BLOGI | Meistrite liiga: Tottenham purustas Bundesliga liidri, Real võitis võõrsil VARi abil Ajaxit

(32)
 Son Heung-min
Son Heung-min Foto: MATTHEW CHILDS, Action Images via Reuters/Scanpix

Kolmapäeva õhtul jätkati jalgpalli Meistrite liigas kaheksandikfinaalide avamängudega. Amsterdami Ajax kaotas koduväljakul tiitlikaitsja Madridi Realile 1:2, Tottenham Hotspur alistas Põhja-Londonisse külla sõitnud Bundesliga liidri Dortmundi Borussia koguni 3:0.

Tottenham tõestas taas, et lööb sel hooajal eurosarjas väravaid peamiselt teisel poolajal. Kui enne tänast oli koguni 89% nende tabamustest sündinud teisel mängupoolel, siis nüüd tõsteti seda protsenti veelgi. Kaheksandikfinaali avalahingus lõi Tottenham kõik väravad teisel poolajal - skoori avas 47. minutil Son Heung-Min, viimasel kümnel minutil vormistasid lõppseisu Jan Vertonghen ja vahetusmees Fernando Llorente.

Viimasel kolmel hooajal Meistrite liigas triumfeerinud Madridi Realile tõid Hollandis 2:1 võidu Karim Benzema 60. ja Marco Asensio 87. minuti väravad. Veerand tundi enne lõpuvilet jõudis Ajaxi ridades sihile Hakim Ziyach.

Selle mängu kohta jääb ilmselt kõneainet pakkuma avapoolaja VARi otsus, mis tühistas Ajaxi juhtvärava. Nicolas Tagliafico tabamuse järel otsustas peakohtunik Damir Skomina videokorduse vaatamise järel Dusan Tadicile suluseisu fikseerida ja värava lugemata jätta. Vilemees leidis, et Tadic segas selles olukorras Reali väravavahti.

Hollandi tippklubile tuleb igal juhul tänase esituse eest au anda, sest nad tegid tiitlikaitsjate vastu koguni 19 pealelööki (Real 13).

Järgmisel nädalal peavad kaheksandikfinaalide avamängud Liverpool - Müncheni Bayern, Lyon - Barcelona, Schalke - Manchester City ja Madridi Atletico - Torino Juventus.

Ajax - Real 1:2, Tottenham - Dortmund 3:0
Ajax kaotab kodus Realile 1:2. Selles paaris on raske ette kujutada, et Madrid koduväljakul veel komistaks...
Tottenham on võitnud Dortmundi 3:0. Inglise kolmas klubi tõi Bundesliga liidri maa peale tagasi? https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1095802810489364480
Marco Asensio viib Reali kohtumise lõpuminutitel 2:1 ette. Vahetusmehed on hoos!
Vahetusest sekkunud Fernando Llorente lööb nurgalöögi järel peaga 3:0 Tottenhamile!
Jan Vertonghen lööb Tottenhami ette 2:0! Keskkaitsja lööb palli võrku, nagu ehtne kesktormaja - ühe puutega õhust.
Ajax viigistab Reali vastu - 1:1! Hakim Ziyech on hollandlaste kangelane. Kõneainet hakkab pakkuma ilmselt asjaolu, et tundus, et enne väravat võis Reali mängija vastu viga olla. Kohtunik VARi vaatama ei lähe.
Benzema on kõvem mees, kui ilmselt enamus meist arvab. Vaid kolm mängijat on temast Meistrite liigas enam väravaid löönud. https://twitter.com/OptaJean/status/1095796899389550601
Dortmundi mees Mahmoud Dahoud pääses ohtlikult löögile, ent tabas otse Hugo Llorisi.
Dortmund on teisel poolajal olnud päris kahvatu. 0:1 võõrsilt pole nende jaoks aga mõistagi veel katastroof.
Benzema karistab Ajaxi kaitseliini ära ja lööb 1:0. Suurepärase eeltöö tegi Vinicius Junior, kes mängis enne söötmist kahest kaitsjast mööda. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1095799543130701824
Korealane asendab vigastatud Harry Kane`i kenasti - viimase 12 mänguga kokku 11 väravat: https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1095793261258649610
Ajaxi ja Reali mängus on võimalused nii Karim Benzemal kui Dabid Neresil, kuid kumbki tiim ei suuda skoori teha.
Tottenhami kangelane Son Heung-min on Bundesliga jalgpalliga väga hästi kursis, sest säras enne Inglismaale siirdumist kahel hooajal Leverkuseni särgis.
Tottenham jätkab tänavust trendi, et lööb eurosarjas enamuse oma väravatest teisel poolajal. Enne tänast oli lausa 89% nende tabamustest sündinud teisel mängupoolel.
Hiilgava söödu andis tavaliselt keskkaitses mängiv Belgia koondislane Jan Vertonghen, kes pallib täna olude sunnil vasakul äärel.
Tottenham lööb kohe avaminutil Borussia vastu 1:0! Sakslased magasid Son Heung-mini täielikult maha ja lasid korealasel värava eest palli võrku suunata. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1095791095965986823
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
Senist mängupilti arvestades vääris Ajax seda väravat igati.
Ajax lööb Realile värava - palli saadab värava eest võrku Nicolas Tagliafico, Reali puurivaht Thibaut Courtois oli ebakindel! EI! VAR võtab värava ära, peakohtunik Damir Skomina fikseerib Dusan Tadicile suluseisu. Ikka 0:0.
Tottenham valdab jätkuvalt enam palli, kuid teravust pole. Dortmund mängib palliga hoopis ohtlikumalt.
Post päästab Reali! Dusan Tadici löök leiab väravavõrgu asemel Reali värava posti...
Britid jälgivad kindlasti erilise huviga 18-aastase Jadon Sancho tegutsemist. Dortmund on hea eeskuju Briti klubidele, kuidas noortele talentidele võimalus anda.
Kui Ajax alustas selgelt paremini, siis nüüd on ka tiitlikaitsja Real tuurid üles saanud. Mõlemas mängus on skoor veel avamata.
Tottenham valdab rohkem palli, kuid Dortmund on vasturünnakutel ohtlik.
Serge Aurier saab kollase. Pole eriline üllatus, et Tottenhami äärekaitsja oskas kiirelt kaardi hankida. Kieran Trippier on täna varus.
Ajax on alustanud väga särtsakalt. Realile täna midagi kandikul ei kingita.
Tottenhami võimalus: Davinson Sanchez  lükkas palli Lucas Mourale, kes sai karistusalas löögile, ent mööda!
Ajaxi väga ohtlik kontrarünnak ja Noussair Mazraouli pealelöök läheb tagumisest postist napilt mööda!
Reali äss Gareth Bale proovis kaugelt Ajaxi väravavahi valvsust, kuid Andre Onana ei lasknud end üllatada.