FOTOD: Dortmundis tehti ajalugu, viis klubi kindlustas Meistrite liigas edasipääsu

(53)

UEFA jalgpalli Meistrite liiga viienda vooru kohtumistega tagasid edasipääsu 16 parema hulka viis klubi: Madridi Real, Torino Juventus, Monaco, Leverkuseni Bayer ja Leicester City.

Juba eelmises voorus play-offi koha endale taganud Dortmundi Borussia võitis kodupubliku ees Varssavi Legia koguni 8:4 (5:2). See mäng tähistab uut Meistrite liiga rekordit, sest varem pole kunagi ühes kohtumises üle 11 värava löödud. Varasem rekord pärines 2003. aasta novembrist, mil Monaco alistas Deportivo La Coruna 8:3.

Rekordmängus lõid Borussia eest Marco Reus kolm, Shinji Kagawa kaks ning Nuri Sahin, Ousmane Dembele ja Felix Passlack ühe värava.

Madridi Real võitis teises F-grupi mängus võõrsil Lissaboni Sportingut 2:1 ning kindlustas Dortmundi kõrval teisena edasipääsu.

Torino Juventus alistas võõral väljakul Sevilla 3:1 ja tagas H-alagrupis esimesena edasipääsu. Hispaanlased asusid seejuures Nicolas Pareja 9. minuti väravast juhtima, kuid jäid avapoolaja lõpus Franco Vazquezi eemaldamise järel vähemusse. Itaallased jõudsid viigini, kui teenisid avapoolaja lõpuminutil vastuolulise penalti, mille realiseeris Claudio Marchisio. Juventuse kaks viimast väravat Leonardo Bonucci ja Mario Mandzukici esituses sündisid kohtumise viimasel kuuel minutil.

Inglise valitsev meister Leicester City sai Shinji Okazaki ja Riyad Mahrezi väravate abil Brüggest jagu 2:1 ning kindlustas G-grupis nii edasipääsu kui esikoha.

Prantslaste Monaco kustutas Tottenham Hotspuri lootused 2:1 võiduga ning pääseb E-grupist koos Leverkuseni Bayeriga 16 parema hulka. Saksamaa klubi viigistas täna võõrsil Moskva CSKA-ga 1:1.

Juba varem olid Meistrite liigas play-off'i koha kindlustanud Londoni Arsenal, Pariisi Saint-Germain, Madridi Atletico, Müncheni Bayern ja Dortmund.

Jalgpalli Meistrite liiga
Täna kindlustasid edasipääsu 5 klubi. Oli vägev jalgpalliõhtu, täname jälgimast! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801180346674987008
Juventus lööb Mario Mandzukici esituses 3:1 ja kindlustab võidu ning edasipääsu.
Marco Reus lööb 8:4! Ajalugu on tehtud, esmakordselt 12 väravat Meistrite liiga mängus. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801177433001095168
Real tahab ikkagi kolme võidupunkti Lissabonist. Karim Benzema viib hispaanlased 87. minutil 2:1 ette.
Leonardo Bonucci viib Juventuse 84. minutil Sevilla vastu 2:1 juhtima. Ilus kauglöök umbes 21-22 meetrilt.
Vähemuses mängiv Sporting suudab Madridi Reali vastu viigistada 1:1-le. Adrien Silva realiseeris penalti.
Hull mäng! Felix Passlack lööb Dortmundi juba 7:3 Legia vastu ette.
Lyon lööb üliolulise värava Zagrebi Dinamo vastu: Alexandre Lacazettelt 1:0. See värav säilitab prantslastele edasipääsulootuse.
Sporting jääb 64. minutil Reali vastu vähemusse, kui punase kaardi saab Joao Pereira.
Penalti määramisel eksinud kohtunik Mark Clattenburg saadab Sevilla peatreeneri Jorge Sampaoli platsi äärelt minema. Kas inglane on täna Juventuse palgal?
Brügge lööb Leicesteri vastu ühe tagasi - Jose Izquierdo teeb seisuks 1:2.
Marco Reus lööb Dortmundi kuuenda värava - 6:2.
Djibril Sidibe viib Monaco Tottenhami vastu juhtima, kuid kohe mõned minutid hiljem Harry Kane viigistab penaltist. Veel minut hiljem (53ndal) on Monaco uuesti ees - Thomas Lemar lööb 2:1! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801167213830864896
Teine mängupool on alanud kõigis kohtumistes.
Ajalugu on tehtud. Varem pole Meistrite liigas ühes mängus avapoolajal seitset väravat löödud. Tänane Dortmundi Borussia ja Legia esimene pooleg lõppes 5:2. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801160697682034688
Draama Sevillas. Juventus saab avapoolaja lõpuminutil penalti ja Claudio Marchisio seab tabloole viigi 1:1. Videokorduse põhjal ütleks, et kohtunik eksis.
Franco Vazquez saab 36. minutil teise kollase kaardi ja peab platsilt lahkuma. 1:0 juhtiv Sevilla jääb Juventuse vastu vähemusse.
Neid väravaid ei jõuagi enam kokku lugeda! Dortmundi viienda kolli lööb Marco Reus, Legia kaotusseis kasvab 2:5-le. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801157978984501248
Sporting - Madridi Real 0:1. Keskkkaitsja Raphael Varane viib hispaanlased 29. minutil juhtima.
29 minutit ja 6 väravat! Ousmane Dembele viib Dortmundi 4:2 ette.
Riyad Mahrez realiseerib penalti ning Leicester asub Brügge vastu 2:0 juhtima.
Hullumeelne väravatesadu Dortmundis: Legia vähendab 24. minutil Aleksandar Prijovici väravast kaotusseisu 2:3-le. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801156222334435332
Kolm minutit ja kolm väravat: Nuri Sahin viib Dortmundi Legia vastu 3:1 ette.
Hugo Lloris tõrjub penalti.
Monaco ründaja Falcao ei suuda Hugo Llorisi penalti löömisel üle mängida! Monaco - Tottenham ikka 0:0.
Dortmundi Borussia - Legia 1:1. Shinji Kagawa lööb sakslaste viigivärava.
Foto hetkest, mil Leicesteri mees Shinji Okazaki lõi värava:
Borussia - Legia 1:0. Külaliste värava lööb 10. minutil Aleksandar Prijovic.
Sevilla kõmmutab 1:0 Juventuse vastu. Keskkaitsja Nicolas Pareja lööb iluvärava, kui saadab nurgalöögi järel karistusala lähistelt otse õhust palli võrku. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801154728919003137
Leicesteri imeline hoog Meistrite liigas jätkub! Shinji Okazaki lööb 5.0 minutil Brügge vastu 1:0. Kui koduliigas on Inglise valitsev meister väljalangemistsooni lähistel, siis Meistrite liigas liigutakse neljanda võidu suunas.
AS Monaco vs Tottenham Hotspur mängu eel Stade Louis II-l.
Mängud on alanud!
Esimene mäng on juba käimas. Leverkuseni Bayer juhib Moskvas CSKA vastu 1:0 ning on kindlustamas pääsu play-offi. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/801120145737416704