BLOGI | Suur õhtu Meistrite Liigas: Angel di Maria kollitas Reali, Atletico ja Juventus pidasid vägeva lahingu

(16)
Tottenham mängis maha kaheväravalise eduseisu!
Madridi Atletico - Torino JuventusFoto: JAVIER SORIANO, AFP/Scanpix

Jalgpalli UEFA Meistrite liiga uus hooaeg jätkus täna, kui avakohtumised peeti gruppides A kuni D.

Vooru kesksetes mängudes läksid vastamisi Paris Saint-Germain ja Real Madrid A-grupis ning Madridi Atletico ja Torino Juventus D-grupis.

Prantsusmaa valitsev meisterklubi alustas kohtumist suurepäraselt, kui juba 14. minutil viis meeskonna juhtima endine Reali mängumees Angel di Maria. Loetud minutid pärast pooltunni täis tiksumist suurendas argentiinlane kauni löögiga PSG eduseisu. Kõigest minut hiljem vähendas Gareth Bale ilusa kauglöögiga Reali kaotusseisu, aga videokohtunike süsteem VAR fikseeris waleslase puhul käega mängu ning tabamus tühistati.

PSG 2:0 eduseis püsis pikalt ning tundus, et selle seisuga ka mäng lõppeb, kuid esimesel lisaminutil lisas veel kolmandagi tabamuse Thomas Meunier. Real näitas kohtumises üllatavalt kehva löögitäpsust, kui kaheksast üritusest koguni seitse läks mööda ning üks blokeeriti.

Teises A-grupi kohtumises leppisid väravateta viigi Club Brügge ja Istanbuli Galatasaray.

Standings provided by Sofascore LiveScore

D-grupi suures vastasseisud heitlesid omavahel Madridi Atletico ja Torino Juventus. Esimest poolaega domineeris Atletico, kellel oli mitu võimalust minna kohtumist juhtima, kuid esimene poolaeg lõppes siiski väravateta viigiga.

Teist poolaega alustas paremini Juventus ning 47. minutil viis Juan Cuadrado külalised ka juhtima. 65. minutil kasvatas Blaise Matuidi Juventuse eduseisu. Atletico ei lasknud aga kaotusseisust end heidutada ning hakkasid mängu lõpu poole üha enam taas kohtumist domineerima. Esimese tabamuseni jõudis Atletico 70. minutil, kui peaga suunas palli väravasse Stefan Savic.

Atletico sai väravast vaid indu juurde ning hakkas taga ajama viigiväravat. Palju kõneainet tekitas olukord 83. minutil, kui Leonardo Bonucci mängis kastis käega, aga kohtuniku vile vaikis. Atletico mehed nõudsid olukorrast häälekalt penaltit ning Diego Costa sai selle eest ka kollase kaardi. Võõrustajad said lõpuks oma tahtmise 90. minutil, kui viigivärava lõi Hector Herrera. 2:2 viigiseisul kohtumine ka lõppes.

Mõnevõrra üllatuslikult on avavooru järel D-grupi liider Moskva Lokomotiv, kes alistas võõrsil 2:1 Leverkuseni Bayeri.

B-grupis on avavooru järel liider Müncheni Bayern, kes oli kodus 3:0 parem FK Crvena zvezdast. Saksamaa hiiule tõid võidu Kingsley Comani, Robert Lewandowski ja Thomas Mülleri tabamused.

Kaheväravalise eduseisu mängis maha kevadine finalist Tottenham Hotspur. Harry Kane'i ja Lucas Moura tabamused viisid meeskonna võõrsil Piraeuse Olympiakose vastu juhtima, aga Daniel Podence ja Mathieu Valbuena tabamused päästsid Kreeka klubile viigipunkti.

C-grupis säras kübaratrikiga Mislav Orsic, kes aitas Zagrebi Dinamo 4:0 võidule Atalanta üle. Ühe tabamuse lisas veel Marin Leovac. Kindla võidu sai kirja ka Manchester City, kui 3:0 alistati võõrsil Donetski Šahtar. Inglismaa valitseva meisterklubi eest olid täpsed Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan ja Gabriel Jesus.

MEISTRITE LIIGA AVAVOOR (18.09):
Läbi! Atletico ja Juventus lõpetavad 2:2 viigiga. Mõlemad meeskonnad andsid vägeva lahingu, aga ilmselt maitseb viigipunkt praegu ikkagi Atleticole rohkem.
94. minut. Ronaldo oli väga-väga lähedal võiduväravale, aga lööb napilt palli väravast mööda.
Mõned kohtumised on lõppenud! City võidab Šahtari 3:0, Lokomotiv Leverkusenit 2:1.
Samal ajal lööb PSG kolmanda vastuseta värava Reali vastu, sedapuhku värava autoriks Meunier.
90. minut. OLEMAS! Atletico saab oma teise värava kätte, mida nad pikalt taga ajasid!  Herrera lööb peaga nurgalöögist palli väravasse. 5 minutit anti veel lisaks ka!
87. minut. Juventuse eest teeb debüüdi Aaron Ramsey, kes vahetab välja Miralem Pjanici.
Diego Costa sai jutustamise eest veel kollase kaardi, mis muidugi eraldi uudis pole.
Bonucci mängib kastis käega, Atletico mehed nõuavad penaltit, aga kohtuniku vile vaikib. Ei minda ka VAR-i vaatama.
80. minut. Lewandowski värav duubeldab Bayerni eduseisu Crvena zvezda vastu.
76. minut. City lööb Šahtari vastu kolmanda värava, kui täpne on Gabriel Jesus.
73. minut. Juventus oli väga lähedal kolmandale tabamusele, aga nii Oblak kui Trippier seisid omal kohal.
Siiski-siiski! Orsic lööb kübaratriki ja viib Zagrebi juba 4:0 juhtima Atalanta vastu.
Jätkuvalt on Atletico - Juventus ainus mäng, kus teisel poolajal värav löödud.
69. minut! Atletico lööb ühe värava tagasi. Keskkaitsja Savic suunab karistuslöögi jätkuolukorras peaga palli väravasse. Ühtlasi tegu Savici esimese väravaga Meistrite Liigas!
65. minut. 2:0! Matuidi suunab peaga Alex Sandro tsenderduse Oblaki selja taha. Juventus on pannud Atletico nüüd väga raskesse seisu.
60. minutit on kohtumistes täis tiksunud. Teisel poolajal seni ainsaks väravaks ainult Cuadrado tabamus Atletico vastu.
60. minut. Gimenezil oli suurepärane võimalus Juventuse vastu seis viigistada, aga lööb palli üle värava.
47. minut! Värav! Cuadrado lõpetab Juventuse kiirrünnaku suurepärase löögiga ristnurka! Juventus läheb võõrsil kohtumist juhtima.
1. poolaeg läbi! Juventus ja Atletico väravad ei löönud, veidi domineerivam pool oli Hispaania klubi. Ühtlasi tegu ainsa mänguga, kus veel väravaarve avamata.
Zagreb on juba 3:0 Atalanta vastu juhtimas, kui taas oli täpne Orsic.
39. minut. Ronaldo pääseb kastist ohtlikult löögile, aga Oblak on omal kohal.
City läheb 2:0 juhtima! Värava saab kirja Ilkay Gündogan.
VAR võtabki värava Realilt ära. PSG 2:0 edu püsib.
Kas Real vastab kiirelt? Bale lööb palli väravasse, aga VAR on hetkel uurimas, kas waleslane võttis palli käega omaks.
Di Maria on hoos! Argentiinlane viib kauglöögiga PSG juba 2:0 juhtima! Eduseisu pääseb ka Müncheni Bayern, kui Crvena zvezda vastu on täpne Coman.
Karistuslöögist siiski midagi ohtlikku ei sündinud. Küll aga sündis Zagrebis, kus võõrustajad lähevad 2:0 Atalanta vastu juhtima! Värava sai kirja Mislav Orsic.
29. minut. Atletico on saanud Juventuse vastu surve peale ning nüüd saab kodumeeskond ka ohtlikust kohast karistuslöögi!
Leverkusen viigistab Lokomotivi vastu seisu 1:1-le! Samal ajal asub City juhtima Šahtari, kui täpne on Riyad Mahrez.
19. minut. Matuidi saadab Juventuse poolelt ohtliku tsenderduse kasti, aga Oblak püüab palli kindlalt!
16. minut. Moskva Lokomotiv pääseb võõrsil Leverkuseni vastu juhtima! Värava lõi endine PSG mängumees Grzegorz Krychowiak.
1:0! PSG läheb kodus Reali vastu juhtima! Värava autoriks endine Reali mängumees Angel Di Maria.
Joao Felix tegi suurepärase soolojooksu üle poole väljaku Juventuse vastu ja Sczcesny peab tõrjuma. Atleticole nurgalöök.
Õhtuste mängude esimene värav sündis Zagrebis! Leovac viib kodumeeskonna Atalanta vastu juhtima.
7. minut. Lodi üritab kavala löögiga palli väravasse saata, aga Sczcesny püüab palli.
3. minut. Atletico sai lubavast kohast karistuslöögi, aga de Ligt klaarib kindlalt palli.
Kohtumised on alanud!
Juba 10 minuti pärast on algamas õhtused mängud! Madridi Atletico - Torino JuventusLeverkuseni Bayern - Moskva LokomotiivMüncheni Bayern - Crvena zvezdaZagrebi Dünamo - AtalantaPSG - Madridi RealDonetski Šahtar - Manchester City
Läbi! Olympiakos viigistabki Tottenhami vastu 2:2! Teises kohtumises lähevad samuti punktid jagamisele, kui Brügge ja Galatasaray lepivad väravateta viiki.
15 minutit jäänud kohtumise lõpuni. Kas tõesti võtab Olympiakos 0:2 kaotusseisust Tottenhami vastu viigi? Või isegi võidu?
Esimestes kohtumistes 68. minutit mängitud. Olympiakos ja Tottenham viigis 2-2, Brügge ja Galatasaray pole veel väravaarvet avanud.
Võimas mäng Kreekas! Valbuena realiseeris penalti ja Olympiakos on viigistanud 0:2 kaotusseisust!
Dele Alli sahistas Tottenhami poolelt 49. minutil võrku, aga kohtunik vilistas suluseisu.
Olympiakos vähendab 44. minutil võõrustajate kaotusseisu, värava autoriks Daniel Podence.
Tottenham juba 2:0 ees! Teise värava autoriks Lucas Moura.
Päeva esimene värav on löödud! Harry Kane viib penaltist Tottenhami juhtima.
Mõlemas kohtumises on veerand tundi täis tiksunud, aga väravaarvet keegi veel avanud pole.
Tervist, jalgpallisõbrad! Teist õhtut järjest saame kaasa elada Meistrite Liiga mängudele! Õhtu naelteks on kindlasti vastasseisud PSG - Madridi Real ning Madridi Atletico - Torino Juventus, aga esimesed kohtumised peetakse juba algusega kell 19.55. Piraeuse Olympiakos võõrustab kevadist finalisti Tottenham Hotspuri ja Club Brügge võtab vastu Galatasaray.