Avamängu Hispaanias 1:2 kaotanud Inglise meistermeeskond asus kordusmängu juhtima 27. minutil, mil kapten Wes Morgan suunas karistuslöögist tulnud palli Sevilla väravasse. Teise poolaja avaminutitel oli Sevilla lähedal viigistamisele, ent Escudero pealelöök raksatas latti. Kulus vaid kaks minutit ning karistusalas vabaks jäetud Marc Albrighton viis Leicesteri 2:0 juhtima.

Veerand tundi enne lõpuvilet jättis prantslane Samir Nasri Sevilla vähemusse, kui sai Jamie Vardyga kähmlemise eest teise kollase kaardi. Kümnekesi jäänud Sevilla jätkas surumist ja teenis 80. minutil penalti. Sarnaselt avamängule tõrjus aga taanlane Kasper Schmeichel 11 meetri karistuslöögi - seekord Steven N'Zonzi esituses - ja juhtis esmakordselt Meistrite liigas mängiva Leicesteri kaheksa parema hulka.

Avamängu võõrsil 2:0 võitnud Torino Juventus alistas kordusmängus FC Porto 1:0. Ainsa värava lõi avapoolaja lõpus Paulo Dybala penaltist. Selles karistuslöögi olukorras sai punase kaardi Maxi Pereira.

Lisaks Juventusele ja Leicester Cityle on veerandfinaali jõudnud ka Hispaania klubid Madridi Real ja Barcelona ning sakslaste Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia.