BLOGI | VAR otsustas mõlemas mängus! Manchester United tegi Pariisis uskumatu tagasituleku ning pääses edasi, Porto alistas lisaajal Roma

(82)
Marcus Rashford võiduvärava järelFoto: JOHN SIBLEY, Action Images via Reuters/Scanpix

Meistrite liiga kaheksandikfinaalid jätkusid kahe tõeliselt tulise kohtumisega: Manchester United tegi ära "võimatu missiooni" ning alistas avamängu 0:2 kaotuse järel võõrsil Pariisi Saint-Germaini dramaatiliselt 3:1, samal ajal vajas FC Porto lisaaega, et kodus AS Roma konkurentsist välja lüüa.

Manchester United alustas PSG vastu kohtumist suurepäraselt: juba teisel minutil kasutas Romelu Lukaku ära pariislaste kaitsja Thilo Kehreri kohutava tagasisöödu ning viis Unitedi juhtima. Edu ei kestnud pikalt - 12. minutil viigistas Kylian Mbappe hea söödu järel seisu Juan Bernat.

Järgnes PSG domineerimisel kulgenud avapoolaeg, kuid ometi oli see taas United, kes sisuliselt eikuskilt värava leidis - PSG väravavahil Gianluigi Buffonil oli vihmasel platsil raskusi Marcus Rashfordi kauglöögi tõrjumisega ning 30. minutil oli see taas Lukaku, kes vastase eksimuse väravaks realiseeris.

Teisel poolajal hakkas pisut rohkem palli hoidma ja ründama ka väravat vajanud United, kuid väga häid šansse neil ei tekkinud. Õlekõrs tekkis lõpuks totaalselt ootamatult: Diogo Dalot' suhteliselt optimistlik kauglöök võttis õrna rikošeti Presnel Kimpembe käest ning kuigi esimesel pilgul kohtunikud seda ei tuvastanud, siis VAR ei eksinud - käsi ja penalti! Pika pausi järel ei vedanud Marcus Rashfordi närvid teda alt ning Buffon sai üle mängitud - 3:1 ning United edasi, sealjuures oligi neil kogu mängu peale täpselt kolm võimalust!

Teine samal ajal toimunud mäng oli samamoodi dramaatiline. Koduplatsil avamängu 1:2 kaotuse järel tagaajaja positsioonilt alustanud Porto oli kogu kohtumise jooksul Roma vastu aktiivsem pool ning nende 2:1 edu normaalajal viis matši lõpuks lisaajale. Seal otsustas mängu taas VARi abil saadud penalti - kohtunik võttis Porto kasuks ära karistusalas särgist tirimise, mõned minutid hiljem aga otsustasid vilemehed, et Porto kastis vastase "abiga" kukkunud Roma mees penaltit ei väärinud. Porto kangelaseks tõusiski lõpuks äärekaitsja Alex Telles, kes VARi abiga saadud penalti kodupubliku ees 117. minutil realiseeris ning sellega portugallased kaheksa parema sekka viis.

Kuula, mida rääkis mängudest värske jalgpallisaade "Futboliit":

Meistrite liiga: PSG - Man Utd; Porto - Roma
Lõpuvile! Porto on edasi kaheksa parema seas ja draamat oli täna oi-oi kui palju!
Portol oli veel kõik jõud ette jätnud Roma vastu suurepärane võimalus kõik lõplikult ära otsustada, kuid võimalus lasti luhta!
Oi-oi, sellest olukorrast saavad Roma fännid veel pikalt rääkida...
Ei anta penaltit! Kordusest oli küll näha, et Roma mehel aeti karistusalas väikese puutega jalad risti, kuid kohtunikud otsustavad, et puude oli liiga tühine!
Taas VAR! Kas Roma saab hoopis ise veel ühe penalti?
Porto klaarib. Kolm üleminutit.
Roma saab nurgalöögi. 120 minutit on kohe täis.
SEES! Alex Telles virutab penalti sisse ning Porto on edasipääsu lävel! Penaltiseeriat me täna igatahes enam ei näe!
PENALTI PORTOLE TULEB!
Mängitud on 115 minutit. Isegi kui siit värav tuleb, jääb Romale veel õige pisut aega viigistamiseks ja sellega koos ka edasi pääsemiseks.
Florenzi tiris Porto ründajat Fernandot hetkeks särgist, kui tema poole sööt tuli. Kas tirimine oli piisav, et penalti määrata?
VAR! Roma kastis oli sagimine ning Porto võib siit penalti saada!
Veel üks supervõimalus Džekole! Hea sööt kaitseliinist läbi ning Džeko tõstab palli küll Casillasest üle, aga liiga pehmelt - Pepe suudab selleni enne väravajoont jõuda ning klaarib! Aga kas Porto meestel on jalad lõplikult pehmed?
Suurepärane võimalus Edin Džekole! Mees suudab kuidagi karistusala külje peal kaitsjast mööda triblada ning suhteliselt heast kohast peale virutada - aga üle värava!
Esimene lisaajapoolaeg lõpeb kergemat sorti nääklusega, aga ei midagi hullu. Pinged on kõrgel. Seis endine - 15 minutit jäänud, kui väravaid me ei näe, tuleb penaltiseeria.
Mäng on endiselt suhteliselt närviline. Porto pigem ründab, kuid ka Roma saab aeg-ajalt kontratest olukordi tekitada.
Mõlemad meeskonnad on juba päris väsinud. Tuletame meelde, millises olukorras oleme: võõrsil palliva Roma üks värav tähendaks automaatselt seda, et Portol oleks vaja edasipääsuks vastata kahega.
Samal ajal on lisaaeg Porto-Roma mängus alanud.
Kümnendal lisaminutil tuleb lõpuks vile ja Manchester United on täiesti uskumatu mänguga edasi pääsenud!
Üheksas lisaminut Pariisis käib. Lõpuvilet ei tule ega tule!
Samal ajal on lõpuvile Porto ja Roma mängus - lisaaeg!
De Gea eksib karistusalas ja kingib võimaluse PSG-le. Nurgalöök!
Buffon küll aimas õigesti, kuid Rashfordi löök oli nii tugev, et võimalust ei olnud! United on tulnud rongi alt välja!
Uskumatu stsenaarium!
SEES! Manchester United läheb 3:1 juhtima ning on edasipääsu lävel!
Antaksegi ära! Rashford versus Buffon...
PENALTI UNITEDILE!
Diogo Dalot' kauglöök võtab Kimpembe käest rikošeti ning kohtunik on monitori juures. Kas tõesti?
VAR vaatab üle olukorra, kust United võib saada käega mängu tõttu penalti!
POST! PSG-l on supervõimalus, kuid Mbappe ei saa üks-ühele olukorras korralikult de Geast mööda ning jätkuolukorras tabatakse posti.
Solskjaerilt väga huvitav vahetus: nooruke Tahith Chong sisse, välja Andreas Pereira.
Viimane veerandtund on alanud. Portos on praeguse seisuga mäng minemas lisaajale, Pariisis hoiab PSG veel õhukesest edust kinni.
United on nüüd pisut paremini mängima hakanud ning ka rohkem rünnata saanud.
Portos panevad Edin Džeko ja Pepe otsaesised kokku ning Džeko üritab eriti teatraalse kukkumisega vastasele karistust välja võluda. Mõlemale kollane kaart.
Kordused näitavad, et suluseis oli kindel. Värav oli kena, aga seda ei saa ära lugeda.
Samal ajal paneb palli väravasse ka PSG, kuid Di Mariale vilistatakse suluseis. VAR vaatab üle...
Väga kena pall väravaesisele, Marega ennetab seal kaitsjaid ning toksab mõnelt meetrilt kera võrku!
Porto läheb uuesti juhtima! 53. Moussa MAREGA!
Teine poolaeg on mõlemas linnas alanud! Pariisis kolm minutit varem, aga siiski.
Poolajaviled mõlemas mängus! Action'it väga korralikult mõlemal staadionil. Edasi läheksid praeguste seisude juures PSG ja Roma, kuid kõik on veel äärmiselt lahtine. Porto ja Roma kohtumine võib isegi lisaajale minna.Roma pidi sealjuures veel enne poolaja lõpuvilet tegema sunnitud vahetuse: kapten ja väravalööja de Rossi lonkis välja, tema asemele Pellegrini.
United saab vahelduseks palli kätte ning värskelt vahetusest sekkunud Dalot annab väravaesisele terava palli, mille PSG oma mees Kimpembe raamide vahele suunab, kuid Buffon on tema õnneks valvel.
United peab tegema taaskord esimese poolaja sunnitud vahetuse: keskkaitsja Eric Bailly liipab välja, tema asemele Diogo Dalot.
ROMA VIIGISTAB! 37. pen. Daniele DE ROSSI!
Kasti äärel võetakse Perotti maha ning Porto mehed isegi väga ei protesti.
PENALTI ROMALE!
Rashford lööb kaugelt peale, märg väljak segab kogenud Buffoni, kes pudistab palli enda ette tagasi ning Lukaku on esimesena jaol!
Uskumatu! Manchester United lööb eikusagilt teise värava! 30. Romelu LUKAKU!
Selline seis viiks kokkuvõttes edasi juba Porto.
Värav loeb!
Kena kombinatsiooni järel saab Soares väravaesiselt palli sisse lükata. Kuna ta oli väga suluseisu piiril, vaatab VAR selle asja kindlasti üle.
Porto läheb juhtima! 26. Tiquinho SOARES!
Unitedil on tükk tegemist, et üldse pall kätte saada. PSG kontrollib kohtumist väga kenasti.
Palli hoiavad oma mängudes pigem PSG ja Porto. Portol on juba ka mitu päris head võimalust olnud.
Kylian Mbappe on sealjuures Meistrite liiga tänavuse hooaja söödumeister - viis väravasöötu on võistluse parim näitaja.https://twitter.com/OptaJoe/status/1103388431986634755
Hea sööt karistusalasse liini taha Mbappele, temalt hea madal pall värava eest läbi ning tagumise posti juures torkab Bernat palli võrku. Kõik algab taas sisuliselt nullist - Unitedil on veel kaht väravat tarvis.
PSG VIIGISTAB! 12. Juan BERNAT!
Tempokalt on mäng alanud ka Portos, kus kodumeeskond on oodatult aktiivsem pool.
Thilo Kehrerilt kohutav tagasisööt, Lukaku lõikab selle vahelt, põikab Buffonist mööda ning paneb palli tühja väravasse! Unitedile fantastiline algus!
Manchester United läheb juba teisel minutil juhtima! 2. Romelu LUKAKU!