BLOGI | Meistrite liigas selgusid viimased veerandfinalistid: Barcelona alistas Lyoni, Liverpool tõrjus konkurentsist Bayerni

(96)
Lionel Messi ja Luis Suarez
Lionel Messi ja Luis Suarez Foto: LLUIS GENE, AFP/Scanpix

Jalgpalli UEFA Meistrite liigas selgusid kolmapäeva õhtul viimased veerandfinalistid. FC Barcelona alistas koduväljakul Lyoni 5:1 ja jõudis esimese Hispaania klubina kaheksa hulka, Liverpool võitis võõrsil Müncheni Bayerni 3:1 ja pääses juba neljanda Inglismaa meeskonnana veerandfinaali.

Tänaste kaheksandikfinaalide kordusmängude eel oli kõik lahtine, sest mõlema paari avamäng oli lõppenud 0:0 viigiga.

Barcelona haaras Lyoni vastu kiiresti initsiatiivi ning juhtis Lionel Messi realiseeritud penalti ja Philippe Coutinho tabamuse järel juba pooletunnise mängu järel 2:0. Prantslaste lootus tärkas teise poolaja keskel, mil Lucas Tousart vähendas kaotusnumbrid minimaalseks, kuid kohtumise lõpp kuulus selgelt kodumeeskonnale. Esmalt lõi Messi oma teise värava ning siis tegid skoori ka Gerard Pique, kes vormistas Messi täpse söödu, ja vahetusest sekkunud Ousmane Dembele.

Teenitud võidu sai täna ka Liverpool, kes mängis võõrsil üle Bayerni 3:1. Sadio Mane juhtvärava järel suutsid sakslased küll Joel Matipi omavärava abil viigistada, ent teine poolaeg kuulus selgelt inglastele. Liverpooli võidu vormistasid Virgil van Dijk, kes lõi 69. minutil nurgalöögi järel peaga 2:1, ja Mane, kelle teine värav sündis kuus minutit enne lõpuvilet.

Seega jõudsid veerandfinaali lausa neli Inglismaa klubi - Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur ja Liverpool - ning hispaanlaste Barcelona, itaallaste Torino Juventus, hollandlaste Amsterdami Ajax ja Portugali meeskond FC Porto.

Jalgpalli Meistrite liiga: Barcelona-Lyon 5:1, Bayern-Liverpool 1:3
Barcelona võitis kordusmängu 5:1 ja jõudis samuti kindlalt veerandfinaali.
Liverpool on võitnud 3:1 ja pääseb sama üldskooriga ka veerandfinaali.
Barcelona lööb veel ka viienda värava! Vahetusmees Ousmane Dembele vormistab (ilmselt) lõppseisuks 5:1
Ja Barca lööb kohe ka 4:1. Messi sööt leiab tagumisest postist Gerard Pique, kes ei eksi!
Sadio Mane lööb 3:1 Liverpoolile!
Lionel Messi lööb 78. minutil 3:1 ja võtab Barcal pinged maha! Argentiinlane saab karistusala keskele söödu ning lollitab kolm Lyoni kaitsjat üle ja saadab palli külma rahuga värava alla nurka.
Neuer tõrjub Firmino löögi.
Lewandowski (Bayern) jääb suluseisu.
Philippe Coutinho kõmmutab küljevõrku ja Lyoni lootus elab veel...
Bayern vajab 20 minutiga kahte väravat, et konkurentsi jääda...
Liverpool lööb 69. minutil 2:1! Van Dijk kerkib nurgalöögi järel kõige kõrgemale ja koksab palli peaga võrku!
VAR vaatas olukorra üle, kuid hindas Lyoni värava igati määrustepäraseks. Üks prantslaste värav veel ning Barcelonat tabab Reali ja Atletico saatus...
Lyon lööb ühe tagasi! Hispaanlaste kaitse on peataolekus ja kingib külalistele oma karistusalas võimaluse, mille realiseerib Lucas Tousart. Barcelona juhib nüüd 2:1.
Lewandowski on Gnabry söödu järel ohtlikult löögile pääsemas, kuid ei suuda värava ees pallini ulatuda.
Bayernil jääb pool tundi armuaega. Teise poolaja esimesed 15 minutit on lihtsalt ära raisatud...
Barca ja Lionel Messi olid lähedal kolmandale väravale. Raske on näha, et Lyon suudaks selle mängu päästa.
Bayern laseb Liverpoolil pikka aega rünnata. Üllatav.
Ka Barcelona ja Lyoni mängus on teine poolaeg alanud.
Neuer tõrjus Salahi pealelöögi!
Täna Barcelona eest võrku sahistanud Coutinho polnud varem Meistrite liigas play-offis väravani jõudnud. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1105936990061641733
Münchenis on teine poolaeg alanud.
Ja Barcelona läheb Lyoni vastu vaheajale 2:0 eduseisus.
Bayern-Liverpooli mängu avapoolaeg on lõppenud 1:1.
Liverpooli jaoks pole midagi katki - võõrsil löödud värav viib nad hetkel veerandfinaali.
Bayern viigistab - Joel Matip lööb õnnetu omavärava ja seis on 1:1! Matip pidi seda palli mängima, sest muidu oleks tagumise posti juures olnud Robert Lewandowski selle võrku löönud.
Liverpooli võimalus, kuid Andy Robertson lööb mööda.
Lyon peab väravavahti vahetama, trauma tõttu lahkub Lopes, väljakule tuleb Mathieu Gorgelin.
Barcelona lööb Lyoni vastu 2:0! Suarezi hea söödu järel lükkab palli tühja väravasse Philippe Coutinho.
Liverpool asub Münchenis Sadio Mane väravast juhtima 1:0! Van Dijki sööt leiab Mane, kes mängib üle kaitsja ja väravast välja tormanud Neueri. Sakslased vajavad nüüd edasipääsuks kahte väravat.
17. minut - 1:0 Barcelonale. Lionel Messi realiseerib penalti.
Barcelona saab penalti! Viga tehti Suarezi vastu.
Robert Lewandowski kukub võitluses Virgil van Dijkiga. Bayern ootab penaltit, kuid kohtuniku vile vaikib.
Henderson ei saa siiski jätkata, tema asemele tuleb 13. minutil Fabinho.
Bayerni ohtlik olukord, kuid Thiago Alcántara lööb mööda. Olukord algas Roberto Firmino valesöödust.
Liverpooli poolkaitsja Jordan Henderson vajas arstiabi, kuid saab jätkata.
Bayern on alustanud Liverpoolist ründavamalt, mida oligi ehk eeldada.
Rakitici ohtlik pealelöök karistusala joonelt lendab Lyoni kaitsjatesse. Prantsuse klubi kaitseb 11 mehega.
Kolmandal minutil peab Lyoni väravavaht Anthony Lopes tegema hea tõrje, et Messi skoori ei avaks! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1105925358937882626
Barcelona alustas kohe väga ohtlikult ning Messi sööt oli kontrarünnakul leidmas Suarezit.
Barcelona-Lyon ja Bayern-Liverpool mäng on alanud! Mõlemas paaris on all seis 0:0 ehk olukord on väga intrigeeriv.