FOTOD: Bayern kõrbes teisel poolajal, Ronaldo väravad tagasid Realile võidu

(104)
Bayern lõpetas mängu vähemuses!
Arturo Vidal viis Müncheni Bayerni juhtima
Arturo Vidal viis Müncheni Bayerni juhtimaFoto: CHRISTOF STACHE, AFP/Scanpix

UEFA jalgpalli Meistrite liiga veerandfinaali avakohtumises kaotas Müncheni Bayerni koduväljakul eduseisust Madridi Realile 1:2. Madridi Atletico oli samal ajal kodupubliku ees minimaalse paremusega 1:0 üle Leicester Cityst. Eile Dortmundis toimunud pommirünnaku tõttu edasi lükatud kohtumises alistas Monaco võõrsil Borussia 3:2.

Euroopa jalgpalligigantide Bayerni ja Reali duell oli esimesel poolajal selgelt sakslaste käes. Poolaja keskel Arturo Vidalilt juhtvärav ning poolaja lõpus veel Bayernil penaltilöögi võimalus. Telekorduste järgi hinnates fikseeriti ebaõiglaselt Daniel Carvajalil karistusalas käega mäng. Bayernil hiilgav võimalus eduseis duubeldada, aga Vidal saatis palli kõrgelt üle värava.

Edasisi sündmusi hinnates oli see murdehetk. Kohe teise poolaja alguses Cristiano Ronaldo viigistas ja Real hakkas mängu üha enam enda kätte saama. 58. ja 61. minutil võttis keskväljal kaks kollast kaarti Javi Martinez ning Bayern jäi vähemusse. Real hakkas mõistagi veelgi rohkem suruma ja 77. minutil lõi Ronaldo 2:1. Bayern võinuks kaotada ka kahe või kolme väravaga, kui Manuel Neuer väravas poleks teinud suurepärast tõrjetööd.

Madridi Atletico võiduvärava Leicester City vastu lõi 28. minutil Antoine Griezmann penaltist.

Eelinfo:

Lisaks sellele, et mängus on magus poolfinaalpilet, on tegemist endiste kolleegide duelliga. Bayerni treeneripingil istuv Carlo Ancelotti töötas 2013.-2015. aastani Realis, kus tema abiliseks oli just praegune Reali loots Zinedine Zidane.

Tervete meeste ja laatsareti nimekirja vaadates võib kerge eelise anda Realile, sest Saksamaa gigandil on vigastustega kimpus Mats Hummels, Thomas Müller ja Robert Lewandowski. Vigastuspausilt peaks täna õhtul naasma väravavaht Manuel Neuer.

"Astume vastu Bayernile, kes alustab alati tugevalt, kodus seda enam. Nad teavad, kuidas mängu domineerida ning nad üritavad mängida alati suurema intensiivsusega kui nende vastased," rääkis Zidane mängueelsel pressikonverentsil, kes ise peab leppima Pepe ja Raphael Varane eemale jäämisega. Kahtluse all on ka Dani Carvajali osalemine.

Zidane'i puhul sahistatakse, et ta ei saada täna korraga väljakule oma kuulsat BBC-nimelist ründekolmikut Bale - Benzema - Ronaldo, sest trio pole sihile jõudnud tervelt 613 koos platsil viibitud minutit. Ancelotti neid kuulujutte ei usu.

"Madrid on hetkel koduliigas kullakursil ning BBC kooslus töötab väga hästi. Ilma nendeta ei tekiks meil Reali vastu probleeme ning ma usun, et Zidane teab seda. Ma eelistaks muidugi, et BBC ei mängiks - parem oleks, kui Cristiano istuks pingil, Benzema tribüünil ja Bale vaataks mängu kodust," lausus itaallane.

Bayern ja Real on omavahel kohtunud tervelt 22 korda, mis teeb neist teineteisele kõige tuttavamad vastased UEFA võistlussarjades. 11 võitu on kirjas Bayernil, 9 Realil ja kaks korda on lepitud viiki. Väravate vahe on kergelt Bayerni kasuks (33:31). Viimati oldi vastamisi 2013/2014. hooaja poolfinaalis, kus Real võttis Ancelotti juhendamisel kahe mängu kokkuvõttes 5:0 võidu ja võitis hiljem klubile 10. Meistrite liiga karika.

Meistrite liiga: Atletico-Leicester ; Bayern - Real
Bayern kaotas kodus Realile 1:2. Mäng läbi
Madridis peetud kohtumine läbi ja Griezmanni väravast alistas Atletico 1:0 Leicester City
Pall karistuslöögis järgselt väravas, aga palli peaga suunanud Ramos suluseisus. Kordus tõestab, et nii oli
Zidane võttis Modrici välja ja sisse Kovacic
90. minut - Vidal kukutab Rodriguezi ja saab veel kollase kaardi ka tõuklemise eest
Real paneb kõvasti survet ja Bayernile nii vajalikku viigiväravat küll kusagilt ei paista
83. minut - Benzema puhkama ja James Rodriguez sisse
83. minut - Pall on väravas, aga Benzema ilmselgelt suluseisus
82. minut - Robbeni kauglöök, aga ei midagi liiga ohtlikku
Madridis on Atletico ja Leicester City vaheline seis ikka 1:0. Inglismaa meistri jaoks vägagi ok seis.
77. minut - Ronaldo lõi ikkagi teise ära ja Real juhib 2:1
Mäng on Reali käes ja värav on pidevalt õhus
75. minut - Neuer võttis ära Ronaldo kõva pommi kastist. Hiilgav käega reaktsioonitõrje
73. minut - Benzema pääses lähedalt löögile, Neuer tõrjub nurgalöögiks
Selgelt hakkab Realil rohkem võimalusi tekkima ja sealt võib tulla veel. Bayern ei saa ainult kaitsele keskenduda, kuna midagi oleks vaja korduskohtumiseks kaasa võtta.
67. minut - Veel üks vahetus Bayernil ja Ribery võeti pingile
Ramos lõi paremast ristnurgast napilt mööda
65. minut - Ribery mängis enda karistusala lähistel käega ja Real teenib umbes 25 meetrilt karistuslöögi
63. minut - Bayern vahetab, kollase kaardiga Alonso välja ja Bernat sisse
60. minut - Martinez sai keskväljal teise kollase kaardi ja ühtlasi tähendas see punast ning Bayerni vähemusse jäämist!
58. minut - Reali esimene vahetus. Bale välja ja Asensio sisse. Bale oli väga nähtamatu, kui jätta välja see hiljutine olukord
58. minut - Martinez võttis keskväljal kollase kaardi. Reali mehi ei saada enam pidama
56. minut - Bale´il oli suurepärane võimalus Real juhtima viia, aga Neuer hoidis Bayernit mängus
53. minut - Bayern teenib kaheksanda nurgalöögi, teise poolaja esimese
Mäng on saanud tuurid üles. Reali värav sunnib Bayernit kodust kaasa võtma nii palju väravaid kui võimalik
47. minut - Ronaldo viigistas mänguseisu 1:1. Pääses kastist päris vabalt löögile
47. minut - Alonso võttis keskväljal maha Reali võimaliku kiirrünnaku ja teenis kollase kaardi
Teine poolaeg Allianz Arenal algas!
Kolm üleminutit Münchenis täis ja poolaeg läbi. Bayern peal 1:0, kusjuures penalti jäi realiseerimata.
Vidal kõmmutab penalti üle!!!!!!!!!!!!!!!! Õiglus võidutses julgeks öelda
Kordus näitab, et Crvajal sai ikkagi käe palli eest ära ja pigem läks õlga
45. minut - Bayern saab penalti, keegi Reali mängijatest tegutseb käega
44. minut - Kroos teenis kollase, võttis pukiga maha koondisekaaslase Mülleri
42. minut - Ronaldo terav löök paarikümnelt meetrilt vasakusse alla nurka. Neuerilt hea tõrje. Nurgalöök.
40. minut - Robben tegi paremalt äärelt suurepärase mineku ja andis veel oivalise söödu Vidalile, kes koksas peaga pisut väravast mööda
39. minut - Bayerni seitsmes nurgalöök, eelnevalt luhtus meeskonnal päris hea väravavõimalus
36. minut - Casemiro sai päris valusalt põlve pihta. Kes muu kui Vidal obaduse andis, seekord tõsi vist mitte meelega
Ka teises mängus on skoor avatud. Griezmann viis Madridis 28. minutil Atletio juhtima.
25. minut - Arturo Vidal avab mänguskoori 1:0! Otse nurgalöögist peaga pomm keskele lati alla
25. minut - Bayerni viies nurgalöök ja kuues kohe otsa
23. minut - Alaba põrutas umbes 25 meetri pealt, aga paraja varuga mööda
21. minut - Bayerni neljas nurgalöök
18. minut - Benzema oli lähedal avaväravale. Neuer sai näpud pealöögile ette ning pall tuli lati kaudu väljakule.
17. minut - Reali esimese nurgalöögi teenis Kroos
Ronaldo lõi paraja varuga üle
15. minut - Benzema mahatõmbamise eest saab Real suurepärase karistuslöögi umbes 25 meetrilt. Ja enam-vähem otse keskelt ka
13. minut - Carvajal on saanud vigastada ja vajab tohtrite abi. Tundub, et Reali mees ikkagi jätkab mängu
9. minut - Bayernil päris heast kohast karistuslöök, Robben niideti maha
Ühtegi teravat olukorda pole seni olnud. Ei mänguliselt, ega ka egode tasandil
5. minut - Kolmas nurgalöök Bayernile, seekord teiselt poolt. Aga tulemuseks ikka ei midagi
3. minut - Ka teine Bayerni nurgalöök läheb "hapuks"
2. minut  - Bayerni esimene nurgalöök endast midagi ohtlikku ei kujutanud
Kohtumine algas!
Keskendume blogis eelkõige mängule Müncheni Bayern - Madridi Real. Loetud minutite pärast pannakse pall mängu.
Monaco alistas võõrsil Dortmundi Borussia 3:2. Kaks põnevusmängu lähevad lahti õige pea.