Euroopa liiga: Joonas Tamme koduklubi sai kindla kaotuse ning alagrupist edasi ei pääsenud

(1)
Joonas Tamm on Sarpsborgis tõusnud kindlaks põhikoosseisumeheks. Sellelt tasemelt on võimalik hüpe juba järgmisele astmele.Foto: Bülent Kilic, AFP/Scanpix

Eesti jalgpallikoondislase Joonas Tamme koduklubi Sarpsborg 08 pidi täna võõrsil alistama Belgia tippklubi Genki, et hoida elus lootust pääseda alagrupist edasi, ent belglastele jäädi siiski 0:4 alla.

Kohtumine algas Sarpsborgi jaoks kohutavalt, kui juba viiendaks minutiks oldi 0:2 maas. Sellise seisuga mindi ka vaheajale. Teisel poolajal lõi Genk veel kaks väravat ning 4:0 võiduga kindlustati alagrupi võit ja ühtlasi edasipääs järgmisesse ringi.

Kuue kohtumisega ühe võidu, kaks viiki ja kolm kaotust saanud Sarpsborg 08 jäi 5 punktiga alagrupis viimaseks. Joonas Tamm tegi täna kaasa kogu kohtumise.

Teise meeskonnana sai I-alagrupist edasi rootslaste Malmö, kes oli võõrsil 1:0 parem Istanbuli Besiktasest.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Võõrsil sai raske viigi kätte juba edasipääsu kindlustanud Londoni Chelsea, kui võideldi välja 2:2 viik Ungari klubi MOL Vidiga. Teise koosseisuga mänginud Chelseale päästis viigipunkti Olivier Giroud' karistuslöök 75. minutil. Chelsea järel pääses teisena edasi BATE Borissov.