Viimast korda euromänguks lammutamisele mineva Vicente Calderoni staadioni murule astunud Atletico pallurid tegid unelmate alguse ning pääsesid juba veerandtunnise mängu järel 2:0 juhtima - Saul lõi 12. minutil nurgalöögi järel peaga avavärava ning kolm minutit hiljem realiseeris Antoine Griezmann Fernando Torrese teenitud penalti.

Matš sai täiesti uue pöörde avapoolaja lõpuminutitel, mil Isco jõudis esimesena lahtise pallini, mille Jan Oblak oli Toni Kroosi pealelöögi järel hiilgavalt tõrjunud, ja saatis selle võrku. Seis 2:1 tähendas, et avamängu 0:3 kaotanud Atletico vajas edasipääsuks veel kolme väravat.

Teisel poolajal avanes Atleticol küll mitu suurepärast šanssi, kuid Reali väravavaht Keylor Navas näitas hiilgavaid tõrjeid ning vedas tiitlikaitsjad finaali. Karikavõidu eest hakkab Real heitlema itaallaste Torino Juventusega, kes alistas teises poolfinaalis Monaco. Finaalmatš peetakse 3. juunil Cardiffis Millenniumi staadionil.