BLOGI | Meistrite liiga: tiitlikaitsja Liverpool alustas kaotusega, Inter komistas, Borussia kinkis Barcelonale viigi

(30)
Peter Olayinka
Peter Olayinka Foto: ALESSANDRO GAROFALO, Reuters/Scanpix

Täna õhtul tehti UEFA Meistrite liigas algust alagrupiturniiriga. Kohe avapäeval oli kavas mitu põnevuslahingut: tiitlikaitsja FC Liverpool kaotas võõrsil Itaalia hõbedameeskonnale Napolile 0:2, Dortmundi Borussia jättis FC Barcelona vastu penalti realiseerimata ja tegi 0:0 viigi.

Napoli pööras Liverpooli vastu mängu enda kasuks viimase kümne minutiga, mil Dries Mertens realiseeris esmalt José Callejóni teenitud penalti ja seejärel vormistas vahetusest sekkunud Fernando Llorente Virgil van Dijki eksimuse järel lõppseisu 2:0.

Jürgen Klopi juhendatav Liverpool on üldse esimene Meistrite liiga tiitlikaitsja viimase 25 aasta jooksul, kes on järgmist hooaega kaotusega alustanud. Viimati juhtus see 1994. aastal AC Milaniga.

Dortmundi Borussia tegi kodus võitlusliku 0:0 viigi FC Barcelonaga, kusjuures sakslastel oli hiilgav võimalus juhtima asuda 57. minutil, kui teeniti penalti. Marco Reus ei suutnud aga 11 meetri karistuslöögil Marc-Andre ter Stegenit üle mängida ja väravad jäidki löömata.

Mullune Euroopa liiga võitja Chelsea sai koduväljakul valusa 0:1 kaotuse Valencialt, hispaanlaste võiduvärava lõi Rodrigo Moreno 74. minutil. Kaks minutit enne normaalaja lõppu jättis Ross Barkley inglaste poolel penalti realiseerimata.

Õhtu esimeses mängus komistas Itaalia meistriliiga liider Milano Inter tšehhide Praha Slavia otsa, piirdudes koduväljakul 1:1 viigiga. Itaallastele päästis seejuures punkti Nicolo Barella 90. minuti tabamus.

Tänased tulemused/väravalööjad:

E-alagrupp:
Napoli - Liverpool 2:0 (82. Dries Mertens (pen), 90. Fernando Llorente)

Salzburg - Genk 6:2 (2., 34., 45. Erling Haland, 36. Hee-Chan Hwang, 45. Dominik Szoboszlai, 66. Andreas Ulmer - 40. Jhon Lucumi, 52. Mbwana Samatta)

F-alagrupp:
Milano Inter - Praha Slavia 1:1 (90. Nicolo Barella/ 63. Peter Olayinka)

Dortmundi Borussia - Barcelona 0:0

G-alagrupp:
Lyon - Zenit 1:1 (51. Memphis Depay (pen)/ 41. Serdar Azmoun)

Benfica - RB Leipzig 1:2 (84. Haris Seferovic - 69., 79. Timo Werner)

H-alagrupp:
Ajax - Lille 3:0 (18. Quincy Promes, 50. Edson Alvarez, 62. Nicolas Tagliafico)

Chelsea - Valencia 0:1 (74. Rodrigo Moreno)

Meistrite liiga avavoor
Salzburg purustas Genki 6:2. Noor norrakas Erling Haland tegi Meistrite liiga debüüdil kübaratriki.
Chelsea kaotas kodus Valenciale 0:1. Ross Barkley jättis kaks minutit enne lõppu penalti realiseerimata.
Tiitlikaitsja Liverpool alustas kaotusega - Napoli võitis koduväljakul Inglismaa klubi 2:0.
Dortmundi Borussia tegi kodus Barcelonaga 0:0 viigi, kusjuures Marco Reus eksis penaltil.
Leipzig sai võõrsilt magusa 2:1 võidu Benfica üle. Mõlemad sakslaste väravad Timo Wernerilt.
Ajax on võitnud Lille`i 3:0.
Napoli lööb Liverpoolile teise. Vahetusest sekkunud endine Tottenhami ründaja Fernando Llorente teeb 90. minutil seisuks 2:0.
Ross Barkley ei suuda Chelsea penaltit realiseerida, lüües üle!
Chelsea saab penalti! Wass (Valencia) mängis oma karistusalas käega.
Benfica lööb 84. minutil Leipzigi vastu ühe värava tagasi - Haris Seferovic teeb seisuks 1:2.
Dries Mertens realiseerib 82. minutil penalti. Napoli 1 Liverpool 0.
Napoli-Liverpool ja Borussia-Barcelona mängudes on seis endiselt 0:0.
Napoli teenib penalti! Šotlane Robertson tegi vea Callejóni vastu.
Timo Werner lööb 79. minutil ka Lepizigi teise värava ning Benfica on jäänud kodus 0:2 kaotusseisu.
Chelsea jääb kodus Valencia vastu taha - Rodrigo Moreno lööb veerand tundi enne mängu lõppu 1:0.
69. minut: Timo Werner viib Leipzigi võõrsil Benfica vastu 1:0 ette.
Salzburgi väravatesadu jätkub - Andreas Ulmer lööb 66. minutil Genki vastu 6:2.
Mo Salah ohtliku pealelöögi suudab Alex Meret tõrjuda. Napoli pääses kaotusseisu jäämisest.
Chelsea väga ohtlik karistuslöök Valencia vastu - Marcos Alonso löögi tõrjub Jasper Cillessen.
Lionel Messi tuleb Barcelona eest väljakule.
Borussia saab Barcelona vastu penalti, kuid Marco Reus ei suuda Marc-Andre ter Stegenit üle mängida. Karistuslöögi teenis Jadon Sancho, kelle vastu tegi vea Semedo.
Nicolas Tagliafico lööb 62. minutil Ajaxi Lille`i vastu 3:0 ette.
Tundub, et pall tabab Liverpooli karistusalas Trent Alexander-Arnoldi kätt ja Napoli nõuab penaltit. Seda ei tule.
Salzburg ja Genk on löönud kahe peale juba seitse väravat - Mbwana Samatta vähendab 52. minutil belglaste kaotusseisu 2:5-le.
Ajax alustab teist poolaega hästi ning Edson Alvarez viib hollandlased Lille`i vastu 2:0 ette.
Ka Chelsea-Valencia ja Benfica-Leipzigi avapoolaeg lõppes 0:0, Ajax juhib Lille`i vastu 1:0.
Salzburg juhib Genki vastu juba poolajavileks 5:1. Sihile jõudis veel ka ungarlane Dominik Szoboszlai.
Borussia - Barcelona avapoolaeg lõppes samuti väravateta.
Napoli-Liverpool avapoolaeg on lõppenud 0:0. Itaalia klubi on olnud siiani parem meeskond.
Leedsis sündinud Erling Haland on endise Nottingam Foresti ja Leeds Unitedi mängumehe Alf-Inge Halandi poeg.
Erling Haland teeb juba avapoolajal kübaratriki ning Salzburg juhib Genki vastu 4:1. Neljas mängus on seis endiselt 0:0 - Napoli-Liverpool, Borussia-Barcelona, Benfica-Leipzig ja Chelsea-Valencia.
Genk lööb avapoolaja lõpus ühe värava tagasi - Jhon Lucumi teeb Salzburgi vastu seisuks 1:3.
Lõuna-Korea ründaja Hee-Chan Hwang lööb värava ning Salzburg juhib Genki vastu juba 3:0.
19-aastane norrakas Erling Haland lööb 2:0 Salzburgi kasuks Genki vastu.
Liverpool on ka kenasti mängu saanud. Nende ohtliku rünnaku lõpuks lõi James Milner üle Napoli värava.
Valus löök Chelsea`le - nende selle hooaja komeet, 20-aastane Mason Mount peab juba 16. minutil Valenciaga mängus vigastuse tõttu platsilt lahkuma.
Mullune poolfinalist Amsterdami Ajax asub koduväljakul Lille`i vastu 1:0 juhtima - värav 18. minutil Quincy Promesilt.
19-aastane Haland tähistab Salzburgi 1:0 väravat Genki vastu. Imelises hoos norraka arvel on tänavu 9 mänguga kokku 15 väravat! https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1174039473946075137
Napoli on alustanud ründavalt. Trent Alexander-Arnold päästis Liverpooli Lorenzo Insigne võimaluse järel.
Lozano (Napoli) lööb Liverpoolile värava, kuid VAR otsustab, et see ei loe suluseisu tõttu.
Kell 22.00 alanud mängudes on juba esimene värav löödud: Erling Haland viis 2. minutil Salzburgi Genki vastu 1:0 ette.
Milano Inter piirdus koduväljakul peetud avamängus Praha Slavia vastu 1:1 viigiga. Punkti päästis itaallastele vahetusmees Nicolo Barella, kes lõi viigivärava 90. minutil.
Lyon ja Zenit tegid 1:1 viigi.
Nicolo Barella päästab 90. minutil Milano Interile Praha Slavia vastu 1:1 viigi.
Käimasolevad mängud: Inter - Slavia 0:1, Lyon - Zenit 1:1.
16-aastasest Ansu Fatist saab Borussiaga mängus Barcelona noorim Meistrite liiga debütant. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1174020035452506112
Praha Slavia šokeerib 64. minutil Interi kodupublikut - Peter Olayinka lööb 1:0!
Lyon viigistab Zeniidi vastu - 1:1. Memphis Depay realiseeris 51. minutil penalti.
Mängudeõhtu skoor on avatud - Serdar Azmoun viib Zenidi 41. minutil võõrsil Lyoni vastu 1:0 juhtima. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1174020012534902785
Tere õhtust, jalgpallisõbrad! Meistrite liiga kaks avamängu on juba käimas, kuid väravad on veel löömata. Inter - Praha Slavia ja Lyon-Zenidi mängus on seis 0:0. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1174003929132208129