõrjega ära, aga esimesena oli jaol Venemaa tiimi ründaja Seydou Doumbia, kes palli võrku kõmmutas ja seeläbi enda hooaja kolmanda Meistrite liiga värava kirja sai.
Gaitan senise õhtu ainsat väravat sepistamas. Benfica siis teatavasti Galatasaray vastu 1:0 ees
Matuidi on nüüd PSG poolelt ohtlik, aga 16-17 meetrilt teele saadetud löögi suudab Real Madridi väravavaht Keylor Navas tõrjuda.
Kui teistes mängudes veel väga suuri võimalusi tekkinud pole, on väga teravalt alustanud Atletico Madrid, kes Astana väravavahti Nenad Ericit juba korduvalt testinud on. Kasahstani tiimi ongi seni päästnud puuriluku head tõrjed.
Päris hea võimalus nüüd Zlatan Ibrahimovicil, aga rootslase löök ebaõnnestub. Tema õnneks oli üleval ka suluseisulipp.
Gaitan on tänavu Meistrite liigas juba 3 väravat löönud. Rohkem väravaid on vaid Cristiano Ronaldo arvel, kelle nimel 5 tabamust.https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656905381864697857
Esimeses mängus juba skoor avatud! Benfica asus 2. minutil Nicolas Gaitani värava abil Galatasaray vastu juhtima. Muide, skooritegijast Argentiina ründav poolkaitsja on juba aastaid ka Manchester Unitedi huviorbiidil.
Ja mängud on alanud!
Sellised uhked riietusruumid siis Atletico Madridi kodustaadionil Vicente Calderonil. Olgu öeldud, et Hispaania suurtiimi tänane vastane Astana jättis koju 5-6 enda juhtmängijat, keda hoitakse nädalavahetuse liigamänguks, kus on kaalul potentsiaalne meistritiitel. Kahtlemata huvitav, et juba alagrupifaasi 3. voorus säärane käik tehti:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656900295570665472
Pariisis on PSG-Real Madridi mängu kohapeal vaatamas ka legendaarne Brasiilia ründaja Ronaldo.
Donetski Šahtari juhendaja Mircea Lucescu saab täna treenerina kirja 100. Meistrite liiga mängu, liitudes seeläbi väga väärika klubiga:https://twitter.com/InfostradaLive/status/656899690835877888
Rafael Benitez saadab omakorda väljakule sellised mehed. Vigastusega jääb eemale Gareth Bale:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656897511311978497
Olgu veelkorra ka kõik tänased mängud välja toodud. Maiuspala kahtlemata PSG-Real Madridi lahing:https://twitter.com/ChampionsLeague/status/656863559671029760
Õhtused tervitused! Alustame siis vaikselt Meistrite liiga kolmapäeva kajastamisega. Hetkel veel pisut enam kui 20 minutit mängude alguseni. Seega alustuseks väikene klipp, mis täna pärastlõunal Manchesteris toimus:https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/euroliigad/video-jalgpallifannid-loopisid-manchesteris-jalgrattaid-ja-toole?id=72759931