FOTOD | Liverpool astus Saksamaal pika sammu Meistrite liiga alagrupiturniiri suunas

(24)

Teisipäeva õhtul sai alguse jalgpalli UEFA Meistrite Liiga play-off voor, kus selguvad viimased meeskonnad, kes tagavad pääsme ihaldatud alagrupiturniirile. Eesti koondislase Ragnar Klavani koduklubi Liverpool alustas kahemängulist seeriat hästi ning teenis Saksamaal magusa 2:1 võidu Hoffenheimi üle. Eestlane täna väljakule ei pääsenud.

Liverpool jäi kohe mängu alguses surve alla ning juba 10. minutil sai kodumeeskond penalti, kui Dejan Lovren tõmbas karistusalas maha Serge Gnabry. Inglismaa klubi õnneks horvaadi Andrej Kramarići penalti ebaõnnestus ning belglane Simon Mignolet suutis peaaegu värava keskele lennanud palli tõrjuda.

35. mänguminutil said Liverpooli fännid uue kangelase - alles 18-aastane paremkaitsja Trent Alexander-Arnold kõmmutas karistuslöögi väravasse, viies inglased 1:0 ette. Sellise skooriga avapoolaeg ka lõppes.

Teist mängupoolt alustas taas teravalt Hoffenheim, kuid Liverpooli kaitse püsis kindel. Teistkordselt jõudsid külalised sihile veerand tundi enne kohtumise lõppu, mil vahetusmees James Milner pääses terava nurga alt löögile, pall sai kaitsjast kerge rikošeti ja maandus võrgus.

Kui mängitud sai 87. minutit, jõudis lõpuks ka Hoffenheim teenitud väravani - Liverpooli kaitse magas vahetusmängija Marc Uthi maha ning karistusalasse täpse tsenderduse saanud sakslane saatis palli täpse löögiga Mignolet selja taha. Viigiväravat aga sakslastel enam lüüa ei õnnestunud ning kordusmängule läheb Liverpool selge favoriidina.

Tänased tulemused:
Qarabag 1:0 FC Copenhagen
APOEL 2:0 Praha Slavia
Hoffenheim 1:2 Liverpool
Lissaboni Sporting 0:0 Bukaresti Steaua
Young Boys 0:1 Moskva CSKA

Liverpooli tänane algkoosseis: Mignolet, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Moreno, Henderson, Can, Wijnaldum, Salah, Mane, Firmino. Varumehed: Karius, Klavan, Gomez, Milner, Grujic, Solanke, Origi.

Kramarići penalti eksimus:

Alexander-Arnoldi karistuslöök:

James Milneri värav:

Marc Uthi värav:

Hoffenheim - Liverpool
Tänased tulemused:Qarabag 1:0 FC CopenhagenAPOEL 2:0 Praha SlaviaHoffenheim 1:2 LiverpoolLissaboni Sporting 0:0 Bukaresti SteauaYoung Boys 0:1 Moskva CSKA
Liverpool võib kindlasti rahul olla. Sellega lõpetame oma ülekande, täname jälgimast! https://twitter.com/LFC/status/897558218871685120
Mäng Hoffenheimis on lõppenud - Liverpool võitis võõrsil 2:1!
Esimene lisaminut ning Hoffenheim on lähedal viigile - Benjamin Hübneri pealöök vuhiseb napilt üle.
Klavan täna väljakule ei saa. Liverpool teeb viimase vahetuse ning toob Mane asemele Grujici.
Hoffenheim lööb värava - seis 1:2.
Hoffenheim surub ning Mignolet päästab taas Liverpooli. Belglane on täna olnud kindlus ise.
Steaua on jäänud Sportingu vastu vähemusse - 81. minutil sai punase kaardi Mihai Pintilii. Seis püsib Lissabonis aga ikka 0:0.
Vanameister James Milner lööb 74. minutil terava nurga alt palli võrku! Pall sai kaitsemängijast ka väikse rikošeti.
2:0 Liverpoolile!
70. minut: Hoffenheim teeb ära viimase vahetuse, tuues Uthi penalti teeninud Gnabry asemele.
Liverpooli värava all käib kõva nurgalöökide virrvarr, ent Hoffenheim ei suuda midagi üliohtlikku tekitada.
53. minut. Hoffenheim teeb esimesed vahetused: Nordtveit (sisse) - Bičakčić (välja), Amiri (sisse) - Rupp (välja).
Pall on Liverpooli väravas, kuid kohtunik fikseerib Gnabry tabamuse järel suluseisu.
Firminol oli kohe teisel minutil hiilgav võimalus, kuid ta oskas värava eest puurivahile pihta lüüa. https://twitter.com/LFC/status/897546252019281922
Teine poolaeg on alanud.
Igatahes väravavahtide lahingu võitis avapoolajal Mignolet. Selline oli tema tõrje 11 meetri karistuslöögi ajal. https://twitter.com/sluttysavitri_/status/897535715361173506
Avapoolaeg on lõppenud Liverpooli 1:0 eduseisus.
Lovrenilt hea pealöök, kuid napilt posti kõrvalt mööda.
Trent Alexander-Arnold juubeldab:
42. minut: Viik oli õhus - Hoffenheimi meeste esimese pealelöögi karistusalast tõrjub Mignolet, korduslöök kaugemalt vuhiseb mööda!
See oli üldse noorukese Trent Alexander-Arnoldi esimene värav Liverpooli esindusmeeskonna eest ja kohe selline kompu. https://twitter.com/LFC/status/897539587295158272
Palli valdamine Hoffenheimile 60 vs 40% ja ohtlikud rünnakud 13:9, kuid pealelöögid raami Liverpoolile 4:1.
Ilusa ja täpse karistuslöögi sooritas 36. minutil alles 18-aastane paremkaitsja Trent Alexander-Arnold.
1:0 Liverpoolile!
33. minut: Mane tõmmati maha ning sakslased saavad esimese kollase kaardi.
Viimastel minutitel pole midagi üliohtlikku tekitatud. Kohe saab mängitud pool tundi.
23. minut: Palli valdamine on hetkel Hoffenheimi kasuks 61 vs 39%.
62: Väga tubli töö Mingoletilt!
APOEL on asunud Praha Slavia vastu 2:0 juhtima, teise värava lõi Statis Aloneftis.
14. minut: Salahi hea võimalus, kuid ta ei suuda üks-ühele olukorda realiseerida!
Väga kehv penalti Kramarićilt värava keskele ning Simon Mignolet tõrjub!
Penalti Hoffenheimile! Teistkordselt Lovrenile ei andestata. Horvaat tõmbas kaitsja karistusalas maha.
8. minut: Lovren on väga ebakindel ja mängis ka käega. Mignolet päästis olukorra, kohtuniku vile vaikis ja Hoffenheim penaltit ei saa.
5. minut: Matip suutis viimasel hetkel ohtliku olukorra klaarida. Hoffenheim on saanud initsiatiivi.
Hoffenheim - Liverpool mäng on alanud!
Telepilt leidis üles ka Saksamaa koondise peatreeneri Joachim Löwi, kes on Hoffenheimi kodustaadionil kohal.
Hoffenheim-Liverpooli mänguga samal ajal algavad ka kohtumised: APOEL - Praha Slavia, Sporting- Steaua ja Young Boys - CSKA.