BLOGI | Ronaldo maania sai hoogu juurde, kübaratrikk ja edasipääs! Manchester City klohmis Schalket

(88)
Cristiano Ronaldo väravajoovastus
Cristiano Ronaldo väravajoovastusFoto: MASSIMO PINCA, Reuters/Scanpix

Eelmisel suvel 100 miljoni euro eest Madridi Realist Torino Juventusesse ostetud Cristiano Ronaldo teenis piltlikult öeldes ühe õhtuga raha tagasi. Portugallase kübaratrikk tagas Juventusele UEFA Meistrite liiga kaheksandikfinaali korduskohtumises Madridi Atletico vastu 3:0 võidu ja kahe mängu summas seisuga 3:2 edasipääsu kaheksa parema hulka.

Ronaldo skooris 27., 48. ja 86. minutil.

Kaks esimest väravat lõi Meistrite liiga kõigi aegade edukaim väravakütt peaga. Teise värava puhul päästis Juventuse väravatehnoloogia, palja silmaga polnudki alguses aru saada, et pall oli õhus olles täielikult üle joone. Kolmas tabamus sündis penaltist, mille teenis Federico Bernardeschi. Võib-olla liiga kerge puute eest selga, võib-olla mitte.

Manchester City tegi Schalkega arved klaariks kohe avapoolajal, kui kaheksaminutilise lõigu jooksul skooriti kolm korda. Kaks korda sahistas võrku Sergio Agüero (esimene penaltist) ja korra Leroy Sane.

Mängu lõpuks oli seis koguni 7:0 ja kahe mängu summas 10:2.

Eelinfo:

Juventusele võiks lootust anda tõsiasi, et kui nemad on sel hooajal 18 kodumängust võitnud 15, viigistanud kaks ning kaotanud vaid ühe (alagrupiturniiril Manchester Unitedile), siis Atletico võõrsilvorm on olnud sel hooajal vilets: kõigi sarjade peale on madridlased 18 võõrsilmängust suutnud võita seitse, viiki on mängitud kaheksa kohtumist ning kaotatud on kolm mängu.

Kas Ronaldo ja Juventus suudavad vältida sama saatust, mis tabas Ronaldo eelmist klubi Madridi Reali ning edasi pääseda? Hooaega Tallinnas UEFA superkarika võiduga alustanud Atletico tunneb end igatahes kordusmängu eel hästi ning on edasipääsusoosikuks ka kihlveokontorites.

Juventuse poolelt jäävad mängust erinevatel põhjustel eemale Alex Sandro, Andrea Barzagli, Douglas Costa, Juan Cuadrado, Mattia De Sciglio ja Sami Khedira, Atleticot ei saa aidata Diego Costa, Filipe Luis, Lucas Hernandez ja Thomas Partey.

Teises samal ajal peetavas kohtumises on vastamisi Manchester City ja Schalke 04. Seal peaksid jõudude vahekorrad eelduslikult olema selgemad: City võitis avamängu võõrsil küll pealtnäha napilt - 3:2 -, ent mängupildi mõttes oli Inglise meisterklubi selgelt üle ning koduplatsil peaksid nad kõigi eelduste kohaselt oma paremuse maksma panema.

Meistrite liiga: Juventus - Atletico Madrid; Man City - Schalke
Ja kohtumine lõppenud. Juventus edasi!
Atleticol ei ole enam midagi kaotada ja pea ees rünnakule. Veel minut mängida.
Viis minutit anti juurde.
90. minutit tiksub kohe täis. Mõni minut tuleb kindlasti juurde.
Juventuse eelmisel suvel välja käidud 100 miljonit Madridi Realile saavad ühe õhtuga tagasi teenitud.
Oblak läks arvama ja hüppas valele poole. Juventuse staadionil on pidu lahti. Aga Atletico üks värav võib muuta kõik.
86. minut - Ronaldo tegigi kübaratriki. Penaltist 3:0!
Mõistagi Ronaldo läheb lööma ja kübaratrikk on õhus...
84. minut - Juventus teenis penalti!
Manchesteris väravate sadu ei lõpe, 7:0!
82. minut - Milline võimalus Juventuse 19-aastasel ründajal Keanil. Aga napilt mööda!
Oi, oi! City tegi juba 6:0.
77. minut - värsked jalad sisse Atleticol.
City klohmib Schalket mõnuga, seis 5:0.
74. minut - Mandžukic sai võitluses palli peaga suunama, aga alt nurgast mööda.
73. minut - Juanfran võtab Ronaldo maha ja saab kollase.
Ronaldo aktsioonis, kahest mehest pääses mööda, aga siis läks pall kaduma.
69. minut - Chiellini ja Morata jagelevad. Itaallane on kaks korda murul pikali. Jalad nõrgad.
67. minut - Juventuse esimene vahetus. Spinazzola välja ja Dybala sisse. Veelgi ründavamaks.
Aga tuletame meelde, et Juventus ei ole veel edasi. Ronaldo väravad tagavad praegu lisaajale mineku. Mängida veel laias laastus pool tundi.
Ronaldo löök raksatas müüri.
57. minut - Juventusele heast kohast karistuslöök ja palli juures Ronaldo.
Manchester City teises mängus ees juba 4:0.
Esimene vahetus Atleticol - Lemar ära ja Correa sisse.
Atletico tuli mängima liiga kaitsvalt. Vähemalt praegu tundub nii.
Nüüd on trumbid juba Juventuse käes. Võis siiski mitte?
Jälle peaga! Oblak tõi palli küll välja, aga väravatehnoloogia abiga loetakse pall sisse. Kordused näitasid, et pall oli üle joone. Müstiline mees on see Ronaldo.
48. minut - Ja Ronaldo lõi 2:0! Kirjeldamatu värk.
Juventusel on vaja vähemalt ühte väravat veel. Tormijooks jätkub.
Teine poolaeg läks Torinos käima!
Ikka uskumatud numbrid. Cristiano Ronaldol Meistrite liigas 160 mängu ja 122 väravat. Halloo! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1105574282871083008
City väravad: 35. minut Sergio Agüero penaltist ; 38. minut Sergio Agüero ; 42. minut Leroy Sane.
Torinos esimene poolaeg läbi! Suur intriig ootab alles ees.
Manchester City lõpetas teise mängu ära. Seis lühikese ajaga 3:0 ja kahe mängu summas juba 6:2.
Chiellini, verine Chiellini võitleb vastaste kastis nagu emalõvi. Suunas kehaga palli väravale, saadi veel üks nurgalöök.
44. minut - Juventus on saanud jälle surve peale. Mängu kolmas nurgalöök.
43. minut - Ronaldo kastis peaga, aga suunab palli väravast mööda.
41. minut - Atletico on nüüd saanud mängu viimasteks minutiteks enda kätte.
Manchester City on läinud Schalke vastu penaltist juhtima 1:0. Värava autoriks Agüero.
Bernardeschi lõi ja mitte palju üle.
31. minut - Juventus saab magusa koha pealt karistuslöögi.
Alles Ronaldo teine värav käesoleva hooaja Meistrite liigas. Aga kui tähtis värav.
27. minut - Ronaldo lööb jõuga 1:0 ära. Läks palli peale, kas kõik või mitte midagi.
26. minut - Juventus saab mängu teise nurgalöögi.
22. minut - Koke löök Juventuse väravale meetri jagu üle.
21. minut - Ei saa Juventus Atltico kaitset lahti muugitud. Tempo ja võitlus on kõva.
Ka teises mängus seni väravad löömata. Schalkele see ei sobi.
16. minut - Atletico on väga madalale vajunud. Juventus piirab karistusala ümber ja noolib väravat.
10. minut - Väravad seni löömata. Juventus valdab palli enam.
Aga tormihoiatus on Juventuse poolt antud. Kahtlemata läheb tuliseks madinaks.
Kas Ronaldo lõi Oblaki käest palli ära või oli kõik määrustepärane? Ja ikkagi ei loetud.
Pall on sees, aga kohtunik esialgu ära ei loe. Vaadatakse VAR-i.
3. minut - Juventus loomulikult tormab kohe vastaste väravale. Esimene nurgalöök käes.
Mäng läks käima!
Juve asetus. Kas Atletico kaitse suudetakse lahti murda? Uks on olnud ikka väga lukus. https://twitter.com/juventusfc/status/1105545722445905927
Tere hilisõhtust! Täna tõotab UEFA Meistrite liigas tulla kaks ülipõnevat kaheksandikfinaali kordusmängu. Keskendume eelkõige Juventuse ja Madridi Atletico vastasseisule.