BLOGI | Uskumatu mäng! Liverpool alistas Barcelona 4:0 ning pääses teist aastat järjest Meistrite liiga finaali

(212)
Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Georginio Wijnaldum lõi kaks väravat.
Teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Georginio Wijnaldum lõi kaks väravat.Foto: Paul Ellis, AFP/Scanpix

FC Liverpool sai jalgpalli Meistrite liigas hakkama läbi aegade ühe suurema tagasitulekuga. Poolfinaali avamängu võõrsil FC Barcelonale 0:3 kaotanud Liverpool suutis koduväljakul teenida 4:0 võidu ja pääses koondtulemusega 4:3 finaali. Liverpool on seega Meistrite liiga esikohale mängimas teist aastat järjest.

Avamängu 0:3 kaotanud Liverpool alustas korduskohtumist võimsalt. Juba 7. minutil avas skoori Belgia koondise ründaja Divock Origi. Vigastatud Roberto Firmino asemel algkoosseisu pääsenud Origi lükkas palli väravasse pärast Jordan Hendersoni lööki, mille Barcelona puurilukk Marc-Andre ter Stegen täpselt Origi jalale tõrjus.

Järgmised suuremad sündmused leidsid aset teisel poolajal. Esmalt pidi vigastuse tõttu pingile jääma äärekaitsja Andrew Robetson, kelle asemel sekkus Georginio Wijnaldum.

Hollandi koondise pookaitsja oligi täpselt see ime, mida Liverpool vajas. Esmalt realiseeris ta 54. minutil täpse löögiga paremast äärest tulnud Trent Alexander-Arnoldi söödu. Kaks minutit hiljem tuli Xherdan Shaqirilt tsenderdus vasakust äärest ja Wijnaldum pani palli peaga väravasse.

Liverpooli 3:0 eduseis tähendas, et ees oli ootamas lisaaeg. See jäi aga ära tänu Alexander-Arnoldi geniaalsusele. 79. minutil äärekaitsja poolt osavalt lahti mängitud nurgalöögi magasid Barcelona kaitsjad täielikult maha ning Origi sai segamatult palli võrku lükata. Tulemuseks 4:0 ja koondiseisuks 4:3 Liverpoolile.

Nii jõudiski Liverpool teist aastat järjest Meistrite liigas finaali. Esikohamängus tuleb neile vastaseks Amsterdami Ajax või Tottenham. Avamängu võitis Ajax võõrsil 1:0.

Meistrite liiga: Liverpool - Barcelona
Kohtunik annab lõpuvile! Liverpoolile 4:0 võit ja koondtulemus 4:3 nende kasuks. Liverpool on teist aastat järjest Meistrite liiga finaalis!
Barcelonal on tekkimas võimalus, kuid taas mängitakse üle.
Kohtumisele antakse viis lisaminutit.
Liverpool teeb 90. minutil ära viimase vahetuse. Shaqiri puhkama, Sturridge väljakule.
Kaks väravat löönud Origi võetakse 85. minutil puhkama. Gomez mängu.
Barcelona teeb ära viimase vahetuse. Malcolm mängu, Rakitic puhkama.
Liverpool juhib mängu 4:0 ning koondtulemus on nende kasuks 4:3!
Liverpoolile nurgalöök. Alexander-Arnold hakkab justkui palli juurest lahkuma ning Barcelona mehed uimerdavad kastis niisama. Järsku teeb Alexander-Arnold kiiremad liigutused ja saadab palli karistusalasse, kus Origi saadab selle väravasse.
Ja Liverpool lööb 4:0!
Barcelona on teinud kaks vahetust. 60. minutil tuleb Philippe Coutinho asemele mängu Nelson Semedo. 75. minutil tuleb Arturo Vidali asemele Arthur.
Messi saab taas proovida. Alisson võtab esimesest nurgast palli siiski ära.
66 minutit mängitud. Matip tõmbab Messi maha ja saab kollase kaardi. Messi saab umbes 26-27 meetri pealt proovida. Otse müüri.
Üldseis on nüüd 3:3. Praeguse seisuga läheks kohtumine lisaajale!
Shaqiri annab vasakult äärelt palli karistusalasse. Wijnaldum lükkab selle sealt peaga võrku. Tabamus sündis 56. minutil.
Ja Liverpool lööb 3:0!
54. minutil annab Alexander-Arnold terava palli karistusalasse. Wijnaldum raiub palli jõuga väravasse. Kerge rikošett Rakitici jalast.       https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1125856508359708672
Liverpool lööb 2:0!
Rakitic peatab käega mänguga Liverpooli rünnaku. Horvaadile kollane kaart.
51 minutit mängitud. Mane ja van Dijk ohustavad Barcelona väravat. Esmalt päästab Sergi Roberto ja seejärel ter Stegen.
Teise poolaja alguseks teeb Liverpool vahetuse. Avapoolajal viga saanud Robertson jääb pingile. Mängu tulen Wijnaldum.
Jordi Alba saab Alissoniga silmitsi. Brasiillasest väravavaht on aga ülesannete kõrgusel ja seis püsib 1:0 Liverpoolile.
Shaqiri kaotab taas palli ning Messi saab lüüa. Liverpooli õnneks läheb pall siiski napilt väravast mööda. Shaqiri on seni ilmselgelt olnud Liverpooli nõrgim lüli.
Sergio Busquets tabab õhtuvõitluses õlaga Fabinho pead ja saab selle eest kollase kaardi.
Esimesele poolajale antakse neli lisaminutit.
Robertson vajutab 43. minutil kaugelt peale. Vidal viskub ette. Pall põrkab vastu Tšiili poolkaitsja kätt (käsi on siiski üsna vastu keha) ja sealt läheb mänguvahend üle otsajoone. Tulemuseks nurgalöök.
Robertson saab vahepeal viga, kuid kerge turgutus ning šotlane on taas löögivalmis.
Mäng jätkub kõrgel tempol, kuid viimased minutid ei ole ülemäära ohtlikke olukordi pakkunud.
Henderson natuke veel lonkab, kuid on väljakul tagasi.
Henderson teeb põlvele viga ja jääb murule lamama. Arstid tulevad Liverpooli kaptenit abistama.
Liverpool annab tuld. Nüüd saab proovida Robertson. Ter Stegen teeb uhke hüppe ja saab keha pallile ette.
Philippe Coutinho saab 18. minutil kiirel vasturünnakul ohtlikult löögile. Alisson päästab. Nurgalöögi järel saab proovida Messi. Napilt mööda.
Barcelona tuleb kiirelt palliga üle. Lõpuks saab löögile Messi. Hea eeltöö Jordi Albalt. Alisson lükkab palli nurgalöögiks. Sealt midagi ohtlikku rohkem ei tule.
Mane kukub 10. minutil kastis. Sergi Robero teeb ka kerge vea, kuid kohtuniku vile vaikib. VAR-i vaatamata ei hakata. Liverpool on väga tuliselt ründamas.
7. minutil saab Henderson löögile. Ter Stegen saab käe vahele, kuid Origi on esimesena platsis ja lükkab palli võrku.
Liverpool asub kordusmängu 1:0 juhtima!
Mäng on alanud tuliselt. Esimese minuti jooksul jõutakse mõlema värava lähistele. Robertson annab Messile ka vopsu vastu kukalt, kui argentiinlane jääb murule käsi laiutama. Liverpooli esimene nurgalöök midagi ohtlikku ei too.
Kohtumine on alanud!
Liverpool on eurosarjade poolfinaalide kodumängudes seni kaotanud ainult ühe korra.                             https://twitter.com/OptaJoe/status/1125825455825854464
Liverpooli algkoosseis: Alisson, Matip, van Dijk, Robertson, Alexander-Arnold, Milner, Henderson, Fabinho, Shaqiri, Mane, Origi.Barcelona algkoosseis: ter Stegen, Lenglet, Pique, Jordi Alba, Sergi Roberto, Rakitic, Vidal, Sergio Busquets, Philippe Coutinho, Messi, Suarez.

Liverpool pakkus avamängus võõrsil Barcelonale küll vägeva lahingu ning mängis tegelikult hästi, kui välja arvata "pisiasi", et vastase värava ees ei suudetud tekitatud olukordi lahendada. Barcelona oli samal ajal rünnakul efektiivne ning Luis Suareze üks ja Lionel Messi kaks väravat annavad Barcelonale tänase kohtumise eel võrdlemisi turvalise 3:0 eduseisu.

Liverpooli ülesanne on küll tohutult raske, ent ei tasu unustada, et oleme Meistrite liigas viimastel aastatel sarnastest seisudest välja tulemisi näinud küll: meenutame kas või eelmise aasta veerandfinaali, kus seesama Barcelona võitis AS Roma vastu avamängu kodus 4:1, ent sai seejärel võõrsil ootamatu 0:3 kaotuse ning langes konkurentsist.

Liverpooli seisu teeb aga raskemaks asjaolu, et vigastused on nende ridu tugevalt hõrendanud: rünnakul jäävad kohtumisest eemale nii Mohamed Salah kui Roberto Firmino, puudu on veel ka näiteks Naby Keita ja Alex Oxlade-Chamberlain.

"Peame lihtsalt üritama," sõnas Liverpooli loots Jürgen Klopp mängueelsel pressikonverentsil. "Kui suudame seda teha, oleks see imeline. Kui ei suuda, siis tahame võimalikult ilusal moel põruda."

Võib arvata, et Firmino ja Salahi puudumisel asetab Klopp põhirivistusse belglasest ründaja Divock Origi, sugugi võimatu pole ka variant, et mingil hetkel saab platsil näha ka verinoort inglast Rhian Brewsterit.

Barcelona sai kordusmänguks valmistuda väga lõdvalt: kuna Hispaania meistritiitel on neil juba kindel, oli neil võimalik liigamängus platsile saata "varumeeste varumehed", sellest hoolimata sai aga üks võrdlemisi oluline mängumees vigastada ning täna kaasa teha ei saa - platsile ei maksa oodata Ousmane Dembelet.

Kohtumine algab Anfieldil kell 22.00, Delfi Sport toob olulisemad sündmused lugejateni otseblogis.