FOTOD: Leicester City ja Juventus murdsid Meistrite liigas veerandfinaali

(57)

Teisipäeva õhtul selgusid jalgpalli Meistrite liigas veel kaks veerandfinalisti. Leicester City alistas kaheksandikfinaali kordusmängus Sevilla 2:0 ja pääses edasi üldskooriga 3:2, Torino Juventus võitis Portot 1:0 ja oli kahe mängu kokkuvõttes parem 3:0.

Avamängu Hispaanias 1:2 kaotanud Inglise meistermeeskond asus kordusmängu juhtima 27. minutil, mil kapten Wes Morgan suunas karistuslöögist tulnud palli Sevilla väravasse. Teise poolaja avaminutitel oli Sevilla lähedal viigistamisele, ent Escudero pealelöök raksatas latti. Kulus vaid kaks minutit ning karistusalas vabaks jäetud Marc Albrighton viis Leicesteri 2:0 juhtima.

Veerand tundi enne lõpuvilet jättis prantslane Samir Nasri Sevilla vähemusse, kui sai Jamie Vardyga kähmlemise eest teise kollase kaardi. Kümnekesi jäänud Sevilla jätkas surumist ja teenis 80. minutil penalti. Sarnaselt avamängule tõrjus aga taanlane Kasper Schmeichel 11 meetri karistuslöögi - seekord Steven N'Zonzi esituses - ja juhtis esmakordselt Meistrite liigas mängiva Leicesteri kaheksa parema hulka.

Avamängu võõrsil 2:0 võitnud Torino Juventus alistas kordusmängus FC Porto 1:0. Ainsa värava lõi avapoolaja lõpus Paulo Dybala penaltist. Selles karistuslöögi olukorras sai punase kaardi Maxi Pereira.

Lisaks Juventusele ja Leicester Cityle on veerandfinaali jõudnud ka Hispaania klubid Madridi Real ja Barcelona ning sakslaste Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia.

Leicesteri tänased väravad:

Jalgpalli Meistrite liiga
Täname jälgimast! Oli taas põnev jalgpalliõhtu. Õnnesoovid Juventuse ja Leicesteri poolehoidjatele! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/841766467347468288
Juventus võitis pingevaba kordusmängu 1:0 ja jõudis kaheksa hulka üldskooriga 3:0.
Leicester on võitnud 2:0 ja pääses üldskooriga 3:2 veerandfinaali!
90+2. Correa (Sevilla) lööb mööda.
Leicester juhib ikka 2:0, algasid lisaminutid. Juve juhib teises mängus 1:0.
88. minut: Vardy on väravavahiga üks-ühe vastu, kuid saadab palli üle värava.
86. minut: Vardy pealöögi suudab Sevilla puurivaht tõrjuda.
Leicesterit lahutab Meistrite liiga veerandfinaalist viis minutit.
N'Zonzi (Sevilla) ei suuda penaltil Schmeichelit üle mängida! Taanlane tõrjus, 2:0 jääb tabloole.
Penalti teenis Vitolo, kelle vastu Schmeichel ja Christian Fuchs tegid vea. Schmeichel sai ka kollase.
Sevilla teenib penalti!
Vardy lükkab Nasrit kergelt selga, prantslane vastab Vardyle, lüües pead kokku. Väike näitemäng inglaselt otsa ja mõlemad saavad kollase. Nasri jaoks tähendab see punast.
73. minut: Nasri (Sevilla) saab rumala teise kollase kaardi ja jätab hispaanlased vähemusse!
Juventus - Porto endiselt 1:0. Itaallased on liikumas kindlalt veerandfinaali.
67. minut: Vardy jätab karistusalas hea võimaluse kasutamata ja lööb mööda. Endiselt 2:0 Leicesterile.
65. minut: Schmeichel (Leicester) tõrjub. Sevilla valdab küll palli, kuid ei suuda üliohtlikke olukordi luua.
Sevilla vajab nüüd väravat, et lisaajale pääseda.
Marc Albrighton jääb 54. minutil karistusalas vabaks ja saadab palli Sevilla väravasse - 2:0 (üldseis 3:2).
2:0 Leicesterile!
Escudero (Sevilla) oli lähedal viigistamisele.
52. minut: Sevilla kauglöök raksatab latti!
Sevilla on alustanud teist poolaeg oodatult ründavamalt.
Ka Juventuse ja Porto teine poolaeg on alanud. Juve on toonud Pjaca Cuadrado asemele, Portol võtab Boly André Silva koha.
Sevilla on teinud kaks vahetust: Jovetić tuleb Sarabia ja Mariano Ferreira Mercado asemele.
Teine poolaeg on Leicesteris alanud.
Hetk, mil Paulo Dybala mängib üle Casillase.
Juventus on võitnud Porto vastu avapoolaja 1:0.
45. minut: Leicesteri ohtlik karistuslöök ebaõnnestub ja kõlab avapoolaja lõpuvile. Leicester City juhib 1:0.
Kuna Maxi Pereira (Porto) sai ka punase, on selle seeria saatus ilmselt otsustatud.
40. minut: Maxi Pereira (Porto) mängib käega ja annab Juventusele penalti.
Dybala (Juventus) lööb penaltist 1:0.
35. minut: Juve - Porto mängus püsib seis 0:0 (üldseis 2:0).
Vardy teenib karistuslöögi. Morgan saadab 27. minutil Mahrezi tsenderduse järel palli väravasse - 1:0!
23. minut: Mandžukić (Juventus) pääseb ohtlikult peaga löögile. Porto väravavaht Casillas on valvel ja püüab.
20. minut: Sevilla nõelab terava kontrarünnakuga, kuid pealelöök vuhiseb postist mööda.
17. minut: Nasri virutab Leicesteri mängijale jalgadesse ja saab kollase kaardi.
16. minut: Sevilla raiskab oma karistuslöögi.
Leicester pole esimese 15 minutiga suutnud ohtlikke olukordi veel luua. Ikka 0:0.
12. minut: Porto ohtlik karistuslöök ei leia kastis omasid ning Juventuse kaitsja lööb puhtaks.
Schmeichel tegi 4. minutil hea tõrje Nasri löögi järel.
Sevilla on alustanud ootamatult ründavalt.
Mängud on alanud.
Sevilla pole tänavu Meistrite liigas võõrsil veel kordagi kaotanud ja kolme mänguga pole lastud endale ka ühtegi väravat lüüa. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/841727892480495617