Borussia, kes teenis avamängus Hispaanias 0:0 viigi, jäi kodus Malaga vastu 25. minutil kaotusseisu. Külaliste värava lõi Joaquin. Robert Lewandowski suutis 39. minutil viigistada, kuid päästva võiduvärava löömisega olid sakslased suures hädas. Kui 82. minutil lõi Eliseu hispaanlaste teise värava, tundus Borussia olukord üsna lootusetuna. Sakslased tegid aga imet, lüües lisaminutitel Marco Reusi ja Felipe Santani esituses kaks väravat, mis viisid nad 3:2 võiduga poolfinaali! Seejuures oli nii Malaga teine kui Borussia kolmas värav tõsise suluseisu kahtlusega.

Madridi Real, kes oli kodus võitnud Galatasarayd 3:0, läks Istanbulis Cristiano Ronaldo väravast juba seitsmendal minutil juhtima. Türgi klubi tegi olukorra põnevaks, kui Emmanuel Eboue, Wesley Sneijderi ja Didier Drogba väravatest juhiti teise poolaja keskpaigaks 3:1. Imet siiski ei sündinud - Ronaldo lõi lõpus veel ühe värava ning kuigi Real kaotas 2:3, pääses Hispaania tippklubi üldskooriga 5:3 edasi.